تکلیف سهمیه باشگاه‌های ایرانی برای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ مشخص شد.

جدیدترین سهمیه کشور‌های آسیایی در لیگ قهرمانان آسیا توسط سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد که بر این اساس سهمیه ایران در فصل بعدی این تورنمنت به ۱+۳ افزایش یافته است.

در هفته‌های اخیر صحبت‌هایی مبنی بر اینکه سهمیه ایران ۲+۲ باشد شنیده می‌شد و با این حساب دو تیم بصورت مستقیم و دو تیم با پلی‌آف راهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ می‌شدند. پس از درخشش پرسپولیس و بالاتر رفتن پرسپولیس در این رقابت‌ها تا یک چهارم پایانی باعث شد سهمیه باشگاه‌های ایرانی در فصل بعد رقابت‌های آسیایی تبدیل به ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم (پلی‌آف) باشد.

در حال حاضر تیم‌های پرسپولیس (قهرمان لیگ برتر)، فولاد (قهرمان جام حذفی)، سپاهان (نایب قهرمان لیگ برتر) و استقلال (تیم سوم لیگ برتر) نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ هستند و با توجه به سهمیه ۱+۳ حالا تیم‌های پرسپولیس، فولاد و سپاهان مستقیماً راهی آسیا می‌شوند و تنها استقلال باید از مسیر پلی‌آف به این بازی‌ها برسد.

این خبر بیشتر از همه برای سپاهانی‌ها خوشحال کننده است و آن‌ها بدون بازی در پلی آف و بدون زحمت و هزینه اضافی به آسیا می‌رسند. استقلال هم به جای ۲ بازی در پلی آف باید یک بازی انجام دهد و مسیر هموارتری خواهد داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)