تیم فوتبال پرسپولیس با وجود اعلام دو پنالتی عجیب و مشکوک برای تیم میزبان با شکست پرگل تیم هوادار راهی فینال جام حذفی و انجام مسابقه دربی شد.

دیدار نیمه نهایی جام حذفی بین تیم‌های هوادار تهران و پرسپولیس از ساعت 18:30 در ورزشگاه دستگردی برگزار شد. این بازی با نتیجه سه بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید.

گئورگی گولسیانی دقیقه 4 از روی نقطه پنالتی و وحید امیری در دقیقه 9 و عیسی آل کثیر در دقیقه 72 گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند.

علی صفایی داور مسابقه دو پنالتی برای هوادار اعلام کرد که اولی را بیرانوند در دقیقه 36 مهار کرد و دومی را بابک مرادی در دقیقه 61 تبدیل به تک گل هوادار کرد

بدین ترتیب پرسپولیس برای دهمین‌ بار به فینال جام حذفی صعود کرد تا ساعت 18:30 چهارشنبه 10 خرداد در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال به میدان برود.

پرسپولیس و استقلال پیش از این یک بار در سال 1378 در فینال جام حذفی برابر هم قرار گرفته بودند که سرخپوشان با نتیجه 2 بر یک به برتری رسیده بودند.

ترکیب هوادار:محمدرضا خالدآبادی، مرتضی منصوری، عزت‌الله پورقاز، مهدی عبدی، حسین صادقی، نیما انتظاری(59- محمد میری)، سپهر روزی‌طلب (59- حسین ابراهیمی) ، محمدمهدی مهدی‌خانی (46- فریبرز گرامی)، مسعود شجاعی (79- داریوش شجاعیان)، محمدجواد محمدی و سعید سحرخیزان (59- بابک مرادی).

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر(1+90 وحدت هنانوف)، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، میلاد سرلک (87- سینا اسدبیگی)، سروش رفیعی، وحید امیری (87- مهدی عبدی)، مهدی ترابی(82- محمد عمری)، سعید صادقی و عیسی آل‌کثیر(87- امید عالیشاه).

داور: علی صفایی.

دقیقه 4: مهدی ترابی با نفوذ به داخل محوطه جریمه هوادار با خطای مرتضی منصوری متوقف شد و داور به نشانه پنالتی در سوتش دمید. گئورگی گولسیانی پشت توپ ایستاد و ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد.

دقیقه 6: پس از یک و دو عالی وحید امیری و عیسی آل‌کثیر، مهاجم پرسپولیس در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان هوادار قرار گرفت که ضربه آل‌کثیر را خالد‌آبادی دفع کرد.

دقیقه 8: سعید صادقی از سمت چپ خط دفاعی هوادار به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد اما پاس او به دهانه دروازه را پورقاز به بیرون فرستاد.

دقیقه 9: ضربه کرنر سروش رفیعی پشت محوطه جریمه روی پای مهدی ترابی قرار گرفت و ضربه هافبک پرسپولیس با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 9: پس از اشتباه دروازه‌بان و مدافعان هوادار وحید امیری پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک بغل پای ساده دروازه هوادار را برای بار دوم باز کرد.

دقیقه 11: نیما انتظاری با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 18: مهدی ترابی پس از چندین بار پاس‌های تک ضرب سرخپوشان، در داخل محوطه جریمه هوادار صاحب توپ شد و ضربه هافبک پرسپولیس پس از برخورد با پای مدافع هوادار به کرنر رفت.

دقیقه 19: سعید صادقی از سمت راست روی دروازه هوادار سانتر کرد و عیسی آل‌کثیر از روی نقطه پنالتی توپ را با اختلاف کمی به بیرون زد.

دقیقه 21: مهدی‌خانی از سمت چپ خط دفاع پرسپولیس توپ را روی دروازه بیرانوند ارسال کرد که ضربه سر محمدجواد محمدی با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 23: حسین صادقی از سمت راست خط دفاعی پرسپولیس به داخل محوطه جریمه نفوذ و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او پس از برخورد به گولسیانی به کرنر رفت.

دقیقه 25: ضربه سحرخیزان با نفوذ به داخل محوطه جریمه پرسپولیس و پس از دریبل اسماعیلی‌فر با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 26: عادل باباپور دستیار ساکت الهامی پس از دریافت کارت زرد دوم از کنار زمین اخراج شد.

دقیقه 34: محمدجواد محمدی با نفوذ به داخل محوطه جریمه پرسپولیس با خطای پورعلی‌گنجی متوقف شد و ضربه پنالتی مسعود شجاعی با شیرجه‌ای بلند به کرنر فرستاد.

دقیقه 1+45: دانیال اسماعیلی‌فر با پاس رو به عقب قصد داشت بیرانوند را صاحب توپ کند که توپ به دروازه‌بان پرسپولیس نرسید و سحرخیزان در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد، اما ضربه بازیکن هوادار با بی‌دقتی به بیرون رفت.

دقیقه 3+45: بازیکنان پرسپولیس پس از ضربه کرنر هواداری‌ها، ضدحمله سریعی را طرح‌ریزی کردند و 3 بازیکن پرسپولیس با دروازه‌بان هوادار تک‌به تک شدند، اما داور ضربه سعید صادقی که توپ را وارد دروازه هوادار کرده بود، آفساید اعلام کرد.

دقیقه 60:در پی ارسال کرنر حسین ابراهیمی روی دروازه پرسپولیس و پس از برخورد با دست علی نعمتی، داور اعلام پنالتی کرد. این بار بابک مرادی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توانست بیرانوند را تسلیم کند تا نخستین گل هوادار به ثمر برسد.

دقیقه 69:سروش رفیعی با یک پاس اشتباه مسعود شجاعی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ کرد و ضربه کاپیتان هوادار با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 72: پرسپولیسی‌ها در یک ضد حمله سریع، توسط سعید صادقی در سمت راست محوطه جریمه عیسی آل‌کثیر را صاحب توپ کرد و مهاجم پرسپولیس با یک بغل‌پای زمینی توپ را از بین پاهای خالد‌آبادی وارد دروازه هوادار کرد.

دقیقه 86: محمدجواد محمدی پشت محوطه جریمه پرسپولیس، بابک مرادی را صاحب توپ کرد و هافبک هوادار در موقعیتی تک‌به تک با هوادار توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)