رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حواشی اخیری که به دنبال صحبت‌های او ایجاد شده است، تأکید کرد که از صحبت‌های او سوتعبیر شده است و قصدی برای محرومیت و مسدود کردن رسانه‌ها ندارد.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی که با برنامه «سلام صبح بخیر» داشت در خصوص اظهارات اخیرش مبنی بر اینکه اگر خبرنگاران سؤال نامربوط بپرسند چهار سال محروم خواهند شد، گفت: واقعیت این است که فدراسیون فوتبال در همان روزی که آن ویدئو منتشر شد، میزبان مدیران روابط عمومی و اصحاب رسانه و بیش از ۱۸۰ نفر از همه رسانه‌های تصویری، رادیو و همه جراید بود و جلسه خوبی برای تعامل و همکاری بیشتر فدراسیون با جامعه رسانه شکل گرفت. یک نفر هم از AFC آمده بود و از ۹ صبح تا ساعت ۱۸:۳۰ جلسه بسیار خوبی داشتیم و درباره فعالیت‌های رسانه‌ای و تغییرات مربوط به لیگ صحبت کردیم. بنابراین ما به تعامل علاقه و به آن اعتقاد داریم. خود من هم یک عنصر رسانه‌ای هستم.

وی افزود: موضوع این است که هیچکس در فدراسیون فوتبال قصد و نیتی برای مسدود کردن جامعه زحمتکش رسانه‌ای ندارم. فقط مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای درباره بررسی خشونت در ورزشگاه‌ها و جلوگیری از آن گذاشته بود. بحث‌های متفاوتی شد و متأسفانه صداوسیما بخشی از صحبت‌های من که بیش از یک ساعت و نیم بود را پخش کرد. موضوع این بود که وقتی درباره خشونت بحث شد، انتظار مدعوین این بود که باید وضعیت ورزشگاه‌ها درست شود و ما هم گفتیم بخشی انجام شده و تکمیل‌تر خواهد شد. موضوع دوم این بود که گفتند بعضی از مدیران و مسئولان صحبت‌هایی می کنند که تنش‌زاست. بنده عرض کردم که موضوعات مصاحبه در یک ربع مسابقه که برای مصاحبه با سرمربیان وقت هست، باید بر اساس آیین‌نامه‌های فیفا باشد و مدرس هم توضیح داد در آن یک ربع فقط باید درباره مسابقه سؤال شود، نه اینکه ما بخواهیم کسی را چهار سال محروم کنیم. ما قانونی هم برای محدود و محروم کردن چهار ساله نداریم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: یک نفر از همکاران ما که قبلاً در AFC سؤال نامربوطی کرده بود، چند سال است از حضور در AFC محروم است و آنها او را چهار سال است محروم کرده‌اند و ما پارسال هم که او را معرفی کردیم، گفتند چون غیرمرتبط سؤال کرده هنوز به او کارت نمی‌دهند. موضوع از اینجا درآمد نه اینکه ما بخواهیم کسی را چهار سال محروم کنیم.

تاج یادآور شد: خیلی بد است که فقط بخشی از صحبت‌ها پخش شود و بعد هم بپرسند شما از چه قانونی استفاده می‌کنید که چهار سال محروم می‌کنید. چرا صحبت‌های ما درباره حق پخش، پخش نشد؟ اگر حق پخش، پرداخت نشود باشگاه‌ها نمی‌توانند به حیات خود ادامه بدهند. یک مجری جسارت ندارد درباره حق پخش صحبت کند و مدام می‌گویند وقت نداریم و به ما ربطی ندارد و برویم آیتم ببینیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره تمام شدن تحویل مدارک به کنفدراسیون آسیا تا روز شنبه و خطر حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا تصریح کرد: مدارک باید تا شنبه آماده شود. کمیته بدوی که دوستان ما هستند آقای گرشاسبی و درویش و برادران این را پذیرفته‌اند که مدارک را بررسی کنند. بعد از این اگر رأی را صادر کردند، خدایی نکرده مدارک کافی نبود و رأی را بر ابطال مجوز حرفه‌ای صادر کردند، باز اینها حق دارند به کمیته استیناف که از پیشکسوتان ورزش هستند اولیایی و مصطفوی که قدیمی هستند، اعتراض کنند.

وی ادامه داد: باشگاه‌ها در کمیته تعیین وضعیت هم بدهکاری‌هایی به مردم دارد. البته باشگاه پرسپولیس بخش زیادی از بدهی‌هایش را صاف کرده است و وقتی صدور مجوز حرفه‌ای برای او در بازی‌های داخلی صادر شد، یادم است که فقط ۲۹۰ میلیون بدهی داشت.

تاج رقم بدهی ۲۰ تا ۳۰ میلیاردی استقلال را رد کرد و گفت: استقلال در بحث صدور مجوز حرفه ای ۳، ۴ میلیارد بدهی دارد و در بخش کمیته تعیین وضعیت هم ۳، ۴ میلیارد. این فعلاً در ذهن من است. باید کار جدی شود و بخشی از منابع آنها بلیت فروشی است و رسانه‌ها به ویژه صداوسیما باید کمک کند که افراد بلیت بخرند و بیایند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه بدهی ۲۰ تا ۳۰ میلیاردی استقلال مربوط به لیگ قهرمانان آسیا می‌شود، خاطرنشان کرد: چنین رقمی درست نیست.

وی در خصوص اعتراض بازیکنان به توپ‌های لیگ برتر اظهار داشت: در این باره سازمان لیگ باید توضیح بدهد و من اطلاعی ندارم. فقط می‌دانم این حق بازیکنان و مدیران است که اعتراض کنند و اگر جمع‌بندی همه این باشد که توپ‌ها ایراد دارد، باید به سمت تعویض توپ‌ها برویم. هر دوره‌ای توپ‌ها عوض شده ابتدای لیگ همین مشکلات را داشته‌ایم.

تاج درباره طرح لباس تیم ملی تصریح کرد: این بار هم مثل بحث جام جهانی می‌شود که گفتند زشت‌ترین لباس دنیا و زیر پیراهنی است و بعد که به جام جهانی رفتیم، به عنوان بهترین و شیک‌ترین لباس‌ها از طرف فیفا انتخاب شد. باید صبر کرد؛ اسپانسر لباس تیم ملی تغییر کرده و ان‌شاءالله یک لباس وزین و خوبی برای تیم ملی تهیه می‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)