استقلال در شرایطی برای برگزاری دربی نود و سوم برابر رقیب دیرینه‌اش آماده می‌شود که مجیدی برای چیدن ترکیب تیمش مقابل پرسپولیس یک نگرانی بزرگ دارد.

به نقل از مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی ساعت ۱۹ روز چهارشنبه ۵ شهریور در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار خواهد شد تا چهره دومین فینالیست این دوره از مسابقات مشخص شود.

مجیدی در این دیدار در برخی از مناطق زمین بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای بازیکن مورد نظرش را انتخاب می‌کند و در مناطقی دیگر دغدغه انتخاب بازیکن دارد. آبی‌ها در این بازی هم مثل همه بازی‌های پیشین این فصل خود در لیگ برتر، حذفی و آسیایی، سید حسین حسینی را به عنوان سنگربان به زمین می‌فرستند و شاید این سریع‌ترین انتخاب مجیدی برای ترکیب تیمش باشد.

آنها در این بازی مثل بازی‌های اخیر شأن با سیستم چهار دفاع و دفاع خطی بازی می‌کنند که در سمت راست این منطقه وریا غفوری بازی می‌کند.

مجیدی برای دفاع چپ دو انتخاب دارد و باید از بین میلیچ و زکی پور یکی را انتخاب کند که این احتمال می‌رود به دو دلیل میلیچ انتخاب اولش باشد. اولین و اصلی ترین دلیل به جز تجربه بالاتر میلیچ، علاقه بیشتر او به کارهای دفاعی است. منطقی این است که مجیدی در روزی که تعدادی از مدافعان میانی اش را در اختیار ندارد از بازیکنی در دفاع چپ استفاده کند که علاقه کمتری به نفوذ و قابلیت‌های دفاعی بیشتری داشته باشد. دومین دلیلی که شانس میلیچ را برای قرار گرفتن در دفاع چپ نسبت به زکی‌پور بیشتر می‌کند، احتمال استفاده از میلاد در مناطق دیگری از زمین است.

بزرگ‌ترین دغدغه مجیدی برای انتخاب زوج عارف غلامی در خط دفاعی است. باتوجه به مصدومیت همزمان چشمی، یزدانی و دانشگر، در این بازی عارف غلامی انتخاب اول مجیدی است تا هدایت قلب دفاعی را بر عهده بگیرد. در غیاب ۳ بازیکن مصدوم آبی‌ها، بازیکنانی مثل شاهین طاهرخانی، سینا خادم پور، آرش داجلیری و عظیم گوگ به همراه فرشید باقری و میلاد زکی‌پور نفراتی هستند که باید از بین آنها یکی در قلب خط دفاعی به کار گرفته شود.

باتوجه به تجربه فرشید باقری، احتمال این که این هافبک که پیش از این هم در روزهای ناچاری نقش مدافع میانی را بازی کرده بود به منظور بالا بردن ضریب تجربه در خط دفاعی به کار گرفته شود بشتر از سایرین است. دومین بازیکنی که بعد از باقری شانس حضور در این بازی را دارد، شاهین طاهرخانی جوان است که در آخرین دربی هم نمایش خوبی ارائه داد.

اگر باقری در قلب خط دفاعی به کار گرفته شود که احتمال آن زیاد است، زوج تکراری و موفق مسعود ریگی – علی کریمی در مرکز زمین شکل می‌گیرد و بدیهی‌ترین انتخاب برای دو هافبک چپ و راست، آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی هستند.

دست مجیدی بر خلاف مرکز خط دفاعی در خط حمله باز است و به نظر می‌رسد انتخاب‌های اول او قائدی و دیاباته هستند. مجیدی یک تعویض هم به اسم ارسلان مطهری را هم دارد.

این نزدیک ترین گمانه زنی به ترکیب اصلی آبی پوشان مقابل سرخ پوشان است و تنها در صورت اتفاقات خاص و یا رو کردن یک شگفتانه ممکن است سیستم یا نفرات دیگری به کار گرفته شوند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)