مسابقه تیم فوتبال پرسپولیس برابر تیم استقلال خوزستان با برتری رویایی سرخپوشان پس از سه گل عقب افتادن همراه شد.

در هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر و از ساعت ١٩:۴۵ دقیقه امشب، تیم فوتبال پرسپولیس تهران در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال خوزستان رفت و در حالیکه نیمه نخست را سه بر صفر باخته بود، با بازگشتی دیوانه‌وار در نیمه دوم، صاحب برتری چهار بر سه شد.

سرخ‌پوشان پیش از این بازی با ۵٩ امتیاز و با یک امتیاز کمتر نسبت به صدرنشین لیگ یعنی استقلال تهران در رده دوم جدول قرار داشتند و برای حفظ فاصله خود با این تیم و همچنین زنده نگه داشتن امیدهای قهرمانی، در این بازی خانگی محکوم به برد بودند. پرسپولیس در هفت بازی اخیر خود در لیگ برتر در ۶ بازی موفق به شکست حریفان شد و تنها برابر سپاهان اصفهان به تساوی رسید.

در سوی دیگر، استقلال خوزستان با ٢٢ امتیاز و تنها به دلیل تفاضل بهتر نسبت به فولادخوزستان، در رده چهاردم جدول قرار داشت و برای فرار از سقوط، نیاز به کسب امتیاز در این بازی خارج از خانه داشت. استقلال خوزستان در ۵ بازی اخیر خود، تنها یک پیروزی داشت و در ٣ بازی نیز مقابل حریفان شکسته خورد. این تیم هفته قبل نیز برابر نساجی مازندران، متحمل شکست خانگی شد.

لحظات حساس بازی

ثانیه‌های نخست بازی آل کثیر موفق شد دروازه حریف را باز کند اما داور آفساید گرفت.

دقیقه ۴ بازی علیرضا کاظمی روی اشتباه دانیال اسماعیلی‌فر و محمدحسین کنعانی‌زادگان موفق شد گل نخست بازی را وارد دروازه پرسپولیس کند.

دقیقه ٨ ارسال تماشایی مهدی ترابی به عبدالکریم حسن رسید که ضربه او به شکل خطرناک از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ١٠ بازی پاس تماشایی ترابی در عمق خط دفاعی به آل کثیر رسید که گروسیان به زیبایی این توپ را مهار کرد و توپ برگشتی نیز با فاصله اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۴٢، آسو رستم با ضربه تماشایی گل دوم استقلال خوزستان را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

دقیقه ۴۵، شوت اسماعیلی‌فر به شکل خطرناک از بالایی دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه سوم وقت‌های اضافه نیمه نخست، روی اشتباه خط دفاع علیرضا کاظمی گل دوم خود و سوم استقلال را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

در دقیقه ۵۷، ساویو هافبک توانمند استقلال خوزستان با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد که همین مساله، روند بازی را به طور کلی عوض کرد.

دقیقه ٧٢، پرسپولیس صاحب ضربه پنالتی شد که محمدحسین کنعانی‌زادگان موفق شد گل نخست پرسپولیس به ثمر رساند.

دقیقه ٧۶، پرسپولیس روی یک کار ترکیبی جالب توجه توسط دانیال اسماعیلی‌فر به گل دوم رسید.

دقیقه ٩۶، روی حمله همه جانبه پرسپولیس، اورنوف موفق شد گل چهارم را وارد دروازه استقلال خوزستان کرده و ورزشگاه آزادی را به مرز انفجار برساند.

پرسپولبس با این برتری، ۶۲ امتیازی شد و با توجه به توقف استقلال مقابل نساجی، به صدر جدول رده‌بندی رسید. هم اکنون استقلال با ۶۱ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

استقلال خوزستان نیز، ۲۲ امتیازی ماند و به رتبه پانزدهم نزول کرد تا شانس چندانی برای بقا در لیگ برتر نداشته باشد.

تیم داوری: داور: کوپال ناظمی / کمک‌ها: علیرضا ایلدروم، امیرمحمد داودزاده / داور چهارم: یاسر همرنگ / ناظر: محمدرضا اکبریان

ترکیب اولیه دو تیم

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند (۵+ ۴۵ کارت زرد)، فرشاد فرجی (۴۵- علی نعمتی) (۵۱- کارت زرد برای نعمتی)، حسین کنعانی زادگان، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی‌فر، مسعود ریگی (۴۵- محمد خدابنده لو)، سروش رفیعی (۴۵- وحید امیری)، اوستون ارونوف، مهدی ترابی، امید عالیشاه و عیسی آل کثیر (۵۸- کارت زرد)
سرمربی: اوسمار ویرا

ترکیب استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده (۷۳- کارت زرد)، جواد آقایی‌پور (۶۹- محمد ابوالفضل کوهی)، بهروز بارانی، آسو رستم، علیرضا کاظمی (۶۴- پیمان رنجبری)، حسین ساکی، دوستونیک تورسانو، ساویو روبرتو (۱۶- کارت زرد) (۵۷- کارت قرمز)، علیرضا خوشکفا و محمد آبشک (۷۶- حسن شوشتری)
سرمربی: سیروس پورموسوی

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)