تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی خارج از خانه مقابل سپاهان به مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.

تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال از ساعت 15 امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه در جریان 90 دقیقه با نتیجه تساوی 2 – 2 به پایان رسید اما سرخپوشان در وقت‌های اضافه موفق شدند دو گل دیگر به ثمر برسانند و در نهایت با نتیجه 4 بر 2 حریف خود را از پیش رو بردارند.

در این بازی گولسیانی (2گل از روی نقطه پنالتی)، آل‌کثیر و سیامک نعمتی گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند و در سوی مقابل دانیال اسماعیلی‌فر (گل‌به‌خودی) و احمدزاده دو گل سپاهان را وارد دروازه بیرانوند کردند.

در این مسابقه سیاوش یزدانی که به عنوان بازیکن مازاد در نیم‌فصل از استقلال جدا شد و به سپاهان پیوست مرتکب دو خطای پنالتی روی بازیکنان پرسپولیس شد تا نقش تعیین کننده‌ای در شکست تیمش داشته باشد. همچنین سیامک نعمتی نیز که از سوی گل محمدی در نقل‌و‌انتقالات نیم‌فصل در لیست مازاد پرسپولیس قرار گرفته اما در نهایت در جمع سرخپوشان باقی مانده بود، با به ثمر رساندن گل سوم پرسپولیس زمینه‌ساز پیروزی بزرگ تیمش در اصفهان شد.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمد دانشگر (46 – نیلسون جونیور)، سیاوش یزدانی، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، مسعود ریگی (19-عیسی مرادی)، امید نورافکن، محمد قربانی (65 – محمد علی‌نژاد)، ایگور کاتاتائو (67 – یاسین سلمانی)، فرشاد احمدزاده (89 – آریا یوسفی) و شهریار مغانلو.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر (67 – لئاندرو پریرا)، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، وحید هنانوف، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی، وحید امیری، مهدی ترابی (7+90 – امید عالیشاه)، محمد عمری (75 – سیامک نعمتی) و عیسی آل‌کثیر (75- سروش رفیعی).

داور: بیژن حیدری

نیمه اول

دقیقه 5: شوت فرشاد احمدزاده از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 10: اشتباه سیاوش یزدانی در مهار عمری باعث شد تا این بازیکن در محوطه جریمه به توپ برسد و در ادامه مدافع سپاهان سعی داشت تا با دست عمری را کنترل کند که داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد.

دقیقه 11: یزدانی اولین کارت زرد بازی را به نام خود ثبت کرد.

دقیقه 12: گئورگی گولسیانی با یک ضربه دقیق و خلاف جهت حرکت نیازمند دروازه سپاهان را باز کرد.

دقیقه 21: محمد دانشگر به دلیل خطای شدید روی عمری کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 30: شوت ایگور کاتاتائو از پشت محوطه جریمه پرسپولیس با اختلاف بسیار زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 41: ارسال مواج و تند و تیز نورافکن روی دروازه پرسپولیس دانیال اسماعیلی‌فر را دچار اشتباه کرد تا این بازیکن به اشتباه دروازه خودی را باز کند.

دقیقه 2+45: نفوذ مهدی ترابی از جناح چپ، پرسپولیس را به یک موقعیت بسیار خوب رساند، اما اسماعیلی‌فر قدر پاس کات‌بک خوب ترابی را ندانست و ضربه این بازیکن از روی خط شش قدم با اختلاف بسیار اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 3+45: شوت نورافکن از فاصله بسیار دور در دستان بیرانوند آرام گرفت.

دقیقه 4+45: ضربه سر بی‌دقت میلاد زکی‌پور از داخل محوطه جریمه به بیرون رفت تا این فرصت سپاهانی‌ها نیز در ثانیه‌های پایانی نیمه اول از دست برود.

نیمه دوم

دقیقه 53: دانیال اسماعیلی‌فر روی ارسال ترابی توپ را با ضربه سر وارد دروازه سپاهان کرد، اما گل سرخپوشان توسط کمک داور آفساید اعلام شد.

دقیقه 55: مسعود ریگی نیز با خطا روی عمری کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 57: حملات پرسپولیس در نیمه دوم سرانجام نتیجه داد و این بار عیسی آل‌کثیر با یک ضربه سر و روی ارسال پورعلی‌گنجی توانست دروازه نیازمند را باز کند.

دقیقه 62: عیسی آل‌کثیر با فرار پشت مدافعان سپاهان به یک موقعیت خوب رسید اما ضربه این بازیکن را نیازمند در اختیار گرفت..

دقیقه 65: سینا اسدبیگی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 72: شوت سرکش مغانلو را بیرانوند به خوبی در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه 73: بیرانوند بازهم مانع از گلزنی سپاهانی‌ها شد و این بار ضربه سر شیرجه‌ای نورافکن را در آغوش کشید.

دقیقه 74: ارسال زکی‌پور روی اشتباه بیرانوند و دخالت مغانلو باعث شد تا توپ به احمدزاده برسد و این بازیکن به راحتی دروازه خالی پرسپولیس را باز کرد.

دقیقه 75: بیرانوند و سرلک به دلیل اعتراض به داور با کارت زرد جریمه شدند.

دقیقه 78: امید نورافکن هم از کارت زرد داور بی‌نصیب نماند.

دقیقه 82: پاس در عمق زیبای ترابی به پریرا این بازیکن را در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار داد، اما ضربه فنی مهاجم برزیلی پرسپولیس با اختلاف بسیار اندک از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 2+90: شوت از راه دور آریا یوسفی را بیرانوند در اختیار گرفت.

دقیقه 3+90: ضربه سر پریرا نیز راه به جایی نبرد و توپ از کنار دروازه عبور کرد.

وقت‌های اضافه

دقیقه 94: وحید امیری با یک حرکت انفرادی چند بازیکن سپاهان را از پیش رو برداشت و با یک پاس خوب توپ را به سیامک نعمتی رساند تا این بازیکن با یک بغل پای دقیق برای بار سوم دروازه سپاهان را در این مسابقه باز کند.

دقیقه 96: رامین رضاییان دیگری اخطاری بازی بود.

دقیقه 99: سیاوش یزدانی در دادن پنالتی دبل کرد و این بار با تکل از پشت پریرا را در داخل محوطه جریمه سرنگون کرد تا بار دیگر بیژن حیدری برای سرخپوشان اعلام پنالتی کند.

دقیقه 99: یزدانی با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

دقیقه 100: گولسیانی بار دیگر از روی نقطه پنالتی دروازه پیام نیازمند را باز کرد.

دقیقه 107: شوت از راه دور عالیشاه با فاصله کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 110: نفوذ علی‌نژاد و ضربه این بازیکن به شکلی خطرناک از مقابل دروازه بیرانوند عبور کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)