پرسپولیس نیوز : تیم AZ آلکمار هلند در شب گلزنی جهانبخش حریف خودش هراکلس را ۶تایی کرد. 

 ستاره ایرانی تیم آلکمار در دقیقه ۶۴ گل چهارم تیمش را به ثمر رساند و گل ششم را هم پایه‌گذاری کرد. جهانبخش از شرایط و فرم ایده‌آل این روزهای تیمش و خودش حرف می‌زند. او در مورد تیم ملی و کی روش هم نظر می‌دهد و حمایت خودش را از سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان اعلام می‌کند.

پيروزي ۶ بر ۳ مقابل تيم هراكلس آن هم در زمين حريف، واقعاً فكرش را مي‌كرديد؟
خدا را شكر، نيم‌فصل دوم را خيلي خوب شروع كرديم و در يك ديدار خيلي مهم موفق شديم تيم هراكلس را كه در خانه‌اش به جز آژاكس به تيم ديگري نباخته بود، شكست دهيم. در اين بازي ۶ گل زديم و چند گل ديگر هم نزديم. مثلاً خودم جدا از گلي كه زدم، يكي، دو فرصت خوب را از دست دادم اما نكته مهم اين بود كه با پيروزي به رده چهارم صعود كرديم و به يك امتيازي تيم سوم جدول هم رسيديم.

هراكلس تيم ضعيفي نبود كه شش گل از تيم‌تان در خانه‌اش دريافت كرد.
هراكلس تيم خيلي خوبي است. باور كنيد خود بازيكنان اين تيم هم باورشان نمي‌شد با گل‌هاي زياد از ما شكست خورده‌اند. در واقع تيم ما نمايش عالي‌اي داشت و هراكلس اصلاً تيم ضعيفي نبود.

اما به هر حال اينكه با وجود به ثمر رساندن شش گل، سه گل هم دريافت كرديد، به نوعي نشانگر ضعف دروازه‌بان و دفاع AZ است.
خير، دفاع و دروازه‌بان ما اتفاقاً در بازي با هراكلس فوق‌العاده بودند. در ۷ بازي اخيري كه انجام داديم، در ۴ بازي كلين‌شيت داشتيم كه اين نشان‌دهنده عملكرد موفق تيم ماست. از سوي ديگر هراكلس هم تيم بسيار خوبي بود كه در مقابل چشمان ۱۵ هزار تماشاگر اصلاً نمي‌خواست مقابل ما بازنده باشد اما جدا از ۱۰ دقيقه‌اي كه ما بازي را رها كرده بوديم، در بقيه دقايق بهتر از تيم ميزبان بازي كرديم.

اما در دقايقي اختلاف گل‌تان فقط به يك گل رسيد. در اين دقايق از باخت و يا تساوي مقابل ميزبان واهمه نداشتي؟
بعد از آنكه ما بازي را ۴ بر ۳ از ميزبان پيش بوديم، دروازه‌بان ما با يك حركت استثنايي و گرفتن يك موقعيت گل، تيم ما را نگه داشت و پس از آن هم با گل به خودي تيم هراكلس، شرايط ما بهتر شد.

از موقعيت‌هاي گلي كه از دست داديد، بيشتر حرف بزنيد.
در نيمه اول دو ضربه‌ام با بدشانسي محض از كنار دروازه به بيرون رفت اما بين دو نيمه و در رختكن كادر فني‌مان خيلي با من صحبت كردند و به من اعتماد به نفس دادند تا گل چهارم را بزنم و كار حريف را به نوعي يكسره كنيم. در مورد شوت هم فكر كنم از فاصله ۲۵ متري بود كه ضربه را با تمام قدرت زدم و ضربه‌ام تبديل به گل شد.

با وجود رسيدن به رتبه چهارمي و درخشش در ۶ بازي اخيرتان باز هم فكر مي‌كني AZ آلكمار شانسي براي قهرماني يا نايب‌قهرماني ندارد؟
اختلاف ما با PSV آيندهوون و آژاكس ۱۰، ۱۲ امتياز است و وقتي فاصله در نيم‌فصل دوم به اين اختلاف برسد، واقعاً خيلي سخت است. به همين دليل ما فقط تمركزمان را معطوف به كسب عنوان سومي كرده‌ايم تا مستقيم به يوروليگ برويم و در جام حذفي هم قهرمان شويم تا حداقل يك جام در هلند گرفته باشيم.

مقابل فاينورد تاكنون گلي نزدي، با اين وجود اميدواري كه فاينورد را مقابل ديدگان تماشاگرانش در ورزشگاه خانگي‌اش شكست دهيد؟!
بازي با فاينورد بسيار سخت است. اين دشواري زماني بيشتر مي‌شود كه بدانيم آنها قهرماني‌شان را هم از دست داده‌اند و تمام اميدهايشان را در جام حذفي دنبال مي‌كنند ولي ما روي قهرماني حذفي حساب باز كرده‌ايم. من هم شخصاً تاكنون به فاينورد گل نزده‌ام اما تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا اين طلسم را بشكنم، البته اولويت اول براي من پيروزي تيم‌مان است و بقيه مسائل در اولويت بعدي قرار دارد.

بازي تداركاتي پرسپوليس با آلكمار در هلند واقعاً صحت دارد؟
حدوداً ۲، ۳ روز پيش مدير و سرمربي تيم‌مان مرا صدا زدند و از من در مورد بازي با پرسپوليس پرسيدند. من هم در اين خصوص در مورد پرسپوليس گفتم كه اين تيم بيشترين هوادار در ايران و آسيا را دارد و مسلماً اين بازي بازتاب خوبي در ايران خواهد داشت و هواداران ايراني حتي در هلند استقبال خوبي از اين بازي خواهند كرد.

باعث و باني اين ديدار چه كسي است و اصلاً خودت در اين ديدار حضور خواهي داشت؟
اين‌طور كه من مطلع شدم، يك رابط ايراني پيگير برگزاري بازي آلكمار با پرسپوليس است اما در مورد خودم بايد بگويم در ديداري كه در ماه مارس (فروردين) برگزار خواهد شد، من در هلند نيستم و در اردوي تيم ملي حاضر خواهم بود و احتمالش خيلي كم خواهد بود كه من بتوانم مقابل پرسپوليس بازي كنم. با اين وجود مطمئنم كه بازي قشنگي خواهد شد و اميدوارم بازيكنان پرسپوليس خصوصاً بازيكنان جوانش به بهترين شكل خودشان را در اين بازي نشان بدهند و نهايت استفاده را از آن ببرند.

كروش از تفاوت و تبعيض بين بودجه در نظر گرفته شده بين تيم ملي اميد و تيم بزرگسالان گلايه كرده و حتي حرف از استعفا زده. فكر نمي‌كني با استعفاي كروش، تيم ملي ما لطمه بخورد؟
شرايطي كه در تيم ملي وجود دارد، باعث شده معمولاً انتقاداتي وجود داشته باشد اما متأسفانه بعضي از انتقادات به تيم ملي و سرمربي‌اش غيرمنطقي است چون كروش و همه ما در تيم ملي يك خانواده هستيم. به همين دليل بايد از او حمايت كنيم و امكانات در اختيار سرمربي تيم ملي قرار بدهيم. استعفاي كروش خيلي به ضرر ما تمام خواهد شد.

با توجه به فرصت باقي‌مانده زمان زيادي نداريم كه مربي جديدي بياوريم. فكر نمي‌كني با جدايي كروش، خيلي لطمه مي‌خوريم؟
بازيكنان و مردم همه از عملكرد سرمربي تيم ملي راضي‌اند. همبستگي خوبي در تيم ملي وجود دارد و وقتي به حضور كروش راضي هستند، چرا بايد با او و برنامه‌هايش مخالفت شود؟ واقعاً من دليل مخالفت‌ها با او را متوجه نمي‌شوم. اميدوارم كروش بماند و دوباره تيم ملي ما را به موفقيت‌هاي جديدي برساند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)