رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، گفت: اتفاقاتی که در چند هفته اخیر رخ داده جای تاسف دارد. متاسفانه کادر فنی برخی از تیم‌ها، رفتارهای غیر مسئولانه انجام می‌دهند و این امر چندان خوشایند نیست.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی، گفت: منتظر گزارش دیدار دو تیم نفت و استقلال تهران از سری رقابت‌های جام حذفی هستیم که امیدوارم مقامات رسمی و ناظر بازی و همچنین مسئولین برگزار کننده تمام جزئیات انضباطی مسابقه را برای ما گزارش دهند. زمانی که گزارش رسید در اولین فرصت ممکن به  بررسی اتفاقات در این دیدار رسیدگی خواهیم کرد.

وی افزود: بخشی از اتفاقاتی که در ورزشگاه تختی رخ داد از طریق پخش مستقیم مسابقه و برخی را از طریق سایر رسانه ها مطلع شدیم و مسلما بعد از در اختیار داشتن گزارش، موضوع را بررسی می‌کنیم و رای آن را اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در چند هفته اخیر رخ داده جای تاسف دارد. متاسفانه کادر فنی برخی از تیم‌ها، رفتارهای غیر مسئولانه انجام می‌دهند و این امر چندان خوشایند نیست. اتفاقی که بین مربیان تیم صبا و استقلال افتاد، ناشی از رفتارهای نادرست و غیر مسئولانه است. یک رسم اشتباهی که این روزها باب شده است، کلنجار رفتن نیمکت با داور چهارم، کمک داوران و مسئولین برگزار کننده مسابقات بوده و این امر مشکل بزرگی است. امیدواریم تیم داوری تمام اتفاقات مربوط به هر نیمکت را به طور کامل گزارش کند تا ما بتوانیم با آگاهی کامل‌تری اقدام به صدور رای کنیم.

رئیس کمیته انضباطی گفت: در پرونده خرمگاه و الهامی با توجه به اظهارات و صحبت‌هایی که در جلسه رسیدگی مطرح شد، بخشی از رای خود را صادر کرده و بخشی را که  مربوط به آن اتفاقات بود، باز گذاشته ایم و قطعا بررسی بیشتری در این زمینه صورت خواهد گرفت. هریک از اعضای کادر فنی چگونه به راحتی جو آرام ورزشگاه را با رفتارهای غیر مسئولانه به تشننج می‌کشند و تماشاگران را برآشفته می‌کنند که این امر مطلوب نبوده و امیدوارم تیم ها به این مسئله دقت بیشتری داشته باشند.

حسن زاده در ادامه افزود: مسلما اگر نوع تصمیمات و تنبهیاتی که تاکنون اتخاذ شده باز دارنده نباشد، کمیته انضباطی در خصوص رفتار غیر ورزشی نیمکت نشینان هر تیم با شدت بیشتری برخورد خواهد کرد.

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: به برخی از تیم هایی که در 4 یا 5 مسابقه قبلی به دلیل رفتار تماشاگرانشان به طور پلکانی جریمه نقدی شده اند، اخطار می دهیم که علیرغم میل باطنی از ابزار محرومیت تماشاگر در دیدار خانگی هم استفاده خواهیم کرد. مقامات از جمله مسئولان فرهنگی باشگاه‌ها تلاش کنند تا با رفتار غیر ورزشی تماشاگران، موجب تنبهیات شدید‌تر نشوند. ما دوست نداریم که تماشاگران را محروم کنیم اما اگر مجبور شویم، این کار را انجام خواهیم داد. مخصوصا برای تیم هایی که در 14 هفته انجام شده لیگ برتر، بارها تنبیه نقدی شده‌اند اما متنبه نشده  و تنبیهاتی که برایشان در نظر گرفته شده، بازدارنده نبوده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)