حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس گفت: من مخالف دستمزد خوب بازیکنان فوتبال نیستم اما می‌گویم هر چیزی حساب و کتابی دارد.

حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس می‌گوید: من مخالف دستمزد خوب بازیکنان فوتبال نیستم اما می‌گویم هر چیزی حساب و کتابی دارد. یک فوتبالیست برای دریافت رقم نجومی اول باید چیزی در چنته داشته باشد، به تیم ملی دعوت شود و بازی کند و بعد چنین ارقامی را بخواهد. متأسفانه آن قدر این آش شور شده که برخی بازیکنان بدون سابقه ملی یا عملکرد خاصی در لیگ برتر، ارقام ۳۰ یا ۴۰ میلیارد تومانی طلب می‌کنند.

او ادامه می‌دهد: حدود یک ماهی می‌شود یک بچه و جوان ۲۰ ساله ۳ تیم بزرگ ایران را سر کار گذاشته است. اول می‌آید قلب قرمز می‌گذارد که بگوید پرسپولیسی است یا اینکه پرسپولیسی‌ها با او مذاکره کرده اند. بعد از طریق مدیربرنامه‌هایش خبرپراکنی می‌کند که استقلال به دنبال اوست و فیلمی‌هم از طرف منتشر می‌شود که مثلا به هوادار پرسپولیس متلک می‌اندازد! در حالی که همه تصور می‌کنند او قرار است استقلالی شود وارد مذاکره با تراکتور تبریز می‌شود! این در شرایطی است که اخباری منتشر می‌شود مبنی بر اینکه العربی قطر هم او را می‌خواهد و من نمی‌دانم چرا باشگاه‌های ایرانی این چنین بازیچه یک جوان ۲۰ ساله و مدیربرنامه‌هایش می‌شوند.

کاپیتان اسبق پرسپولیس تصریح می‌کند: یک زمانی ناصرمحمدخانی ستاره فوتبال ایران بود. انصافا همین کارهایی که مسی در زمین انجام می‌دهد را ناصرمحمدخانی انجام می‌داد و بسیار هم محبوبیت داشت. با این وجود هرگز ندیدم کلاس بگذارد و همیشه هم به علی آقا پروین فقط چشم می‌گفت. زمانی هم که من و ناصر به قطر رفتیم با هماهنگی و توافق خود علی آقا بود که گفت بروید و آینده خود و خانواده تان را تأمین کنید چون اصلا پولی در فوتبال ایران نبود. امروز اما می‌بینیم یک بازیکن بدون بازی ملی برای پرسپولیس کلاس می‌گذارد و در نهایت هم تصمیم می‌گیرد با پول بیشتر به تیم دیگری برود.

حمید درخشان در پایان می‌گوید: باز تکرار می‌کنم من مخالف پول خوب گرفتن نیستم. امروز کیف می‌کنم وقتی می‌شنوم آث میلان و اینترمیلان برای خرید مهدی طارمی در حال رقابت هستند. یک زمانی او در پرسپولیس شاگرد من بوده و وقتی در اولین دربی مهدی را به زمین فرستادم کولاک کرد. اگر این بازیکنان در حد مهدی طارمی، سردار آزمون یا حداقل در رده ملی فیکس باشند آدم دلش نمی‌سوزد اما اینکه یک جوان ۲۰ ساله یا بازیکنی بدون بازی ملی این بازی‌ها را در می‌آورد دیگر توجیهی ندارد. البته به شخصه معتقدم سقف قرارداد هم قابل کنترل نیست. شما نمی‌دانید یک تیم دقیقا چقدر به بازیکن خود پول داده یا نه؟ شاید استقلال و پرسپولیس را بتوان کنترل کرد اما سایر تیم‌ها بسیار سخت است. یک زمانی سقف ۳۰۰ میلیون تومانی گذاشتند که تبدیل به کف قرارداد شد و در مجموع معتقدم چنین قوانینی باید کارشناسی شده و با نظر استخوان خردکرده‌های فوتبال نوشته و تدوین شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)