بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد دو اتفاق مهم باعث شده است که مسیر قهرمانی سرخپوشان هموار شود و فشار روی رقبا بیشتر.

اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با تسنیم درباره پیروزی پرسپولیس در دربی 100 اظهار داشت: پرسپولیس در دربی با تمرکز بالایی بازی کرد و به لحاظ ذهنی خیلی آماده‌تر از استقلال بود. در دربی همیشه استرس و حساسیت در سطح بالایی قرار دارد و هر تیمی که شرایط تیمی بهتری داشته باشد، موفق خواهد بود. به همین دلایل بازیکنان پرسپولیس برای بازی و پیروزی در دربی آماده‌تر از استقلالی‌ها بودند و در بازی نشان دادند که انگیزه‌شان از آبی‌پوشان برای پیروزی بیشتر است.

وی با تمجید از تصمیم گل‌محمدی برای بازی دادن آل‌کثیر در نیمه دوم، یادآور شد: همانطور که گفتم دربی بازیکنان خاص خودش را می‌خواهد و عیسی آل‌کثیر هم یکی از آن بازیکنان است. او سابقه گلزنی در دربی را داشت و این موضوع می‌توانست به لحاظ روحی به او و پرسپولیس کمک کند. زمانی هم که عیسی در نیمه دوم به زمین آمد، اعضای کادر فنی پرسپولیس به خوبی مدافعان استقلال را آنالیز کرده بودند و نقطه هدف را عمق دفاع استقلال قرار دادند تا به گل برسند و خوشبختانه از این راه گل هم زدند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه افزود: سرخپوشان برای اینکه از کورس قهرمانی عقب نمانند، به چیزی جز برد در دربی فکر نمی‌کردند، چون باید استقلال را شکست می‌دادند تا در پایان لیگ زحمت یک ساله‌شان با قهرمانی به ثمر بنشیند. دربی همیشه بازی لحظه‌هاست و یک موقعیت ممکن است سرنوشت بازی را عوض کند. پرسپولیس با هدف و برنامه‌ای که داشت توانست به گل برسد و به بهترین شکل هم بعد از آن بازی را مدیریت کرد. خوشبختانه کادر فنی و بازیکنان ریسک نکردند و با حفظ توپ بیشتر توانستند بازیکنان شاخص استقلال را از کار بیندازند.

حلالی در واکنش به این موضوع که پیروزی در دربی مسیر قهرمانی پرسپولیس را هموار کرد، خاطرنشان کرد: شرایط سه تیم در کورس قهرمانی به گونه‌ای بود که پرسپولیس برای جبران فاصله‌اش نیاز به پیروزی در دربی داشت. این تیم قدم اول را محکم برداشت و با شکست استقلال هم خودش به صدر رفت و هم از استقلال عبور کرد. در وهله دوم باید منتظر می‌ماند که سپاهان در بازی‌های پیش رو امتیاز از دست بدهد که خوشبختانه در همین هفته این اتفاق افتاد و پرسپولیس در صدر جدول ماند، البته هنوز هیچ چیز تمام نشده است، اما پیروزی در دربی و تساوی سپاهان دو اتفاق مهمی بود که مسیر قهرمانی پرسپولیس را در لیگ بیست‌ودوم هموار کرد. در حال حاضر همه چیز دست خود پرسپولیس است و فشار بیشتر روی سپاهان و استقلال خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)