رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص مجوز باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون،مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال گفت: در سال گذشته و پس از اینکه کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال ایران، مجوز باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را برای حضور در لیگ قهرمانان تایید کرد، کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز این ۲ باشگاه را باطل و آنها را از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد.

وی ادامه داد: یاد آوری میکنم این نگرانی تنها متوجه پرسپولیس نبوده و اگر نامی از این باشگاه برده شده به صورت مصداقی بوده و مشکل محرومیت از مسابقات ، متوجه تمامی باشگاه های لیگ برتر و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا میباشد .

تاج در ادامه افزود:فدراسیون فوتبال، موضوع تعلیق و مشکلات مجوز ایران را به حال خود رها نکرده و بنده و تیم جدید پس از انتخابات و استقرار در فدراسیون فوتبال بلافاصله با دپارتمان مجوز دهی ایران جلسه ای داشته و روند پیشرفت امور و وضعیت موجود ایران را بررسی کردیم ، پس از آن طی یک نامه رسمی ، از گارگروه مجوز حرفه ائی AFC خواستیم که موارد باقی مانده برای رفع تعلیق را با جزئیات بیشتر به ما اعلام نمایند که در این خصوص نسبت به برطرف نمودن آنها اقدامات آتی صورت گیرد .

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: همچنین خواستار برگزاری دوره آموزشی مربوطه در اولین فرصت برای تمامی باشگاه ها با تدریس شخص رئیس مجوز دهی AFC از کنفدراسیون شده ایم. همانطور که در سخنانم اشاره کردم من از شیخ سلمان خواستم وقت بدهد که با او جلسه بگذارم. البته سخت است که در این شرایط و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ، قولی به علاقه مندان فوتبال بدهیم . اما تمام تلاش خود را میکنم تا شاید بتوانم آرامش را به صدور مجوز حرفه‌ای ایران برگردانم.

تاج گفت: از همین طریق از تمامی مدیران عامل باشگاه ها درخواست می کنم که توجه ویژه ای به این امر داشته باشند و با توجه به اتفاقات افتاده در سال گذشته، از همین حالا اقدامات جدی لازم در رابطه با پروسه دریافت مجوز بویژه در معیارهای حقوقی و مالی را مبذول نمایند.

وی در پایان گفت: یاد آوری میکنم هیچ کاری را نباید به روزهای آخر موکول کرده و شروع کار حتی امروز هم دیر است .

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)