پرسپولیس نیوز : رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از کارلوس کی‌روش گفت: اسامی خوبی به تیم ملی دعوت شده‌اند. او هم‌چنین درباره دستیاران ایرانی سرمربی تیم ملی گفت که بزودی با کی‌روش در این باره صحبت خواهد کرد.

مهدی تاج پس از مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: از اعضای مجمع به خاطر رای دادن به دو گزینه‌ای که برای نایب رئیسی دوم و بانوان معرفی کرده بودم تشکر می‌کنم.

او در ادامه از اعلام اسامی تیم ملی فوتبال تا دقایقی دیگر خبر داد و گفت: اسامی بسیار خوبی به تیم ملی دعوت شده‌اند. از کی‌روش تشکر می‌کنم که همه بازی‌ها را دید و حتی در قطر هم حضور داشت تا بازی پرسپولیس با الریان را ببیند. این کار برای ما سه سر سود بود چون هم تعدادی از اعضای تیم ملی قطر آنجا بودند، هم پرسپولیسی ها را دید و هم با فضای ورزشگاه بیشتر آشنا شد.

تاج در ادامه درباره ایرادهایی که به صورت‌های مالی فدراسیون وارد شد، گفت: از اعضای فدراسیون تشکر می‌کنم که کار خوبی انجام داد و صورت‌ها را که شامل ۳ بند اختصاصی و ۱۲ بند عمومی بود، آماده کردند. یکی از ایرادها درباره ساختمان استقلال و پرسپولیس بود که اعضای مجمع معتقدند باید آنها را پس بگیریم یا اجاره‌شان را بگیریم. این مساله مورد اختلاف است.

رییس فدراسیون فوتبال ‌اضافه کرد: در هشت، ۹ سال گذشته که در مجمع شرکت کرده‌ام باید این را بگویم که امروز یکی از بهترین مجامع برگزار شد. البته بندهایی که ارائه شد مشکلاتش جدی نبود، اما بندهای مهمی هم بود. یکی از اشکالاتی که مطرح شد بحث این بود که ما مساله مالیاتی فدراسیون فوتبال را حل نکرده‌ایم و به نوعی در بحث پولشویی هم به خوبی عمل نکرده‌ایم. مجمع در این میان تصمیم گرفت که یک فردی را تعیین کنیم که مسئول پولشویی باشد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره مالیات‌های این فدراسیون ادامه‌ داد: فدراسیون همیشه مالیات خود را به موقع پرداخت کرده است و تنها موردی که ما روی آن اعتراض داریم مالیات باشگاه‌ها است. ماهیت مالیات این است که مالیات را از درآمدی می‌گیرند که سود دهی داشته باشد. اما باشگاه‌های ما درآمدی ندارند و می‌شود گفت‌ که زیان ده هستند.  به همین دلیل نمی‌شود که از آنها مالیاتی دریافت شود. مالیات از سود گرفته می‌شود. تنها گزارش مالیاتی که زیان باری که برای ما وجود دارد 36 میلیارد تومانی سازمان لیگ است که مطمئنا سازمان لیگ ما سودی ندارد.  

او درباره شیرین‌ترین اتفاق سال فوتبالی 95، تصریح کرد: اتفاقات خوبی در فوتبال برای ما افتاد. از رفتن به جام جهانی توسط جوانان ملی‌پوشمان گرفته تا نتایج خوب تیم‌ ‌ملی بزرگسالان اما شیرین‌ترین اتفاقی که در این "تر سالی" فوتبال رخ داد، کسب مقام سومی توسط تیم‌ ‌ملی فوتسال بود.

رییس فدراسیون فوتبال درباره حضور دستیاران ایران در کادرفنی تیم ملی تصریح کرد: این عرف نیست که فدراسیون، مربیانی را به کادر فنی معرفی کند اما این بدان معنا نیست که مربیان ایرانی در کادرفنی حضور نداشته باشند. من دو یا سه روز دیگر با کی‌روش درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر غیبت کی روش در ایران باعصبانیت پاسخ داد: شما بگویید کی باشد تا من زمان آن را به کی روش اطلاع بدهم. کی‌روش در حال تماشای بازی‌های لیگ برتری است و این به این معنا نیست که مسابقه‌های تیم‌های ایرانی و عملکرد آن ها را زیر نظر نداشته باشد.

رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی براینکه کی روش با ایران قرارداد دارد اما الان ایران نیست، گفت: به تو چه!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)