در هفته شانزدهم لیگ برتر تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل ذوب آهن اصفهان همچنان تک و تنها در صدر جدول باقی ماند.

در ادامه هفته شانزدهم لیگ برتر تیم پرسپولیس از ساعت 16:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب آهن اصفهان رفت که مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

پرسپولیس نیم فصل دوم را با برد شروع کرد تا با 35 امتیاز همچنان تک و تنها در صدر جدول باقی بماند. فاصله پرسپولیس در ابتدای دور برگشت با تیم دوم جدول که سپاهان است به 5 امتیاز رسید تا سرخپوشان فرار بزرگی را آغاز کند و از دیگر مدعیان قهرمانی جدا شود. ذوب آهن هم با این شکست 18 امتیای در رده دهم باقی ماند.

داور:  سید وحید کاظمی 

کمک داوران:علیرضا ایلدرم، امیر محمد داوودزاده

کارت زرد: پورعلی گنجی، وحدت هنانوف( پرسپولیس)، حبیب فرعباسی( ذوب آهن) 

کارت قرمز:

گل: امید عالیشاه( دقیقه 68) برای پرسپولیس

ترکیب تیم پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، گیُورگی گوِلِسیانی، علی نعمتی( از دقیقه 53 شیخ دیاباته) ، هنانوف( از دقیقه 68 سروش رفیعی) ، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، سینا اسدبیگی، میلاد سرلک( از دقیقه 87 فرشاد فرجی) ، وحید امیری، امید عالیشاه( از دقیقه 87 کمال کامیابی نیا) ، محمد عمری 

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب تیم ذوب آهن اصفهان:حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی( از دقیقه 75 نادر محمدی) ، حامد نورمحمدی، سیدمحمدقریشی، پوریا پورعلی( از دقیقه 86 مهدی گودرزی)، آرمان اکوان، محمد امین درویشی( از دقیقه 46 سامان نریمان جهان) ، امیرحسین رنگرزجدی، محمد حسین اسلامی( از دقیقه 75 جلال مداحی)، سجاد جعفری و محمدرضا سلیمانی( از دقیقه 75 سجاد آشوری) 

سرمربی: مهدی تارتار

دقیقه 5:

شوت از راه دور بازیکن ذوب آهن به تیرک دروازه پرسپولیس خورد. توپ برگشتی هم نصیب بازیکنان ذوب آهن شد که در نهایت مدافعان مجبور به خطا روی بازیکن ذوب آهن شدند. ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه را درویشی زد که توپ به دیواره دفاعی برخورد کرد. 

دقیقه 8:

پرسپولیس قصد یک ضدحمله داشت که برخورد یکی از بازیکنان پرسپولیس به نورمحمدی باعث شکستگی سر این بازیکن ذوب آهن شد. در ادامه بازی پاس پشت مدافعان پرسپولیس را بیرانوند با خروج از محوطه جریمه دفع کرد.

دقیقه 11:

پرسپولیس صاحب یک موقعیت گلزنی شد و توپ در محوطه جریمه به محمد عمری رسید اما این مهاجم نتوانست به توپ ضربه بزند و این فرصت از دست رفت. 

دقیقه19:

گولیسانی توپ را پشت محوطه جریمه پرسپولیس لو داد اما هنانوف مانع گلزنی ذوب آهن شد و توپ را سریع‌تر از مهاجمان حریف دفع کرد. 

دقیقه 21:

ذوب آهن اولین کرنر مسابقه را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد که ضربه صدقی قبل از رسیدن به محوطه جریمه از خط عرضی زمین به بیرون رفت و ای کرنر حاصلی برای ذوبی‌ها نداشت. 

دقیقه 23:

ارسال بازیکنان ذوب آهن را بیرانوند به راحتی مهار کرد در ادامه حمله پرسپولیس رقم خورد که با یک پاس بلند به پشت مدافعان یک موقعیت گلزنی رقم خورد اما فرعباسی زودتر از بازیکن پرسپولیس به توپ رسید. 

دقیقه 27:

دو ارسال پیاپی بازیکنان ذوب آهن را مدافعان پرسپولیس دفع کردند. 

دقیقه 29:

شوت بی دقت امیری از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه ذوب آهن با اختلاف زیادی به بیرون رفت. 

دقیقه 35:

ارسال بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه به امیری رسید و شوت این بازیکن از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت. 

دقیقه 38:

شوت هنانوف از پشت محوطه جریمه را دروازه‌بان ذوب آهن خیلی راحت مهار کرد. 

دقیقه 43:

اسماعیلی‌ فر ضربه کرنر پرسپولیس را روی دروازه ذوب آهن ارسال کرد که حاصلی برای این تیم نداشت. 

نیمه دوم:

دقیقه 46:

شوت از راه دور میلاد سرلک با اختلاف از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت. 

دقیقه 48:

ضربه کرنر پرسپولیس را مدافعان ذوب آهن دفع کردند.

دقیقه 55:

ضربه کرنر پرسپولیس را مدافعان ذوب آهن دفع کردند. 

دقیقه 62:

ضربه کاشته پرسپولیس را مدافعان راهی کرنر کردند و ضربه کرنر هم حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

دقیقه 64:

شوت از راه دور پورعلی گنجی با اختلاف نسبتا کمی از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت. بعد از این صحنه دوباره سر شکسته نورمحمدی مدافع ذوب آهن دچار خونریزی شد و این بازیکن برای تمدید بانداژ سرش به بیرون از زمین رفت.بازی هم به دلیل مصدومیت فرعباسی دروازه‌بان ذوب آهن متوقف شد. 

دقیقه 68:

ضربه کاشته پرسپولیس را سروش رفیعی روی دروازه ذوب آهن فرستاد که توپ به امید عالیشاه رسید و او با یک ضربه سر گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند. رفیعی در این صحنه به محض ورود به زمین پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و با اولین لمس توپ پاس گل داد. 

دقیقه 77:

ضربه کاشته پرسپولیس را عالیشاه زد که توپ به دیواره دفاعی ذوب آهن برخورد کرد. البته بازیکنان پرسپولیس مدعی بودند که توپ به دست بازیکن ذوب آهن برخورد کرده و باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام شود. 

دقیقه 80:

محمد عمری پا به توپ وارد محوطه جریمه شد ولی نتوانست از موقعیت گلی که نصیبش شده استفاده کند و او می‌خواست از داور پنالتی بگیرد. 

دقیقه 82:

شوت دیاباته را فرعباسی دروازه‌بان ذوب آهن در دو ضرب مهار کرد. 

دقیقه 85:

پرتاب اکروباتیک اوت نادر محمدی روی دروازه پرسپولیس یک موقعیت گلزنی برای ذوب آهن ایجاد کرد ولی در نهایت مدافعان سراسیمه توپ را دفع کردند.

دقیقه 87:

شیخ دیاباته در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان ذوب اهن موفق نبود و فرصت گلزنی را از دست داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)