شرزود تمیروف مهاجم جدید و ازبکستانی پرسپولیس می‌گوید هدفش قهرمانی با این تیم است.
بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس مدت‌ها به دنبال جذب یک مهاجم خارجی بود، موفق شد شرزود تمیروف مهاجم ۲۳ ساله ازبکستانی را به خدمت بگیرد. این بازیکن که سابقه بازی برای باشگاه پاختاکور ازبکستان و همچنین تیم ملی این کشور را دارد، چند روز قبل با عقد قراردادی ۱/۵ ساله به پرسپولیس پیوست. تمیروف توانایی بازی در پست‌های هافبک میانی، وینگر چپ و راست و همچنین مهاجم نوک را دارد و بازیکنی چند پسته محسوب می‌شود.

قبل از اینکه پرسپولیس به تو  پیشنهاد بدهد چه شناختی از این تیم و فوتبال ایران داشتی؟

خب اول باید بگویم که خیلی خوشحالم به فوتبال ایران آمدم و برای باشگاه بزرگ پرسپولیس بازی می‌کنم. فوتبال ایران در سطح آسیا شناخته شده است و خیلی‌ها تیم ملی ایران و تیم‌های باشگاهی در کشور شما را می‌شناسند. من هم می‌دانستم ایران فوتبال قوی دارد و پرسپولیس هم یکی از قدرت‌های آسیا به حساب می‌آید. پرسپولیس در چند فصل اخیر ۲ بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و من از آنجا با این تیم آشنا شدم.

چه شد به پیشنهاد پرسپولیس جواب مثبت دادی؟

خب همانطور که گفتم پرسپولیس یکی از بزرگترین باشگاه‌های آسیا است و خیلی از بازیکنان دوست دارند در این باشگاه بازی کنند. من بعد از جدایی از پاختاکور به دنبال یک تجربه جدید بودم و دوست داشتم فوتبالم را در خارج از ازبکستان دنبال کنم. وقتی پیشنهاد پرسپولیس رسید خیلی خوشحال شدم و تصمیم گرفتم با این تیم قرارداد امضا کنم.

آمدنت به پرسپولیس حرف و حدیث‌هایی هم داشت و حتی شایعه شده بود که حضور تو در ایران غیر قانونی است چون در زمان مقرر نقل و انتقالاتی قراردادت را فسخ نکردی. در این مورد توضیح بده.

من فکر نمی‌کنم کار خلاف قانونی صورت گرفته باشد. همه چیز توسط مدیر برنامه من و همچنین مدیران باشگاه پرسپولیس تحت کنترل بود و مشکلی وجود ندارد.

ولی بعضی‌ها مدعی شدند که تو تا همین چند روز قبل با پاختاکور تمرین می‌کردی و به همین دلیل با این باشگاه قرارداد داری.

من به درخواست خودم و برای اینکه بتوانم آمادگی بدنی خودم را حفظ کنم به همراه پاختاکور که تیم سابقم بود، تمرین کردم و وقتی هم که با پرسپولیس به توافق رسیدم خودم را به تهران رساندم و در تمرینات تیم جدیدم شرکت کردم.

از فوتبالیست‌های ایرانی کسی را می‌شناختی؟

من قبلا چند بازی پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا دیده بودم. به همین خاطر کاپیتان تیم یعنی سید جلال حسینی و مهدی ترابی را می‌شناختم و می‌دانستم جزو بهترین بازیکنان فوتبال ایران هستند.

سطح لیگ برتر ایران چطور است؟

ایران تیم‌های با کیفیتی دارد و لیگ برتر سطح بالایی دارد. خوشحالم در تیم بزرگ پرسپولیس و فوتبال ایران حضور دارم. رقابت در لیگ ایران بسیار زیاد است، ضمن اینکه بازیکنان بسیار خوبی در ایران بازی می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا کیفیت بازی‌ها بالا باشد.

پرسپولیس در ۵ سال اخیر قهرمان شده به نظرت امسال هم این اتفاق می‌افتد؟

پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است و هر سال برای قهرمانی تلاش می‌کند. امسال هم نتایج خوبی گرفته و همه در این تیم سعی خودشان را می‌کنند تا بتوانند قهرمان شوند. من هم به اینجا آمدم تا به پرسپولیس کمک کنم و بتوانیم در پایان فصل به هواداران هدیه بدهیم. باید روی بازی‌های خودمان تمرکز لازم را داشته باشیم و بتوانیم اختلاف امتیاز با صدر جدول را جبران کنیم و در پایان فصل قهرمان شویم. خودم خیلی دوست دارم با پرسپولیس قهرمان شوم و جام بگیرم. در واقع دوست دارم عضوی از تیم قهرمان باشم.

به طور کلی جو پرسپولیس را چطور دیدی؟

جو پرسپولیس خیلی خوب است و همه با هم دوست هستند. اینجا همه چیز خوب است و مشکلی وجود ندارد.

توانستی با بازیکنان پرسپولیس ارتباط برقرار کنی؟

اینجا همه بازیکنان و مربیان با هم ارتباط خوبی دارند و خوشحالم که استقبال بسیار خوبی از من انجام دادند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

چند روز دیگر باید در دربی به میدان بروی. در مورد دربی بزرگ تهران چه چیزی می‌دانی؟

می‌دانم بازی با استقلال یک دیدار سنتی است و برای هواداران اهمیت بسیار زیادی دارد. می‌دانم پرسپولیس و استقلال همیشه با هم رقابت دارند و هیچ تیمی‌نمی‌خواهد در این بازی مهم بازنده باشد. من هم دوست دارم این دیدار را تجربه کنم و البته تیمم برنده بازی باشد. ضمن اینکه شنیدم قبلا موقع این بازی استادیوم پر از تماشاگر می‌شد ولی متاسفانه در حال حاضر همه هواداران نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند. خیلی دوست دارم مقابل هواداران پرسپولیس بازی کنم چون آنها خیلی پرشور هستند و انرژی خوبی می‌دهند.

در دربی تهران باید شاهد تقابل تو و آمانوف بازیکن استقلال هم باشیم …

آمانوف هموطن و دوست من است. با این حال در زمین بازی باید با هم رقابت کنیم و هرکدام تلاش کنیم تا تیممان برنده بازی شود. من همه توانم را برای موفقیت پرسپولیس می‌گذارم و امیدوارم در این بازی مهم به برتری برسیم.

برخورد هواداران پرسپولیس با تو در این مدت چطور بود؟

بسیار خوب بود. خیلی به من لطف داشتند. چه آنهایی که در جاهای مختلف من را می‌بینند و چه آنهایی در فضای مجازی پیغام می‌دهند، به من لطف دارند و انرژی فوق العاده ای به من می‌دهند. از همه هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم مهره مفیدی برای آنها و تیم باشم.

پرسپولیس مهاجمان و وینگرهای خوبی دارد. رقابت با آنها را چطور می‌بینی؟

می‌دانم بازیکنانی که در پرسپولیس حضور دارند بسیار باکیفیت هستند و بعضی از آنها در تیم ملی ایران بازی می‌کنند و یا قبلا در تیم ملی حضور داشتند. هدف همه ما موفقیت تیم است و برای اینکه پرسپولیس نتیجه بگیرد، تلاش خواهیم کرد. من هم سعی می‌کنم هروقت در ترکیب قرار گرفتم و فرصت بازی به من رسید، بهترین عملکرد را داشته باشم.

با توجه به سنی که داری، می‌توانی پیشرفت زیادی بکنی. آرزوی تو برای آینده فوتبالت چیست؟

خب من می‌خواهم ابتدا خودم را در پرسپولیس نشان دهم و با این تیم به موفقیت برسم. بعد از آن هم دوست دارم به یکی از تیم‌های خوب اروپایی بروم. مثلا الدر شومورودوف الان در تیم بزرگ رم در ایتالیا بازی می‌کند. من و سایر بازیکنان ازبکستانی هم دوست داریم راه او را برویم و به فوتبال اروپا برسیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)