پرسپولیس نیوز: پیشکسوت فوتبال ایران گفت: نداشتن ثبات مدیریتی یکی از مشکلات عمده تراکتورسازی است که اجازه برنامه‌ریزی بلند مدت را به تیم نمی‌دهد.
 
اسماعیل حلالی در مورد نتایج نه چندان خوب تراکتورسازی در یکی دو ماه گذشته عنوان کرد: از تراکتورسازی شناخت کامل دارم. مشکلات این تیم مربوط به یکی دو ماه اخیر نیست بلکه چند سال است تراکتورسازی از بی‌برنامگی رنج می‌برد. کادر مدیریتی این باشگاه در چند سال گذشته سیاست‌گذاری خوبی نداشته و تغییرات مداوم باعث شده که تیم با برنامه‌ریزی کوتاه مدت به سمت جلو حرکت کند.
 
وی افزود: تراکتورسازی بعد از استقلال و پرسپولیس پرهوادارترین تیم فوتبال ایران است که مردم روی آن حساسیت زیادی دارند. انتقادهایی که در سال‌های اخیر برای این تیم انجام شده جای نقد دارد. به طور مثال تونی اولیویرا چرا سه بار آمده و رفته است؟ اگر او خوب است چرا ردش می‌کنید و اگر بد است چرا می‌آوریم؟ بنده به شخصه با تغییر مربی در میانه فصل مخالف هستم چرا این کار نشان می‌دهد ما در اتخاذ تصمیم اولیه دچار مشکل شدیم و حداقل باید مدتی به مربی فرصت دهیم. به خاطر چهار شعار نباید مربی تغییر داد.
 
پیشکسوت تراکتورسازی در ادامه تأکید کرد: هیأت مدیره هم باید پشتیبان مدیریت باشگاه باشد تا با ارائه یک برنامه سه ساله در راستای رسیدن به موفقیت گام بردارد نه اینکه نگران باشد با چند نتیجه ضعیف پشتش خالی شود. شما مطمئن باشید از قدرت گرفتن تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ذوب آهن فوتبال سود می‌برد. وقتی تراکتورسازی در لیگ وضعیت خوبی نداشته مطمئنا در آسیا هم دچار مشکل می‌شود. ما خودمان روزگاری با پرسپولیس سال‌ها حرف اول را در ایران می‌زدیم آن وقت در آسیا به مقام سوم می‌رسیدیم. تیم‌های ما که الان این حال و روز را دارند از گروه‌شان هم صعود نخواهند کرد. چرا نفت از پلی‌آف حذف شد. دلیل آن بدون شک وضعیت بد این تیم در لیگ برتر بود.
 
وی با اشاره به عدم ثبات مدیریت در تراکتورسازی گفت: یکی از عمده‌ترین مشکلات تراکتورسازی نداشتن ثبات در مدیریت است. این مسئله باعث می‌شود تصمیم‌های درستی نگیریم. به طور مثال انتخاب مربی رفاقتی نیست که هر کسی ارتباطش با یک مربی خوب باشد او را بیاورد. رزومه فنی باید در نظر گرفته شود نه رزومه قهرمانی.
 
حلالی در ادامه تأکید کرد: برای شما مثالی می‌زنم. من فردی هستم که هیچ وقت پشت کسی قایم نمی‌شوم و کت کسی را نگه نمی‌دارم. پرسپولیس چرا امروز اینقدر خوب شده است؟ برانکو ایوانکوویچ یک نفره ساختار معیوب مدیریتی و فنی این تیم را درست کرده و باشگاه را تا حد قهرمانی بالا آورده است. من به شما ثابت می‌کنم بازیکنان فعلی پرسپولیس از سه چهار سال قبل ضعیف‌تر هستند اما برانکو با همین بازیکنان فوتبالی را ارائه می‌‌دهد که همه لذت می‌برند. حالا شما فکر کنید پرسپولیس یک مدیریت و هیأت مدیره قوی داشت آن وقت همه چیز برای او گلستان می‌شد. متأسفانه همه چیز در فوتبال ما روابطی شده است. سرمان را در برف فرو می کنیم و آدم‌های قوی را نمی‌بینیم.
 
وی در مورد مطرح شدن بحث استعفای کارلوس کی‌روش عنوان کرد: کارلوس کی‌روش تغییرات بسیار خوبی را در فوتبال ایران به وجود آورده او کاری کرده که شاید خیلی از مربیان ما توان انجامش را نداشتند. او به تنهایی وجهه نیمکت تیم ملی را هم بالا برده اما متأسفانه این اواخر اتفاقاتی می‌افتد که کلاس کار کی‌روش هم پایین آورده شد. بنده به شخصه فکر می‌کردم او آنقدر شخصیت بزرگی دارد که فقط سرش به کار  خودش است و به مصاحبه‌هایی که علیه‌اش می‌شود توجه نکند. اما نمی‌دانم چرا اینقدر شخصیت شکننده‌ای پیدا کرده نمی‌دانم آیا مشکلی دارد یا اینکه بحث کسالتش باعث این شکنندگی شده و او می‌خواهد برود.
 
پیشکسوت فوتبال ایران تأکید کرد:‌ ما باید بستر مناسب را فراهم کنیم. متأسفانه در هماهنگی خیلی از امور مشکل داریم. برای یک مربی تمرکز کردن امری مهم است اما ما با مشکلات فراوانی که داریم این فرصت را از او می‌گیریم. بنده اعتقاد دارم کی‌روش از لحاظ فنی مربی بسیار بزرگی است که شاید خیلی از ماها نتوانیم به او انتقاد کنیم و چنین دانشی نداشته باشیم. او در تیم ملی تحول خوبی به وجود آورد و با بازیکنانی که کیفیت‌شان از نفرات گذشته خیلی پایین‌تر بود توانست راهی جام جهانی شود. افرادی مثل برانکو و کی‌روش به فوتبال ایران کمک می‌کنند ولی این اتفاقاتی هم که اخیرا می‌افتد خوب نیست. به هر حال ما باید بستری فراهم کنیم تا مربیان بتوانند با آرامش کار خود را پیش ببرند.
 
 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)