پرسپولیس نیوز: مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت که اگر باشگاه‌های لیگ برتری بدهی‌های خود را تعیین تکلیف نکنند، اجازه بازی در لیگ برتر را نخواهند داشت.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، که امروز (سه‌شنبه) در جمع مربیان حاضر در دوره حرفه‌ای فوتبال حضور یافته بود، گفت: از حضور مدرس خارجی در این دوره، بهترین تجربه و استفاده را ببرید. در گذشته زمانی که کلاس‌های مربیگری برگزار می‌شد، مدرک دوره از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر می شد، اما اکنون با تلاش‌های فدراسیون و کمیته آموزش شرایط به گونه‌ای شد که فدراسیون فوتبال با تأیید کمیته آموزش، مدرک مربیانی که دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، صادر می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: موانعی در خصوص بحث استانداردسازی و بحث ورزشگاه‌ها وجود دارد که تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. در گذشته اگر باشگاه‌ها بدهکار بودند، سازمان لیگ با همکاری و اغماض سعی کرده با تیم‌ها راه بیاید تا بتوانند مسابقات را برگزار کنند و تیم‌ها متضرر نشوند، اما از این پس هر باشگاهی باید بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کند. در غیر صورت اجازه بازی نخواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص استانداردسازی ورزشگاه‌ها گفت: در خصوص وضعیت ورزشگاه‌ها باید بگویم که اگر در لیگ گذشته اتفاق ناگواری رخ نداد، واقعاً لطف خدا بود. سال‌ها قبل کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص نور ورزشگاه‌ها بسیار جدی برخورد کرد و اکنون باشگاه‌ها تمام مسابقات خود را زیر نور نیز برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: بحث شماره‌گذاری صندلی‌ها و دوربین‌ها باید جدی گرفته شود. اگر ورزشگاه‌های آزادی، نقش جهان، فولاد شهر، یادگار امام تبریز، فولاد خوزستان و… درباره وضعیت ورزشگاه‌های‌شان الزامات را انجام دهند، مسابقات برگزار خواهد شد. در غیر اینصورت اگر باشگاه‌ها، ورزشگاه‌های‌شان را تأمین نکنند، مسابقات در استان‌های همجواری که شرایط مناسب ورزشگاه را داشته باشند، برگزار می‌شود. تمام سعی ما بر این است تا مسابقات را در بهترین شرایط و وضعیت برگزار کنیم.

تاج در پایان گفت: از شما مربیان می‌خواهم تمام تلاش خود را برای فراگیری تجربه و علم به روز فوتبال به کار بگیرید. چرا که با رشد شما بازیکنان خوبی نیز تربیت خواهند شد و در نهایت تیم‌های خوب و در آخر شاهد تیم ملی قوی خواهیم بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)