پرسپولیس نیوز: رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه صحبت با کی‌روش امیدوار کننده است گفت که به نبودن این مربی در ایران فکر نمی‌کند.

مهدی تاج صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کی‌روش برای فوتبال کشور زحمت‌کشیده و بارها اعلام کرده‌ام که به فوتبال کشور ما کمک کرده و از این‌ جهت با صحبتی که با کی‌روش داشته‌ایم این موضوع امیدوارکننده است چون دغدغه‌اش مالی نیست چون ما هم مالی و هم‌ مدت زمان را بسته‌ایم و وی روی این موضع بحثی ندارد.

وی افزود: یک سری مشکلات داریم به لحاظ سجاوندی، انتقال وجه و وجوهی که باید برای بازی‌های تدارکاتی پیش‌بینی شود وجود دارد که در جلسه قبل گفته شد ۵٫۵ میلیون دلار تا ۶ میلیون دلار پول می‌خواهد که برای کشور عدد زیادی نیست که باید تأمین شود.

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: خبر پیوستن کی‌روش به تیم الجزایر را تأیید نمی‌کنم، ولی به هر جهت کی‌روش اختیار خود را دارد ولی در مذاکره‌ای که با ما داشته مسیر خود را می‌رود و اصلاً روی این فکر نکرده‌ام که کی‌روش نباشد.

وی در راستای تیم‌های بدهکار بیان کرد: بالاخره کنفدراسیون فوتبال آسیا روی بحث بدهی، بدهکاران و تراز مالی حساس است و فدراسیون فوتبال نیز کمال همکاری را با همه داشته ولی این روند خوبی نیست که باشگاه‌ها پول خودشان را ندهند، کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز می‌داند که ما بالاخره از برخی درآمدهای جاری و حقوق حقه فوتبال که در تمام دنیا جاری است ما در کشور محروم هستیم.

تاج تصریح کرد: ما حق پخش را نمی‌توانیم بگیریم که این بیش از ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌هاست و به همین دلیل باشگاه‌ها تا الآن در بدهی‌ها متوقف هستند و الآن استقلال و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون آسیا (AFC)  تهدید می‌شوند و تعارف هم  ندارد و سال گذشته نیز با یک فشاری آمدند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز باشگاه‌ها با همه این شرایط نامطلوب مالی آمده‌اند ولی برخی زیادی از تعهدات خود را عمل کردند، در لیگ به‌جز پرسپولیس، استقلال و پدیده تقریباً باشگاه بدهکار آن‌چنانی نداریم به‌طوری‌که برخی باشگاه‌ها هیچ بدهکاری ندارند و بدهکاری تراکتور نیز در حال پرداخت است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: استقلال و پرسپولیس باید حمایت جدی شوند چون برخی بدهی‌ها مربوط به سال‌های قبل است به‌ویژه برای استقلال باید کار جدی صورت گیرد؛ وزیر ورزش و جوانان دستورات خیلی جدی برای رفع این بدهی‌ها دادند که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

وی اظهار داشت: اعتقاددارم که ۲۷ دهم درصد عدد قابل‌ملاحظه‌ای است و ۲۸ میلیارد تومانی که در استان لرستان آمده از این محل باید به شیوه‌های مختلفی به فوتبال اختصاص پیدا کند چون فوتبال ۷۰ الی ۸۰ درصد ورزش یک استان است که سهم بیشتری دارد؛ باید به دنبال قانون برویم و این کار را انجام می‌دهیم، برای تیم داری در استان استاندار لرستان دستور دادند این اتفاق بیفتد که اقدام خوبی است و پایه‌ها را ما کمک کنیم و تیم داری در سطح حرفه‌ای را باید حتماً استان کمک کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)