بازیکن پیشین تیم پرسپولیس معتقد است این تیم خریدهای خوبی در نقل‌و‌انتقالات تابستانی انجام داده اما خریدهای خوب تضمین‌کننده موفقیت یک تیم نیست.

رضا جباری در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره فعالیت باشگاه پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات اظهار داشت: الان در بین اهالی فوتبال صحبت از این است که پرسپولیس خریدهای خوبی انجام داده، ولی به نظرم مقداری از این خریدها برای راضی نگه داشتن هواداران است. این استنباط شخصی من است و شاید اینطور نباشد. باشگاه عملکرد خوبی نسبت به سال‌های قبل داشته و شاید دلیل آن بودجه خوبی باشد که الان در اختیار باشگاه است. سال‌های قبل همیشه مدیران مشکل مالی داشتند، ولی الان خدا را شکر شرایط بهتر است. در کل می‌توانیم عملکرد باشگاه را مثبت ارزیابی کنیم، ولی همه چیز بستگی به خرید بازیکن ندارد که مثلاً بگوییم چون یک تیم خریدهای خوبی داشته است، پس حتماً موفق می‌شود.

وی درباره اینکه فصل گذشته بازیکنانی مانند حامد لک و چند بازیکن دیگر دلیل ناکامی پرسپولیس شناخته می‌شدند که الان از این تیم جدا شدند، گفت: من این حرف‌ها را قبول ندارم. این راحت است ما همه چیز را گردن یک بازیکن یا مربی بیندازیم، ولی واقعاً اینطور نیست. اشتباه پیش می‌آید و ممکن است خیلی هم مهلک باشد، ولی اینکه عدم موفقیت را گردن یک نفر بیندازیم حرف درستی نیست. در مورد کادر فنی هم این حرف‌ها زده شد و من واقعاً آن را قبول ندارم. گرچه می‌گفتند باید کادر فنی عوض شود، ولی مطهری، فنایی و رحیم‌پور همان کسانی بودند که پرسپولیس دو بار با آنها قهرمان لیگ شد و به فینال آسیا رسید.

بازیکن پیشین پرسپولیس ادامه داد: وقتی حامد لک به پرسپولیس آمد حقیقتاً خوش‌بین نبودم، ولی عملکردش در لیگ قهرمانان آسیا فوق‌العاده بود. فنایی همان مربی است که با او کار کرده بود، ولی وقتی برخی اشتباهات سر زد، همه چیز را سر او خالی کردند. حق هر باشگاهی است که کادر فنی‌اش را انتخاب کند، ولی توقع من این بود که پای کادری که دو سال قهرمان شده بود، می‌ماندند. نظر من این است و امکان دارد افرادی دیگر نظرشان فرق کند.

جباری در ادامه با بیان اینکه پرسپولیس نیاز مبرم به جذب مهاجم دارد، گفت: بیشترین نیاز پرسپولیس در خط حمله است و حداقل باید دو مهاجم «تاپ» جذب شوند. پرسپولیس مهدی عبدی را دارد که جوان است و می‌تواند به تیم کمک کند، ولی به جز او دو مهاجم خارجی گلزن هم باید به تیم اضافه شوند.

وی در واکنش به این موضوع که بعضاً از او نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های حضور در کادر فنی پرسپولیس نام برده می‌شود، یادآور شد: آرزوی هر پرسپولیسی است که در کادر فنی این تیم باشد و برای هر کسی افتخاری است. اجازه بدهید فعلاً در این مورد صحبتی نکنم، چون جوی را که ایجاد می‌شود، نمی‌پسندم. به هر حال همانطور که گفتم آرزوی هر پرسپولیسی است که این اتفاق برایش رخ دهد، ولی فعلاً ترجیح می‌دهم صحبت نکنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)