پرسپولیس نیوز: با وجود گذشت یک هفته از اظهارات زشت، سخیف و غیر اخلاقی سرمربی سپاهان, فدراسیون فوتبال که مدعی برخورد با متخلفان است، هنوز هیچ واکنشی نشان نداده است.

«می‌گویند که فلان لیدر در فلان جایگاه منتسب به فلان باشگاه به شما توهین می‌کند و این اتفاق هم رخ می‌دهد. اینها لقمه و نطفه‌شان ایراد دارد و این برمی‌گردد به خانواده‌ای که ندارند. امیدوارم این افراد پدرشان را پیدا کنند.» این جملات سخیف و زشت، گوشه‌ای از یک دعوای خیابانی یا بخشی از دفاعیات یک متهم یا یک داستان ۱۸+ نیست. این اظهارات یک سرمربی لیگ برتری در باشگاهی «فرهنگی ورزشی» است! شخصی که سال‌ها در قامت بازیکن و مربی در فوتبال ایران شناخته شده و بارها در سطح ملی و باشگاهی مربی گری کرده است.

امیر قلعه‌نویی, شخصی است که شاید کمتر کسی حاشیه‌های بی‌پایان او را در ذهن نداشته باشد, «بچه نازی‌آباد»ی که یکی از افراد مورد توجه رسانه‌ها و محافل ورزشی است و در بسیاری از اوقات نگاه‌ها را با کارها و گفته‌هایش، به خود سوق می‌دهد, مخصوصاً زمانی که تیم‌های او نتیجه نمی‌گیرند یا در کنار زمین, یا در کنفرانس خبری یا در فضای مجازی از کوره در می‌رود؛ اگر چه خودش مدعی است که از کوره در نمی‌رود.

قلعه‌نویی روز جمعه گذشته در کنفرانس خبری بعد از بازی با سایپا – که اتفاقاً سپاهان متوقف شده بود- اظهارات زشت فوق را به زبان آورد. درست است که شنیدن این صحبت‌ها از زبان یک سرمربی و یک فرد شناخته شده عجیب به نظر می‌رسد اما عدم واکنش مسئولان انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال عجیب‌تر است. این در حالی است که در همین فصل جاری لیگ برتر، کمیته انضباطی اظهارات و اقدامات به مراتب ساده‌تری از سوی سرمربیان یا بازیکنان را تاب نیاورده و فوراً برخورد کرده یا واکنش نشان داده است.

اسماعیل حسن‌زاده, رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیش از آغاز لیگ برتر در نشست خبری اعلام کرد که امسال قرار است با متخلفان قبل از اینکه از ورزشگاه به خانه برسند برخورد شود. همچنین او در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرده که حکم اظهارات مربیان در نشست‌های خبری پیش از بازی بعدی صادر خواهد شد. حسن‌زاده با بیان «این تمام صحبت ماست و آن را انجام خواهیم داد» روی اظهاراتش مهر تائید و تاکید زد.

همچنین در ماده ۷۱ آئین نامه مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال آمده است: «هر کس که خارج از زمین مسابقه به هر روشی، از جمله نامه، شکواییه، مراسلات، عرایض، گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا، درج در فضای مجازی (اعم از صفحات شخصی و گروهی)، سخنرانی، مصاحبه با رسانه‌ها، یادداشت و مقاله، طرح و کاریکاتور و سایر طرق، مطالبی را به افترا به دیگران (از جمله مقامات رسمی مسابقه ) نسبت دهد که قانوناً مصداق توهین، هتک حرمت نشر اکاذیب باشد صرف نظر از مجازات قانونی که در صلاحیت محاکم دادگستری است، به جریمه نقدی به میزان حداقل پنجاه میلیون ریال به علاوه حداقل یک مسابقه محرومیت محکوم خواهد شد.»

با این حال سؤال است که چرا کمیته انضباطی یا به اعتقاد برخی دیگر کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تاکنون هیچ برخوردی با سرمربی سپاهان که صراحتاً طبق ماده فوق مستحق برخورد است نکرده است؟ آن هم در حالی که حسن‌زاده روی این موضوع پیش از آغاز لیگ تاکید داشته که قبل از رسیدن متخلف به خانه یا حداکثر برای مربیان پیش از بازی هفته بعد برخورد انضباطی صورت خواهد گرفت. احتمالاً منزل امیر قلعه‌نویی خیلی دور است که او تاکنون به خانه‌اش نرسیده یا هنوز رقابت سپاهان در هفته بعد برگزار نشده و دیدار روز گذشته این تیم مقابل پارس جنوبی یک بازی کاملاً تدارکاتی بوده است!

همه این اتفاقات در حالی رقم خورده که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از رفتار و اظهارات استراماچونی در هفته اول لیگ این مربی را توبیخ کرد. این کمیته همچنین روز چهارشنبه بابت اظهارات کالدرون اطلاعیه صادر کرد و به این مربی درباره اظهارات اخیرش دو روز مهلت داد تا مستنداتش را ارائه کند. کمیته انضباطی البته بازیکنان لیگ را به دلیل انتقاد از توپ مسابقات جریمه و توبیخ کرده اما مشخص نیست چرا به اظهارات ناپسند قلعه‌نویی ورود نمی‌کند؟ آیا فدراسیون فوتبال از قلعه‌نویی می‌ترسد یا پای مسائل دیگری در میان است؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)