مسابقه پرسپولیس در هفته نوزدهم لیگ برتر مقابل فولاد با برتری پرگل سرخپوشان به پایان رسید.

پرسپولیس از ساعت 17:30 امروز (جمعه) در ادامه دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، در ورزشگاه آزادی به مصاف فولاد خوزستان رفت که این بازی به برتری 4 بر 2 پرسپولیس انجامید.

پرسپولیس که در این بازی با نتایج یک بر صفر و سپس 2 بر یک عقب افتاده بود، بازگشتی رویایی رقم زد و در فاصله پنج روز تا دیدار با استقلال، بردی روحیه‌بخش به دست آورد. گل به‌خودی‌های علیرضا بیرانوند و عبدالکریم حسن در دقایق 11 و 41 سبب شد پرسپولیس کار سختی برای کسب سه امتیاز داشته باشد، اما گل‌های اوستون ارونوف در دقیقه 35، عیسی آل‌کثیر در دقیقه 54، محمد حسین کنعانی‌زادگان در دقیقه 66 (پنالتی) و مهدی ترابی در دقیقه 74 سبب بازگشت پرسپولیس شد.

سرخپوشان با 39 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال، در رتبه دوم باقی ماندند و فرصت دارند تا در دربی به صدر جدول صعود کنند. فولاد هم با 19 امتیاز در جایگاه دوازدهم ایستاد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی‌زادگان، فرشاد فرجی، دانیال اسماعیلی‌فر، عبدالکریم حسن، مسعود ریگی (1+90 – سینا اسدبیگی)، سروش رفیعی (78 – محمد خدابنده‌لو)، امید عالیشاه (78 – وحید امیری)، مهدی ترابی (84 – سعید صادقی)، اوستون ارونوف و عیسی آل‌کثیر (1+90 – ابوالفضل بابایی).

ترکیب فولاد: کریستوفر کنت، حمید بوحمدان، ساسان انصاری، موسی کولیبالی، محمد علی‌نژاد، شاهین توکلی، لوکاس سیلوا، مجتبی نجاریان، ابراهیم هیسار (56 – علی شجاعی)، وحید حیدریه (86 – احسان پهلوان) و لوسیانو پریرا (86 – عادل آرغند).

داور: سید رضا مهدوی

دقیقه 5: ارسال اسماعیلی‌فر روی دروازه فولاد، روی سر عیسی آل‌کثیر فرود آمد که مهاجم پرسپولیس در عین ناباوری نتوانست این فرصت را تبدیل به گل کند و ضربه سر او راهی اوت شد.

دقیقه 11: انتظار می‌رفت ارسال زمینی موسی کولیبالی روی دروازه پرسپولیس به‌راحتی در دستان علیرضا بیرانوند قرار بگیرد. با این حال سنگربان تیم ملی نتوانست توپ را کنترل کند و این توپ با اشتباه فاحش او به گل اول میهمان تبدیل شد.

دقیقه 14: شوت پای چپ لوسیانو پریرا از پشت محوطه جریمه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 16: پس از پاس زیبای در عمق ارونوف، عبدالکریم حسن توپ را به محوطه جریمه فولاد فرستاد که ترابی نتوانست توپ را به تور دروازه میهمان برساند.

دقیقه 17: شوت امید عالیشاه با واکنش کنت راهی کرنر شد. عالیشاه پشت ضربه کرنر ایستاد و توپ را به روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد. در شرایطی که ضربه اسماعیلی‌فر در حال رسیدن به دروازه فولاد بود، ضربه سر مجتبی نجاریان روی خط دروازه مانع ثبت گل اول پرسپولیس در این مسابقه شد.

دقیقه 30: مهدی ترابی پس از حرکت تاکتیکی زیبا که دو مدافع فولاد را از بازی خارج کرد، شوت سهمگینی به سمت دروازه تیم احمد آل‌نعمه شلیک کرد که توپ با واکنش کریستوفر کنت به کرنر رفت. این توپ در ادامه به محوطه جریمه فولاد بازگشت و به نظر می‌رسید به دست موسی کولیبالی برخورد کرد که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و بازی پیگیری شد.

دقیقه 35: همکاری اوستون ارونوف و مهدی ترابی زمینه‌ساز گل تساوی پرسپولیس شد. ارنورف پس از اینکه توپ را به ترابی رساند، پاس ترابی در شرایط تک به تک با دروازه‌بان دریافت کرد و گل اول خودش با پیراهن پرسپولیس را به ثمر رساند.

دقیقه 41: ارسال وحید حیدریه با ضربه سر فرشاد فرجی در آستانه تبدیل شدن به گل دوم فولاد قرار گرفت. در شرایطی که بازیکنان دو تیم درون دروازه پرسپولیس برای دفع توپ یا گلزنی تلاش می‌کردند، عبدالکریم حسن موفق شد به توپ ضربه بزند که این ضربه وارد دروازه پرسپولیس شد و فولاد مجدداً از حریف خود پیش افتاد.

دقیقه 43: عیسی آل‌کثیر پس از دریافت پاس دقیق عالیشاه، با کریستوفر کنت تک به تک شد و بهترین فرصت را برای زدن گل تساوی بازی داشت که دروازه‌بان فولاد موفق به مهار توپ شد.

دقیقه 44: محمد حسین کنعانی‌زادگان روی لوسیانو پریرا خطا کرد و با کارت زرد سید رضا مهدوی داور بازی روبرو شد.

دقیقه 2+45: شوت آرام عالیشاه در دستان کنت قرار گرفت.

دقیقه 2+45: در میان غفلت مدافعان پرسپولیس، لوسیانو پریرا با بیرانوند تک به تک شد که ضربه بدی به توپ زد و این فرصت از دست رفت.

دقیقه 3+45: مهدی ترابی پس از اینکه از دو مدافع فولاد عبور کرد، در محوطه جریمه تیم اهوازی متوقف شد که داور اعتقاد به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 6+45: پرسپولیس پشت محوطه جریمه فولاد صاحب ضربه آزاد ایده‌آلی شد که ضربه عالیشاه پس از برخورد به مدافعان فولاد، با اختلاف کمی نسبت به دروازه کنت راهی کرنر شد.

دقیقه 49: عبدالکریم حسن پس از دریافت پاس در عمق محمد حسین کنعانی‌زادگان، دروازه فولاد را گشود که داور معتقد بود مدافع قطری پرسپولیس در موقعیت آفساید قرار دارد و این گل مردود شد.

دقیقه 54: اسماعیلی‌فر پس از اینکه دو مدافع فولاد را به زیباترین شکل ممکن از بازی خارج کرد، وارد محوطه جریمه شد و توپ را به عیسی آل‌کثیر رساند. ضربه مهاجم پرسپولیس در ادامه به تور دروازه فولاد رسید و گل تساوی پرسپولیس ثبت شد.

دقیقه 62: حمید بوحمدان به دلیل خطای شدید روی امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس، از سید رضا مهدوی کارت زرد گرفت.

دقیقه 65: ضربه سر کنعانی‌زادگان روی ضربه کرنر، با خطای هَند مجتبی نجاریان از روی خط دروازه بازگردانده شد که داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.

دقیقه 65: نجاریان به دلیل جلوگیری از گلزنی پرسپولیس، با کارت قرمز مستقیم داور مسابقه مواجه شد.

دقیقه 66: محمد حسین کنعانی‌زادگان پشت ضربه پنالتی ایستاد و با اینکه توپ را به همان جهتی زد که کنت به سمت آن پریده بود، موفق شد گل سوم پرسپولیس را به ثمر برساند.

دقیقه 74: مهدی ترابی پس از ورود به محوطه جریمه فولاد، دروازه فولاد را هدف گرفت که این توپ در گوشه دروازه میهمان جای گرفت.

دقیقه 83: آل‌کثیر مجدداً با کنت تک به تک شد که ضربه خوبی به توپ وارد نکرد و دروازه‌بان فولاد کار سختی برای مهار توپ نداشت.

دقیقه 90: فرشاد فرجی هم بخت خود را برای گلزنی مقابل فولاد امتحان کرد که شوت او به سمت دروازه فولاد با واکنش کنت راهی اوت شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)