پرسپولیس نیوز : بازیکن آینده تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم بود اما سرخ‌پوشان این مسئله را بهانه قرار ندادند و با عملکرد خوب خود کاری کردند که همه ایران از آنها صحبت کنند.

مهدی ترابی در خصوص شرایطش در تیم سایپا، حضور در تمرینات پرسپولیس و عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

*یک هفته تا پایان نیم‌فصل باقی مانده و می‌خواهیم نظرت را درباره عملکرد سایپا بدانیم.

همان‌طور که می‌دانید ما در نیم‌فصل اول فراز و نشیب زیاد داشتیم و متأسفانه نتوانستیم نتایج مدنظر آقای دایی را بگیریم، اما خوشبختانه مهمترین بازی نیم‌فصل که مقابل نفت در آبادان بود را با برد پشت سر گذاشتیم و به نیمه‌نهایی جام حذفی رسیدیم. امیدوارم بازیکنان سایپا در ادامه راه هم موفق باشند و بتوانند نتایج خوبی بگیرند.

*عملکرد خودت چطور بود؟ از شرایطی که داشتی راضی هستی؟

در ابتدای فصل خیلی از خودم راضی نبودم اما این اواخر خیلی بهتر شدم. در ابتدای لیگ تمرکزم به خاطر اتفاقاتی که باشگاه تراکتورسازی رقم زده بود به هم ریخت، اما در ادامه تلاش کردم تا بتوانم برای سایپا بازیکن موثری باشم. الان هم فقط یک بازی تا پایان نیم‌فصل باقی مانده و امیدوارم در این بازی عملکرد خیلی خوبی داشته باشم تا با خاطره خوب و بعد از ۶ سال از سایپا جدا شوم.

* صحبت از حاشیه‌های تراکتورسازی کردی. چه اتفاقاتی برایت رقم زدند  که تمرکز تو را به هم ریخت؟

متأسفانه یک سری حاشیه‌ها برای من به راه افتاد که فکر می‌کنم به خاطر این بود که با پرسپولیس قرارداد بستم. همه اتفاقات برای زمانی بود که من با پرسپولیس به توافق رسیدم و قرارداد بستم، اما با همه این شرایط تمرکزم روی سایپا بود و در هفته‌های پایانی لیگ عملکرد خیلی بهتری داشتم. خوشحالم که برای سایپا کم نگذاشتم و حالا فقط بازی با نفت آبادان مانده و امیدوارم این بازی را هم ببریم تا با خاطره خوبی به پرسپولیس بیایم.

*داستان حاشیه‌های تراکتورسازی را نگفتی!

این مسئله کامل حل شده و حتی رأی به نفع من صادر شد. خیلی دوست ندارم درباره آن حرف بزنم، اما در آن مقطع برخی از مسئولان تراکتورسازی حرف‌هایی زدند که شرایط سختی را برای من رقم زد اما مطمئن باشید این افراد را هیچ گاه حلال نمی‌کنم چون واقعا می‌خواستند به من ضربه بزنند.

* کم کم به حضور در پرسپولیس نزدیک می‌شوی. حس و حالت این روزها چیست؟

واقعا هیجان زیادی دارم و هرچه به حضور در پرسپولیس نزدیک‌تر می‌شوم، هیجان واشتیاقم بیشتر می‌شود. امیدوارم که بتوانم در پرسپولیس عملکرد خوبی داشته باشم تا هم مربیان و هم هواداران پرسپولیس از من راضی باشند. مطمئن هستم که نیم‌فصل دوم برای پرسپولیس یک نیم‌فصل فوق‌العاده خواهد بود.

* صحبت از این است که برانکو تو را در خط حمله پرسپولیس به کار بگیرد.

باور کنید تا الان هیچ صحبتی با آقای برانکو یا سایر مربیان پرسپولیس نداشته‌ام و منتظرم این یک بازی هم طی شود تا به تمرینات پرسپولیس بروم اما این را بگویم که هر کجا مربیان صلاح بدانند بازی می‌کنم و برای من پست یا جایی که بازی کنم مهم نیست. هر کجا آقای برانکو صلاح بداند بازی خواهم کرد و تنها کاری که می‌توانم بکنم این است که تلاش کنم تا مربیان و هواداران از من راضی باشند.

*حضور در پرسپولیس یک چالش جدید برای تو به حساب می‌آید. با این چالش جدید چطور کنار می‌آیی؟

قبل از اینکه با پرسپولیس قرارداد امضا کنم به این چالش جدید فکر می‌کردم و خیلی دوست داشتم بتوانم در یک فضای متفاوت حضور پیدا کنم. می‌دانم کار در پرسپولیس بسیار سخت است، اما من پرسپولیس را با قلب و مغزم انتخاب کردم و همه تلاشم را خواهم کرد تا عملکرد خوبی در این تیم داشته باشم.

*حتماً شرایط پرسپولیس را دنبال می‌کنی. وضعیت این تیم را چطور ارزیابی می‌کنی؟

همه می‌دانند که پرسپولیس وضعیت سختی دارد؛ چراکه این تیم از دو پنجره نقل و انتقالات محروم بود و از طرفی چند بازیکن هم از این تیم جدا شدند اما این مسئله برای آنها بهانه نبود و همه دیدند که بازیکنان پرسپولیس اینقدر خوب کار کردند که الان همه ایران از پرسپولیس صحبت می‌کنند. مطمئنا با باز شدن پنجره نقل و انتقالات وضعیت پرسپولیس هم بهتر خواهد شد.

*پرسپولیس نیمه دوم با حضور تو، سروش رفیعی، مهدی شیری، مهدی شریفی و احتمالا چند بازیکن دیگر یک پرسپولیس جذاب خواهد بود. نظرت در این خصوص چیست؟

مطمئنا حضور بازیکنان جدید می‌تواند وضعیت پرسپولیس را خیلی بهتر از قبل کند، اما به هر حال این تیم چارچوب خاص خودش را دارد. همان‌طور که در نیم‌فصل اول پرسپولیس بازی‌های فوق‌العاده‌ای انجام داد مطمئنا در نیم‌فصل دوم هم شرایط همین گونه خواهد بود و در نیم‌فصل دوم هم نتایجی خواهیم گرفت که همه مردم آن را دوست داشته باشند.

* به تیم ملی برسیم. قرار است لیست اعزامی به جام ملت‌های آسیا هفته آینده اعلام شود.

بله قرار است هفته آینده لیست تیم ملی اعلام شود. به هر حال با توجه به عملکرد تیم ملی در جام جهانی روسیه انتظارات از تیم ملی بالاست، اما امیدوارم حمایت خوبی از تیم ملی صورت بگیرد؛ چراکه ما در آستانه جام ملت‌های آسیا هستیم و نیاز به حمایت داریم تا بتوانیم عملکرد خوبی در این رقابت‌ها داشته باشیم.

*فکر می‌کنی تیم ملی بتواند در امارات قهرمان جام ملت‌ها شود؟

هدف همه ما قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیاست، هرچند که کار واقعا سخت است. امیدوارم با حمایتی که از تیم ملی می‌شود بتوانیم با قهرمانی در این رقابت‌ها دل مردم ایران را شاد کنیم.

فارس

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)