پرسپولیس نیوز: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دستمان خالی‌تر از همیشه است، اما با همین دست‌ها کارهای مهمی کردیم.

مهدی تاج در حاشیه مراسم بهره برداری از زمین چمن مصنوعی کمپ تیم های ملی گفت:این چمن یکی از بهترین چمن های ٢ستاره فیفا است.خوشبختانه ما ۴چمن طبیعی داریم و این زمین هم مصنوعی است که می توانیم در سب هم از آن استفاده کنیم.
وی افزود:این چمن را از صفر تا صد توسط فیفا داده و چندین متر در زیر زمین برای افتتاح آن حفاری شده است.

* این چمن نزدیک به چمن طبیعی است

تاج افزود: ۵ تا از این چمن در آسیا وجود دارد که ما، مالزی، ژاپن و … از این چمن داریم. این چمن نزدیک به چمن طبیعی است. با افتتاح این چمن تقریبا مجموعه ما کامل شد. زمین شماره ۲ هم ۲ تا چمن استاندارد دارد و ۲ زمین چمن دیگر هم در جای دیگر داریم که بازسازی آن را شروع می‌کنیم. این چمن بهترین چمن آسیاست و ۵-۶ ساعت در آن می‌توان بازی کرد. نورافکن‌های آن هم بازسازی شده است.

* زمین شماره دو هم کامل بازسازی شده است

وی افزود: زمین شماره ۲ هم کامل بازسازی شده است و نورافکن، مرکز فیزیوتراپی، هتل و ایفمارک دارد که تیم ملی می‌تواند در همین هتل مستقر شود که البته شده است. اگر باشگاهی یا تیمی دیگر هم بخواهد می‌تواند مستقر شود. استخر، سونا و … هم دارد. در طرح جامع در نقشه‌ها آن را ندیده بودیم که با تغییرات کیفی در نقشه مجموعه خوبی ساخته شده که آیندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

* حمایت از تیم ملی حمایت از کشور است
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه ۱۷-۱۸ روز به مسابقات جام ملت‌های آسیا باقی مانده شرایط را چطور می‌بینید و گلایه‌هایی نیز مطرح بود، عنوان کرد: سوال خوبی است. هرچه به جام ملت‌ها نزدیک می‌شویم کشور پشت تیم ملی قرار می‌گیرد. مربیان و باشگاه‌ها کمک می‌کنند. حمایت از تیم ملی حمایت از کشور است.اگر تیم ملی به جام ملت‌های آسیا نمی‌‌رفت گویی ۴ سال خاک مرده به تیم ملی می‌پاشیدند و رسانه‌ها در حالت خمودی قرار می‌گرفتند.امیدوارم همه از جام ملت‌ها و بازی‌های تیم ملی لذت ببرند. تیم ملی هم شرایط خوبی دارد.

* دستمان خالی تر از همیشه است

وی در پاسخ به این سوال که فارغ از کسب هر نتیجه‌ای کارلوس کی‌روش به ایران بازمی‌گردد، عنوان کرد: این موضوعی است که الان نباید در مورد آن صحبت کنیم. باید دید چه پیش می‌آید، در ادامه مفصل با کی روش راجع به این مسائل صحبت می‌کنیم. ما دو روز قبل با او جلسه‌ای داشتیم و باید تمام تلاشمان این باشد که تیم ملی به مقام قهرمانی برسد. ما زحمت زیادی کشیدیم و کادر فنی هم شناخت خوبی دارد. امیدوارم نتایج قابل قبولی کسب کنیم. همه تلاشمان را کردیم و هواپیمای اختصاصی در اختیار تیم ملی قرار دادیم. دستمان خالی‌تر از همیشه است، اما با همین دست‌ها کارهای مهمی کردیم. شما همین امروز مجموعه پک را دیدید که چه کیفیت بالایی دارد و افتخاری برای کشورمان است.

* پاداش‌هایی که بدهکار بودیم را پرداخت کردیم
تاج در ادامه تأکید کرد: پاداش‌های تیم ملی را هم تهیه کردیم، بخشی از پاداش را بدهکار بودیم که به بازیکنان دادیم. پاداش‌هایی را هم که بدهکار بودیم را پرداخت کردیم و مقدار کمی باقی مانده است. پاداش‌های قطر را هم پیش‌بینی می‌کنیم و پاداش‌های جام ملت‌ها را هم مشخص خواهیم کرد.امیدواریم همه بتوانند عملکرد خود را به خوبی انجام دهند، تیم ملی در جام ملت‌ها به موفقیت برسد.

*در جزیره کیش مراسم بدرقه را پیش‌بینی کردیم

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با مراسم بدرقه تیم ملی بزرگسالان عنوان کرد: قرار نبود بدرقه‌ای به این شکل داشته باشیم. ما در جزیره کیش مراسم بدرقه‌ای را پیش‌بینی کردیم. قبل از حضور در امارات آخرین جایی در کشورمان که تیم بزرگسالان حضور پیدا می‌کند جزیره کیش است. زمان این مراسم مشخص است اما الان حضور ذهن ندارم. زمان لندینگ هواپیما برای حرکت به سمت کیش و… مشخص است و همه چیز برنامه ریزی شده است.

* تمام حواس ما و کی‌روش به قهرمانی در جام ملت هاست

تاج در پاسخ به سوالی در باره اینکه هفته قبل مباحثی در مورد مذاکره کی‌روش با فدراسیون کلمبیا مطرح شد و آیا فدراسیون به این موضوع ورود کرده است یا نه، گفت: الان فقط باید روی جام ملت‌ها تمرکز کنیم، هم ما و هم کی‌روش تمام حواسمان به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا است.

* اینکه توقع قهرمانی ایجاد کنیم کار درستی نیست

وی در مورد اینکه آیا داشتن توقع قهرمانی از تیم ملی به جا است، افزود: سوال بسیار خوبی مطرح کردید. اینکه از الان توقع قهرمانی ایجاد کنیم، کار درستی نیست. البته اینکه ما به کسب قهرمانی امید داریم امید درستی است. به هر حال ما همه امکانات لازم را داریم و تیممان شرایط خوبی داشته است. انتظارمان این است که بهترین نتایج را بگیریم. شما همین الان می‌بینید چه امکانات خوبی در این مجموعه فراهم است. البته فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، شما دیدید در جام ملت‌های ۴ سال قبل چه اتفاقی افتاد، اما ما امیدواریم نتیجه مطلوبی کسب کنیم.

* کفاشیان همچنان به عنوان نایب رئیس در فدراسیون هست

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با استعفای علی کفاشیان عنوان کرد: کفاشیان همچنان به عنوان نایب رئیس اول حضور دارد و از او استفاده می‌کنیم. کفاشیان از کمیته فوتسال استعفا داده است و این کار را خودش انجام داد. من هم صادق پرهیزگار را به عنوان سرپرست انتخاب کردم. سرپرست را رئیس فدراسیون انتخاب می‌کند اما رئیس باید در هیأت رئیسه انتخاب شود.

* زمان مجمع شاید ۱۶ یا ۱۷ دی باشد

تاج در مورد اینکه چه زمانی مجمع برگزار می‌شود، اضافه کرد: زمان دقیق برگزاری زمان مجمع را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۱۷-۱۶ دیماه این مجمع برگزار می‌شود.

* در امارات بازی های ما پرهوادار خواهد بود

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه چه تدابیری برای حضور ایرانیان در ورزشگاه‌های کشور امارات اندیشیده‌اند، گفت: وزارت امور خارجه توصیه‌های جدی در این مورد به ما داشته است. شرایط ما آنجا خاص است. ما به نوعی آنجا میزبان هستیم و هم میهنان ما همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنند، باید ببینیم چه پیش می‌آید. بازی‌های ما همه پرهوادار خواهد بود و به بهترین شکل تیم کشورمان را حمایت می‌کنند. توصیه من این است که بلیت‌فروشی آغاز شده و اقدامات لازم صورت بگیرد. این بلیت‌فروشی روی سایت ما وجود دارد، اگر بلیت‌فروشی از طریق سایت به طور کامل انجام نشد، کمیته بازاریابی تصمیمات دیگری می‌گیرد که من از آن بی‌اطلاع هستم. این کار برای مرحله اول است، اگر از مرحله دوم هم بالاتر رفتیم، بلیت‌فروشی در همانجا انجام می‌شود.

* در برنامه ۹۰ مشخص شد همه تیم‌ها از داوری‌ها ضرر و سود کرده‌اند

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید اصفهانیان گفته سیستم VAR سیصد هزار دلار هزینه لازم دارد اما مازیار ناظمی گفته این هزینه کمتر است و حتی از این سیستم در والیبال استفاده می‌شود، تصریح کرد: در خصوص بحث داوران من از برنامه ۹۰ تشکر می‌کنم. دیروز کار فنی خوبی انجام داد. همگان دیدند همه باشگاه‌ها ضرر کردند و همه سود کردند. یکی کمتر یکی بیشتر این به این مفهوم است داوری ما جانبدارانه نیست و ممکن است داوران سهوی اشتباه کنند. من از داوری به خاطر زحماتی که می‌کشند تشکر می‌کنم و از آنها حمایت کامل را دارم.

*  سیستم VAR را باید بپذیریم اما الزاماتی دارد

تاج خاطرنشان کرد: اینکه باید داوری را باید تقویت کنیم تا اشتباهات تاثیرگذار کمتر شود حرف درستی است. در هیات رئیسه ما نیمی از صحبت‌ها فقط بحث داوری بود. من یک گزارش کامل دادم. سیستم VAR را باید بپذیریم اما الزاماتی دارد. اول اینکه فیفا تایید کند و بپذیرد. منم نامه نوشته‌ام. دوم اینکه این سیستم مولفه‌هایی می‌خواهد اینکه زیر ۱٫۵ دقیقه نتیجه را به اطلاع تماشاگر برسانی. نمی‌توانیم ۵ دقیقه بازی را نگه داریم، دوربین‌ها را ببینیم اینکه این دوربین خوانا نبود و سراغ دوربین دیگری برویم. پس تجهیزات و زیرساخت‌های پیشرفته می‌خواهد. اگر قرار است ما  یک نمونه امتحان کنیم که این نمونه در شهید دستگردی امتحان می‌شود و شما می‌توانید ببینید. اگر انجام شد و دیدیم مثبت است ادامه می‌دهیم.

*قرار دادن سیستم ویدئویی وظیفه صاحبان زمین است

وی با بیان اینکه این موضوع در اختیار صاحبان زمین است، عنوان کرد: ضمن اینکه این موضوع در وظیفه صاحبان زمین است. سپاهان ورزشگاه عالی نقش جهان را دارد که سیستم گذاشتن در آن کار سختی نیست. یا ورزشگاه فولاد خوزستان، یا امام رضا (ع)، یا ذوب‌آهن که آقای آذری زحمت زیادی کشیده و چمن خوبی ساخته در این ورزشگاه‌ها هم سیستم گذاشتن سخت نیست. همه باشگاه‌ها می‌توانند. ورزشگاه آزادی هم که میزبان بازی‌های استقلال و پرسپولیس است می‌تواند این کار را انجام دهد در کنار آنها فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند.

* نظر من هم این است که هزینه VAR کمتر می‌شود
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که مجری باشگاه‌ها هستند یا صاحبان زمین، گفت: صاحبان زمین. مثلا باشگاهی مالک استادیوم آزادی نیست. چون استقلال و پرسپولیس در ‌آن بازی می‌کنند کمک کنند این سیستم اجرا شود. فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند. امروز به اصفهانیان گفتم این ارقام را از کجا آورده است؟ نظر من هم این است هزینه کمتر می‌شود. فیفا هم باید مجوز بدهد. دوربین‌ها باید کامل و استاندارد باشد، نمی‌توان سرهم‌بندی کرد باید فیفا هم مجوز بدهد. حالا جلو برویم ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

* تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است

تاج در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در روزهای نزدیک به جام ملت‌های آسیا صحبت‌هایی از سوی مربیان و یا بازیکنان مطرح می‌شود که چندان به سود تیم ملی نیست، تصریح کرد: من از همه منتقدان و افرادی که منتقد نیستند تشکر می‌کنم. برداشتم این است که صحبت‌ها خیرخواهانه است. هر قدمی که برای تیم ملی برداشته می‌شود به نفع همه است. تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است. هر چه به جام ملت‌ها نزدیک می‌شویم همه کمک می‌کنند. هیچ کس از عدم نتیجه گیری تیم ملی سود نمی‌برد همه متضرر می‌شوند حالا عده‌ای بیشتر عده‌ای کمتر. این اتفاق همه را خوشحال می‌کند و می‌توانیم به نتایج خوب برسیم.

* تابان اسپانسر هواپیماست
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اسپانسر جدید تیم ملی، عنوان کرد: تیم ملی اسپانسر جدید گرفته و در هیات رئیسه تصویب شده است. قرارداد فناپ هم خاتمه پیدا کرد. قرار است در مراسم بدرقه در کیش از اسپانسر رونمایی شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اسپانسر هواپیمایی تابان است، گفت: خیر تابان اسپانسر هواپیماست و اسم اسپانسر جدید را نمی‌دانم. حضور ذهن ندارم. این موضوع امروز در هیات رئیسه تصویب شده است. حالا باید درباره رقم و مسائل دیگر صحبت کنیم. همه چیز خوب پیش برود آیندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

تاج در پایان از تخفیف ۵۰ درصدی این هواپیمایی خبر داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)