سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا فاجعه ملی است.

سپهر حیدری پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که این روزها در دبی سکونت دارد، یکی از میهمانان مراسم گلوب ساکر بود. مراسمی‌که هر سال در دبی برگزار می‌شود و بهترین‌های فوتبال دنیا در بخش‌های مختلف انتخاب می‌شود. حیدری در مورد این مراسم و همچنین در خصوص شرایط این روزهای پرسپولیس و احتمال حذف سرخابی‌ها از آسیا گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

در خصوص احتمال حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا چه صحبتی داری؟

هنوز حذف این دو تیم قطعی نشده و مشخص نیست که این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر. با این حال نمی‌شود از ضعف مدیریتی و اشتباهات مسئولان صاحب نظر در فوتبال گذشت. امیدوارم این دو تیم با میلیون‌ها هوادار حذف نشوند، چون ناراحتی اش برای هواداران است و آن‌ها خیلی قصه می‌خورند. ولی خدایی نکرده اگر این دو تیم حذف شوند، باید همه مدیران مرتبط با این موضوع برخورد شود و به صورت دسته جمعی استعفا دهند. به نظرم حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا یک فاجعه ملی است.

به نظرت بالاخره این دو تیم خصوصی خواهند شد؟

من از زمانی که مهد کودک می‌رفتم مدیران فوتبالی می‌گفتند قرار است‌، پرسپولیس و استقلال خصوصی شوند ولی هنوز این اتفاق نیفتاد. من فکر می‌کنم نوه‌های من هم خصوصی شدن این دو تیم را نخواهند دید. واضح است اراده ای برای این کار وجود ندارد و دولت نمی‌خواهد این دو تیم را واگذار کند.

اوضاع پرسپولیس را تا اینجای فصل چطور دیدی؟

پرسپولیس به خاطر حضور در مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا، داشتن چند ملی پوش و فرصت بسیار کم برای شروع لیگ‌، نتوانست به خوبی بدنسازی کند و جدا از همه مسائل‌، به نظرم به لحاظ بدنی بالانس نبود. البته کادرفنی چاره ای نداشت و نمی‌توانست خیلی به تیم فشار بیاورد. از طرف دیگر جدایی چند بازیکن کلیدی و اینکه بازیکنان جدید هنوز در تیم جا نیفتادند هم باعث شد ؛ اوضاع به شکل دلخواه پیش نرود.در بعضی از بازی‌ها تیم خیلی خوب بازی کرد ولی در چند بازی همان پرسپولیس همیشگی نبود. با این حال در چند دیدار اخیر نمایش‌های خوبی از پرسپولیس دیدیم و این تیم نشان داد باز هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و من مطمئنم در ادامه فصل از این هم بهتر خواهد شد.

هواداران به شدت نگران پرسپولیس هستند.

هواداران پرسپولیس قطعا حق دارند که نگران باشد. مشکل پرسپولیس فقط مدیریتی است و بس. نه اینکه تیم بی نقص باشد و یا بگوییم در همه بازی‌ها عالی بازی می‌کند؛ ولی مشکل بزرگ پرسپولیس در همه این سال‌ها مدیریتی است. انگار مدیران پرسپولیس فقط برای عکس گرفتن به این باشگاه می‌آیند و بعد از عکس گرفتن می‌روند. برنامه‌های بلند مدت و میان مدت پیشکش، برنامه کوتاه مدت هم در پرسپولیس وجود ندارد. با این همه تغییر، رفتن ستاره‌ها، مشکلات مالی و مدیریتی‌، یحیی نشان داد هنرمند است که این تیم را جمع کرد و به مسیر پیروزی برگرداند.

پرسپولیس همچنان بدون مدیرعامل اداره می‌شود و مشخص نیست چه زمانی مدیرعامل جدید معرفی خواهد شد. همچنین افشین پیروانی چند وقت قبل مدعی شد که می‌خواهند تیم دیگری را به جای پرسپولیس به آسیا بفرستند. نظرت در خصوص این دو مورد چیست؟

افشین پیروانی فوق العاده روی پرسپولیس تعصب دارد. اگر حرفی زده حتما چیزی می‌داند. من دیگر تقریبا مطمئن شدم که از عمد به پرسپولیس ضربه می‌زنند. فکر می‌کنم الان یک تیم در لیگ ۳ هم مدیرعامل دارد ولی تیمی‌که آبروی فوتبال ایران در آسیا بود، بلاتکلیف است. به خدا حق هوادار پرسپولیس این نیست که هر روز حرص بخورد. هواداران به جای اینکه از قهرمانی‌های تیمشان لذت ببرند، هر روز اخبار منفی در مورد باشگاه می‌شنوند. آقایان احتمالا دوست دارند تیمی‌را به آسیا بفرستند که در سال‌های اخیر از یک هشتم بالا نیامده و یا در یک بازی ۶ گل خورده است. ولی از نظر آن‌ها پرسپولیسی که طی ۴ سال دو بار به فینال رسیده نباید به آسیا برود. این دوستان دیگر دشمنی با پرسپولیس را علنی کردند و جای هیچ حرفی را باقی نگذاشتند.

تو میهمان مراسم گلوب ساکر در دوبی بودی. در خصوص این مراسم صحبت کن.

همانطور که می‌دانید این مراسم در دنیا بسیار شناخته شده و معتبر است. من و همسرم از طرف فدراسیون فوتبال امارات دعوت شدیم و میهمان آن‌ها بودیم. باعث افتخار بود که به عنوان یک ایرانی در این مراسم و در بین بزرگان فوتبال دنیا حضور داشتم. جو مراسم فوق العاده بود و همه چیز به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

به نظرت ما هم می‌توانیم روزی میزبان چنین مراسمی‌باشیم؟

بله حتما می‌توانیم ولی به شرطی که مدیران و مسئولین بخواهند. بودجه خوبی در نظر بگیرند، امکانات را فراهم کنند و مدیریت مناسبی داشته باشند. مگر چه چیزمان از کشورهای عربی کمتر است؟. آن‌ها پول خرج می‌کنند و مدیریت خوبی دارند ولی متاسفانه در ایران این اتفاق رخ نمی‌دهد

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)