سايت معتبر انگليسي از توجه استعدادياب‌هاي باشگاه منچستريونايتد به مهاجم تيم ملي ايران خبر داد.

سايت خبري تحليلي اسکاي اسپورت انگليس در گزارشي با معرفي بازيکنان آينده‌دار حال حاضر فوتبال اروپا، عليرضا جهانبخش، مهاجم ايراني تيم فوتبال ان اي سي نايمخن هلند را زير ذره‌بين برده و درباره او نوشته است: جهانبخش را بايد جزو بازيکناني دانست که لازم است در جام جهاني 2014 برزيل نيم نگاهي به بازي‌ آنها داشت چرا که پتانسيل دست و پا کردن شهرت و آوازه‌ براي خود در اين رقابت‌‌ها را دارد و حتي مي‌تواند جزو مدعيان کسب جايزه بهترين بازيکن جوان جام جهاني باشد.

اسکاي اسپورت با درج نقل قول اخير کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران که گفته؛ جهانبخش شانس زيادي براي حضور در جام جهاني دارد در ادامه گزارش خود نوشته است: کي‌روش هم موافق است که مهاجم جوان تيمش، پديده‌اي خوش آتيه و هيجان‌انگيز است و مي‌تواند يکي از بازيکنان او براي رقابت با نيجريه، آرژانتين و بوسني و هرزهگوين در گروه F جام جهاني باشد.

در ادامه اين گزارش آمده است: جهانبخش يک مهاجم سرسخت و پرانرژي است که مشکلي براي بازي در هيچ يک از نقاط خط حمله ندارد اگرچه موثرترين بازي‌هاي او زماني است که در سمت راست خط حمله قرار بگيرد، البته با توجه به حضور احتمالي اشکان دژاگه، بال تيم فولام در اين پست، بهترين منطقه‌اي که جهانبخش مي‌تواند در جام جهاني امسال براي تيم ملي ايران بازي کند، سمت چپ خط حمله خواهد بود.

اسکاي اسپورت در ادامه تمجيد خود از جهانبخش عنوان کرده است: او بازيکني تکنيکي است که توانايي کنترل توپ را با هر 2 پاي خود دارد و با وجود قامتي نه چندان بلند در نبردهاي هوايي هم موفق کار کرده است. با توجه به اينکه تجربه بازي در ورزشگاه‌هاي پر از جمعيت را در ديدارهاي تيم‌ باشگاهي‌ و همچنين کشورش دارد، بعيد به نظر مي‌رسد که جو ورزشگاه‌هاي برزيل در جام جهاني 2014 عملکرد او را تحت الشعاع قرار دهد.

او فقط 17 سال سن داشت که براي شرکت در رقابت‌هاي زير 19 سال آسيا به اردوي ايران فراخوانده شد و به واسطه بازي با کيفيتي که ارائه کرد خيلي زود به کاپيتان زير 19سال ايران تبديل شد. او در4 بازي مرحله مقدماتي رقابت‌ها 5 گل به ثمر رساند تا توانايي‌هاي خود را بيش از پيش به اثبات برساند. در مرحله نهايي رقابت‌ها نيز جهانبخش 2 گل زد، هرچند در نهايت تيمش با قبول شکست برابر کره جنوبي از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

اسکاي اسپورت گزارش خود را درباره جهانبخش با روند پيوستن وي به نايمخن هلند ادامه داده و نوشته است: جهانبخش زماني که يک رده سني بالاتر رفت و به تيم زير 20 ساله‌هاي ايران پيوست هم کارنامه درخشاني داشت و در 17 بازي‌ 11 گل به ثمر رساند. درخشش جهانبخش توجه سران باشگاه نايمخن در ليگ اردويژه هلند را جلب کرد و طولي نکشيد که آنها در ماه مي سال 2013 با او قراردادي 3 ساله بستند. اولين فصل حضور جهانبخش در نايمخن اما براي او خاطره‌انگيز نبود چرا که تيمش سقوط کرد. در اين فصل جهانبخش 11 بار در ترکيب اصلي و 16 بار به عنوان بازيکن تعويضي براي نايمخن به ميدان رفت و عملکردش فراز و نشيب‌هاي زيادي داشت.

موفقيت‌هاي جهانبخش در ليگ هلند سوژه ديگري است که اسکاي اسپورت به آن اشاره کرده و آورده است: فراخوانده شدن جهانبخش به اردوي تيم ملي و حضور او در ترکيب اصلي ايران مقابل لبنان در کنار دژاگه که صعود ايران به مرحله نهايي جام ملت‌هاي آسيا را مسجل کرد، تاثير به سزايي در افزايش روحيه و اعتماد به نفس او در بازي‌هاي نايمخن داشت و سبب شد که آنتون يانسن سرمربي اين تيم دوباره به او اعتماد کند. يکي از بهترين بازي‌هاي جهانبخش برابر آلکمار در روز نخست ماه دسامبر (10 آذر) بود که او پاس گل اول پيروزي 3 بر 2 تيمش را براي مارنيک فرميل فرستاد و گل دوم را هم خود به ثمر رساند. گفته مي‌شود درخشش جهانبخش در اين بازي توجه استعدادياب‌هاي منچستريونايتد را هم جلب کرده است.

اسکاي اسپورت در بخش پاياني گزارشش درباره جهانبخش نوشته است: اين اواخر بازي‌هاي تيم ملي ايران کم گل بوده و به همين دليل جهانبخش بايد نسبت به حضورش در ترکيب ايران در جام جهاني خوشبين باشد. او بازيکني پرانرژي و با انگيزه است که در کنار يک بازيکن بااستعداد ديگر به نام سردار آزمون که براي روبين کازان روسيه بازي مي‌کند، مي‌توانند شانس خود را باري حضور در فهرست 23 نفره کي‌روش افزايش دهند. جهانبخش که توانسته توجه استعدادياب‌هاي منچستريونايتد را جلب کند مي‌تواند پا جاي پاي اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژادبراي بازي در ليگ انگليس بگذارد و شانس وي براي تحقق اين هدف بيشتر هم خواهد شد اگر ايران با حضور او بتواند از مرحله گروهي جام جهاني 2014 صعود کند.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)