پرسپولیس نیوز: کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نه فقط دربی بلکه همه بازی‌هایی که داریم ۶ امتیازی است چون تیم‌های دیگری هم هستند که وارد چرخه مدعیان شده‌اند.

سید جلال حسینی در گفت‌و‌گو با برنامه سلام صبح بخیر پیرامون مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. متن این گفت‌و‌گو را در زیر می‌خوانید:

*روز پنجشنبه شهرآورد برگزار می شود، پیش بینی تان از این بازی چیست؟
سخت است. این بازی برای هر دو تیم حساس و سخت است. امیدوارم بازی قشنگی باشد، هواداران راضی باشند و هر تیمی که شایسته است ببرد.

*استقلال و پرسپولیس این روزها هر دو شرایط خوبی دارند، فکر می کنید بازی پر گل از آب دربیاید؟
من فکر می کنم به بازی قبل و بعد ربطی ندارد. این بازی برای هر دو تیم و طرفداران حساس است. هواداران انتظار زیادی از هر دو تیم دارند و این کار را برای پرسپولیس و استقلال سخت می کند. امیدوارم بازیکنان بتوانند فشار را تحمل کنند و یک بازی قشنگ و زیبا انجام بدهند.

*درباره این فشار بگویید. بازیکنانی که دربی را تجربه کرده اند می گویند وقتی از پله ها بالا می آییم و در زمین با هواداران روبرو می شویم فشار زیادی تحمل می کنیم.
اکنون همه بازی ها حساس است. ما دو بازی قبلی مان خیلی حساس بود؛ بازی با تراکتور خیلی سخت بود، بازی با نفت آبادان سخت‌تر.استقلال هم حساسیت خاص خودش را دارد.

*به نظرتان این بازی ۶ امتیازی است؟
من فکر می کنم همه بازی ها ۶ امتیازی است، دیگر مثل قبل نیست. قبلا پرسپولیس و استقلال بودند اما حالا تیم های قدرتمند زیادی داریم. سپاهان همیشه مدعی است، تراکتور همینطور. شهر خودرو و فولاد هستند و تیم های دیگری که می توانند رقیب سختی باشند. پرسپولیس و استقلال هم همیشه رقابت داشته اند و این رقابت ادامه خواهد داشت.

*امسال دو مربی جوان فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی با هم رو در رو می شوند.

این موضوع خیلی خوب است. من واقعا خیلی خوشحالم. ما باید اعتماد کنیم. متاسفانه با این وضعیت اقتصادی که فوتبال ما دارد، نمی دانم چه اصراری است مربی و بازیکن خارجی بیاورند. سرمایه گذاری های بی‌خود می کنند. الان ما هم بازیکنان خوب داخلی داریم هم مربیان خوب داریم که باید از آنها استفاده کنیم.

*واقعا چه دلیلی دارد وقتی شرایط اینقدر از نظر مالی نامناسب است یک مربی خارجی می آوریم که سه ماه می ماند و در نهایت قرارداد خود را فسخ می کند و می رود.
این سوال برای همه ما وجود دارد. عجیب است که این کارها را می کنند. فکر می کنم وقتی شکایت ها برسد همه متوجه می شوند که ما چقدر مشکل داریم و مشکلاتمان بیشتر و بیشتر می شود. من نمی دانم چطور می خواهیم با این مشکل کنار بیاییم. فکر می کنم دوباره هواداران باشگاهمان باید به خاطر مشکلاتی که خیلی راحت به وجود آمده حرص بخورند.

*پرسپولیس سال گذشته درآمد خوبی از لیگ قهرمانان آسیا داشت، اسپانسرها پولهای زیادی آوردند، این سوال برای هواداران پیش آمده که چرا باشگاه نتوانسته سال گذشته با بازیکنان تسویه حساب کند؟
من فکر می کنم این همه دریافتی که پرسپولیس داشت نمی دانم چه شد. برای خود من به عنوان بازیکن تیم بعضی چیزها سوال است که این مسائل چطور به وجود می آید؟ چطور با افرادی که این کارها را کرده اند برخورد می شود؟ جوابی نیست. نه من می توانم جوابی پیدا کنم نه شما.

*آخر چطور ممکن است؟ پرسپولیس به فینال آسیا رفته و فکر می کنم دو و نیم میلیون دلار حدودا از آنجا درآمد داشت، اسپانسر هم فکر نمی کنم زیر ۷۰، ۸۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد. پولهای جانبی هم که به باشگاه می رسیده است.
بله ما هر بازی که می بردیم و بالا می رفتیم، درآمدی داشتیم، دوم  آسیا شدیم و درآمد خوبی داشتیم، اسپانسر پرداخت کرده ولی  همه بازیکنان ۳۵، ۴۰ درصد طلب دارند، خود من ۴۰، ۵۰ درصد طلب دارم. کادر فنی که رفتند، آقای برانکو و… همه طلب داشتند و پرداختی به آنها نشده است. چندین سال است این شرایط بوده. هر مدیرعاملی بیاید حرف برای گفتن دارد چون آنقدر بدهی است که یک نفر باید پرداخت کند و هیچکس هم پرداخت نمی کند.

*خود تو در باشگاه نفت تهران بازی کردی و می دانم یک فصل اصلا پول نگرفتی، آن پرونده به کجا رسید؟
اصلا پرونده ای وجود ندارد و یک فوتبالیست زورش به هیچکس نمی رسد. شما اگر مربی و بازیکن خارجی باشید می روید شکایت می کنید و حقتان را می گیرید اما اینجا اینگونه نیست. نفت تهران خیلی راحت منحل شد. ما یک سال بازی کردیم، نه من خیلی از بازیکنان و مربیان دیگر هم بودند. هیچکس جوابگو نیست. حرف هم بزنی وزارت نفت خیلی راحت جواب می دهد. همه سیستم در فوتبال همین است و هر حرفی بزنی راحت جوابت را می دهند، انگار نه انگار که کاری کرده اند.

*دوشنبه تولدت بود، دوست داریم بدانیم در روز تولدت چه آرزویی کردی؟
برای من خوشحالی مردم از همه چیز مهم تر است. شفای بیماران از همه چیز مهم تر است. امیدوارم شرایط مردم بهتر شود و بتوانند زندگی خیلی خوبی داشته باشند، خندان باشند و امیدوارم ما بتوانیم همیشه دل هوادارانمان را شاد کنیم.

*برای سالی که آغاز کردی چه آرزویی بزرگترین است؟ قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر یا آسیا فکر می کنی اصلا اتفاق بیفتد و پرسپولیس دوباره به فینال می رسد؟
خیلی سخت است. متاسفانه چند سال است AFC هر تصمیمی دلش می خواهد می گیرد و ما نتوانستیم جلویشان بیستیم. حالا هم کار سخت تر می شود، یکی از بازوهای قوی مان هوادارانمان هستند که حالا در کنارمان نیستند و این کار را در مقابل تیم های عربی که سرمایه گذاری زیادی می کنند سخت می کند ولی مطمئن باشید که با تمام وجود برای بازی ها می رویم.

*اگر در مرحله گروهی میزبانی را از ما بگیرند، خودت به عنوان یک بازیکن باتجربه فکر می کنی ما باید برویم و بازی کنیم یا نه ؟ به هر حال یک جور باید با این مسائل کنار بیاییم.
قانون هایی هست که بخواهند تیم هایی را حذف کنند و این یک آسیب جدی به بدنه فوتبال می خورد. امیدوارم این بررسی شود و بحث شود و اینگونه نباشد که تصمیم بگیرند. باید همه چیز پیش بینی شود و فدراسیون و باشگاه ها با هم تصمیم بگیرند. به جای اینکه کری بخوانند و حرفهای الکی بزنند فکر می کنم کنار همدیگر بنشینند صحبت کنند بحث کنند خیلی از مشکلات را راحت تر می کنند حل کنند.

*تو جزو بازیکنانی هستی که هیچ وقت در رسانه ها کری خوانی نکرده ای یا اینکه بخواهی عدد ۶ نشان بدهی. کلا از روز اول مخالف بوده ای. 

بله صد در صد چون همه چیز برای هواداران است. من حالا می بینم خیلی از مدیران و مسئولین خیلی راحت کت و شلوار می پوشند و کری می خوانند. اصلا برایشان مهم هم نیست که بین مردم اختلاف می افتد و دعوا و درگیری می شود. الان کری خواندن خیلی راحت شده است.

*می دانی که چند بار قهرمان لیگ برتر شدی؟ اصلا دنبال آمار و رکورد و این چیزها هستی؟
نه اصلا. من فقط یک وظیفه دارم که باید خوب تمرین و تلاش کنم. فعلا دنبال این مسائل نیستم که بحث های آماری را دنبال کنم و وقت برای این مسائل زیاد است.

*۷ بار قهرمان لیگ برتر شدی، ۱ بار قهرمان لیگ حذفی، سه بار هم سوپرجام. به نظر می رسد کارنامه خیلی خوبی داری. فکر می کنی چند قهرمانی دیگر می توانی به این کارنامه اضافه کنی؟
تلاش می کنم. من فکر می کنم همه بازیکنان ما خیلی تلاش می کنند و زحمت می کشند. بازیکنان خیلی خوبی داریم و باید ادامه بدهیم. من فکر می کنم بهترین کار برای من خوب تمرین کردن است. مسابقه یک قسمت مهم فوتبال است اما تمرین مهم تر از مسابقه است.

*امسال پرسپولیسی ها می گویند یک نیرویی وجود دارد که می خواهد مانع قهرمانی این تیم شود. افشین پیروانی هم چند روز پیش گفت برخی متحد شده اند جلوی قهرمانی ما را بگیرند.محسن ربیع خواه هم در برنامه ما به همین موضوع اشاره کرد.
شما می توانید بازی های ما را، برخوردهایی که با تیم ما از سوی کمیته انضباطی می شود را در نظر بگیرید، اینکه چه شرایطی برای تیم ما ایجاد می شود. ولی تا الان جنگیده ایم و حرف هایمان را هم می زنیم. اینگونه نیست که ما کوتاه بیاییم و هرکسی هرکاری دلش بخواهد انجام بدهد، ما جلوی هرکسی که بخواهد اذیت کند می ایستیم. ولی ما چون توی زمین و بدنه باشگاه هستیم حس می کنیم که دارند اذیت می کنند.

*فکر می کنی پرسپولیس چهارمین قهرمانی پیاپی خود را به دست می آورد؟
خیلی سخت است. اکنون نسبت به گذشته کار سخت تر و تیم های مدعی بیشتر شده اند. برخی تیم ها سرمایه گذاری های خیلی خوبی کرده اند. من فکر می کنم ۵ تیم مدعی داریم که هر لحظه امکان دارد جابجا شود.

*شما یک بار در جام جهانی هم حاضر شدی و بازی کردی، با توجه به سابقه ای که در فوتبال داری، فکر می کنی همین یک حضور برای شما کافی است؟
من از روز اولی که در تیم ملی بودم خیلی تلاش می کردم. یک جام جهانی که با آقای کی‌روش حضور داشتم و جام جهانی بعدی متاسفانه روز آخر…

*آقای مارکار آقاجانیان موقعی که به پک رفته بودی با شما تماس گرفت و گفت امروز تا ظهر یک نامه خداحافظی بنویس و بگو که من می خواهم جای خودم را به دیگران بدهم.
نه، آره! یک چیزی در همین حدود بود. صبح به من زنگ زدند و گفتند بیا. من گفتم تصمیم گیرنده خود من هستم و خودم تصمیم می گیرم که چه زمانی خداحافظی کنم. با آقای کی‌روش هم صحبت کردم و مارکار هم بود. روز سختی بود.

*کی‌روش که حرف هایت را شنید به شما حق نداد؟
نه من حرفی درباره اینکه بخواهد مرا نگه دارد نزدم، فقط گفتم که تصمیم گیرنده خود من هستم و کسی نمی تواند برای من تصمیم بگیرد.

*برای همه این سوال وجود دارد. چرا روز آخر؟
برای من هم چنین سوالی وجود دارد.

*کی‌روش روزهای آخر قبل از اینکه تهران را ترک کند، پیغامی، صحبتی نداشت؟
همه نسبت به آقای کی‌روش شناخت دارند، او دنبال این مسائل نبود. او یک مربی زحمتکش، پرتلاش و خیلی خوب بود. خیلی هم برای فوتبال ما زحمت کشید ولی قسمت من این بود.

*برانکو اخیرا مصاحبه کرد و گفت سیدجلال حسینی به این دلیل خط خورد که آن گل معروف را به الجزیره زد و پرسپولیس به مرحله بعدی رفت.
آن موقع اختلافات زیاد بود و روی همه تصمیمات فدراسیون تاثیر داشت. این ها چیزهایی است که خیلی ها به من گفته اند. ولی می گویم الان کار من چیز دیگری است و باید تمام تمرکزم را روی باشگاه و تیممان بگذارم و کار سختی داریم و دیگر به این مسائل زیاد فکر نمی کنم.

*رضا قوچان نژاد هم مصاحبه ای داشت و وقتی از او پرسیدیم چرا تصمیم گرفتی بعد از جام جهانی مصاحبه کنی، گفت خیلی صادقانه بگویم یکی از دلایل آن برخوردی بود که با سیدجلال کردند.
رضا یک پسر خیلی خوب بود و همه ما باید از او تشکر کنیم که گل های حساسی برای ما زد. خیلی هم دوستش دارم.

*در بازی ایران اسپانیا وقتی وحید امیری لایی زد، چه حسی داشتی؟
خیلی حس قشنگی بود. وحید یک بازیکن زحمتکش و در خدمت تیم است و توانست یک لایی خیلی خوب هم بزند. من فکر می کنم بعدها خودش می تواند درباره این لایی فکر کند و برای بچه هایش درباره اش حرف بزند.

*کل اتفاقات بازی تحت تاثیر آن لایی قرار گرفت. سیوی که بیرانوند مقابل رونالدو داشت هم همینطور.
علی بیرانوند که چند سال است خداراشکر خیلی زحمت کشید که به اینجا رسیده است. من فکر می کنم این پنالتی پاداش او بود.

*او دارد تابستان آینده پرسپولیس را ترک می کند. می دانم او خیلی شوخ است، دلت تنگ نمی شود؟
او تصمیم اش را گرفته است. دل همه تنگ می شود. اما بهتر است جلوی پیشرفت را نگیریم. علی می تواند پیشرفت کندو امیدوارم موفق شود.

*خیلی از مردم دوست ندارند که از فوتبال خداحافظی کنی. دوست دارند برای همیشه در فوتبال بمانی.

شما در این فوتبال ما، با این شرایط و تصمیم گیری ها شما بازیکن ۲۱، ۲ ساله هم که می گیرید یکدفعه می بینید نیست. من هم همینطورم. شما اصلا نمی توانید الان در فوتبال ما بگویید ادامه می دهید یا نمی دهید. هر لحظه امکان دارد اتفاقی پیش بیاید و شما کنار گذاشته شوید. باید تا وقتی که هستید تلاش کنید.

*شما به این موضوع فکر می کنید؟
نه اصلا نمی توانم فکر کنم چون می دانم بعضی وقت ها اصلا شما تصمیم گیرنده نیستید. خود بازیکن تصمیم گیرنده نیست.

*برای پایان مصاحبه، اسامی را نام می برم و دوست دارم در یک جمله پاسخ بدهی.

کارلوس کی‌روش؟
مربی کاملی بود و خیلی زحمت کشید.

*او را به خاطر خط خوردن بخشیدی؟
شما درباره هیچ مربی نمی توانید گلایه داشته باشید.

*علی پروین؟
او اسطوره باشگاه و بزرگمان است. امیدوارم همیشه سلامت باشد.

*او خاطره بانمکی از شما دارد و موقعی که در پرسپولیس سرمربی بوده یک حسینی را می خواستند که اشتباهی حسینی دیگری سر تمرین رفته بود و پروین گفته بود من این حسینی را نمی خواهم که، آن حسینی را می خواهم!
آن زمان من ملوان بودم و گفته بودند سیدجلال را می خواهیم. اما سیدمحمد را برده بودند و پروین گفته بود من سیدجلال را می خواهم. من دیگر آن موقع سایپا قرارداد بسته بودم، فکر می کنم آن موقع خیلی برای من زود بود. کسانی که می خواهند در پرسپولیس بازی کنند باید خیلی حواسشان جمع باشد. باید شرایط را درک کنند. تحمل کردن فشار خیلی سخت است و امیدوارم هر بازیکنی به پرسپولیس می آید آمادگی داشته باشد.

*مهدی رحمتی؟
ما چندین سال با هم دوست بودیم و کنار هم بودیم.

*بعد با هم قهر کردید؟
قهر که نه. آن اختلاف و درگیری پیش آمد اما بعد خیلی راحت با هم صحبت کردیم.

*مهدی طارمی؟
فکر می کنم او یکی از بهترین فورواردهایمان است. او جزو سه نفر از بهترین فورواردهای حال حاضر ایران است.

*در فضای مجازی خیلی او را اذیت می کنند. با او در ارتباط هستی؟
در ارتباط هستیم ولی می گویم فوتبال همیشه همین است و شما خیلی راحت نمی توانید موفق باشید.

*امیر قلعه نویی؟
من امیرخان را خیلی دوست دارم، برای من خیلی زحمت کشیده است و امیدوارم همیشه موفق باشد. خیلی هم تلاش می کند و همیشه برایشان آرزوی موفقیت دارم.

*هادی نوروزی؟
هادی کاپیتان دوست داشتنی ما بود. خدا رحمتش کند. مردم همیشه به فکر او هستند و امیدوارم بچه ها بتوانند راه او را ادامه بدهند.

*مهرداد اولادی
مهرداد هم همینطور. او در تیم ملی بود. یک بازیکن فوق العاده، تکنیکی و از نظر بدنی عالی. خدا رحمتش کند.

*صحبت پایانی؟
از شما و همکارانتان تشکر می کنم. جا دارد از هوادارانمان تشکر کنم که در این شرایط و سرما همیشه کنارمان بوده اند. بچه های ما تلاش می کنند و ان شاءالله که بتوانیم روندمان را داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)