پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس با شکست پارس جنوبی به رده دوم جدول صعود و ذوب‌آهن با برتری صنعت نفت به جایگاه چهاردهم جدول سقوط کرد.

هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال، عصر امروز (جمعه) با برگزاری سه دیدار پیگیری شد.

تراکتورسازی مقابل فولاد خوزستان شکست خورد تا فرصت صعود به رتبه سوم جدول را از دست بدهد و در رده چهارم جدول باقی بماند. فولادی‌ها هم با هدایت افشین قطبی به جایگاه هفتم جدول صعود کردند. صنعت نفت با شکست سایپا، به پنج هفته ناکامی خود در کسب پیروزی خاتمه داد و با ۱۶ امتیاز به رتبه یازدهم جدول رسید. برد صنعت نفت باعث شد ذوب‌آهن به رتبه چهاردهم جدول سقوط کند و به انتهای جدول نزدیک‌تر شود.

در مهم‌ترین دیدار امروز، پرسپولیس برد پُرگل و شیرینی مقابل پارس جنوبی کسب کرد و با ۳۱ امتیاز، تفاضل گل برابر با پدیده و گل زده کمتر نسبت به این تیم، به رتبه دوم جدول رسید. سپاهانِ ۳۰ امتیازی در صورت کسب برتری یا تساوی مقابل استقلال خوزستان، به صدر جدول باز می‌گردد و قهرمان نیم‌فصل اول لقب می‌گیرد. پارس جنوبی هم به لطف شکست تیم‌های سایپا و پیکان در هفته پانزدهم، در رتبه ششم جدول باقی ماند.

جدول رده‌بندی لیگ برتر به شرح زیر است:

نتایج دیدارهای برگزار شده هفته پانزدهم لیگ برتر در زیر آمده است:

پیکان صفر – نساجی مازندران یک
سپیدرود رشت صفر – استقلال ۵
پدیده خراسان ۲ – ماشین‌سازی تبریز ۲
ذوب‌آهن صفر – نفت مسجدسلیمان صفر
تراکتورسازی یک – فولاد خوزستان ۲
صنعت نفت آبادان ۲ – سایپا یک
پرسپولیس ۳ – پارس جنوبی یک

در تنها دیدار باقی‌مانده هفته پانزدهم، تیم‌های استقلال خوزستان و سپاهان از ساعت ۱۵ فردا، در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم می‌روند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)