پرسپولیس نیوز : مربی تیم پرسپولیس می‌گوید نتیجه گری در تیم های پایه اهمیتی ندارد.

حسین عبدی درباره شرایط تیم‌های پایه در باشگاه‌های لیگ برتری، اظهار کرد: چند تیم لیگ برتری مجوز تاسیس آکادمی فوتبال وجود دریافت کرده اند. باشگاه‌ها توجه خاصی به تیم‌های پایه دارند اما در پنج سال اخیر مشکلاتی رخ داد که باید آسیب شناسی کرد.

وی افزود: باید روی تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری ویژه‌ای انجام شود و امکانات لازم فراهم شود و از افراد شایسته برای اداره کردن آکادمی‌ها استفاده کرد.

مربی تیم پرسپولیس تصریح کرد: برای این که آکادمی خوبی داشته باشیم باید به چند نکته توجه کرد. استفاده از نیروی انسانی مناسب، جداسازی بودجه کل باشگاه از بودجه آکادمی و انجام برنامه‌ریزی درست برای بودجه تعریف شده از کارهایی است که باید در آکادمی‌ها انجام شود، اگر عوامل انسانی خوب و شایسته را انتخاب کنیم، رو به پیشرفت حرکت می‌کنیم.

عبدی در ادامه درباره نتایج کسب شده توسط تیم‌های ملی جوانان، امید و نوجوانان، گفت: معتقدم نتیجه‌گیری در تیم‌های پایه مهم نیست. این که بعد از چند سال بتوانیم بازیکن شایسته را تربیت کنیم و به تیم ملی بزرگسالان تحویل دهیم،‌ مهم است. ما خودمان در باشگاه پرسپولیس توجه ویژه‌ای به آکادمی داریم و در حدود سه ماهی که آمده‌ایم 16 جلسه هماهنگی برگزار کردیم تا مشکلات را کم کنیم.

عبدی در پایان خاطرنشان کرد: گفته می‌شود برای تیم نوجوانان حدود یک میلیارد هزینه شده است، وقتی دستمزد یک بازیکن یک میلیارد است چنین هزینه یک میلیاردی برای 20 بازیکن خیلی کم است. برای تیم ملی که قرار است دهها بازیکن میلیاردی بسازد باید بیش از این هزینه کنیم و از افراد شایسته در اداره کردن آنها استفاده کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)