مدافع پیشین پرسپولیس شاگردان گل‌محمدی را تیم برتر دربی ۹۸ خواند و گفت که داور به استقلالی‌ها برای به ثمر رساندن گل تساوی کمک کرده است.

سپهر حیدری در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره تساوی یک – یک پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۹۸ اظهار داشت: پرسپولیس بعد از گلی که زد، تا زمان تعویض جنجالی همه چیز را در اختیار داشت و استقلال تسلیم بود. قطع‌ توپ‌ها و پرس پرسپولیس خوب بود و اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد (جلوگیری از تعویض پرسپولیس)،‌ محال بود نتیجه‌ای  به جز برد تیم گل‌محمدی رقم بخورد.

وی ادامه داد: بار اول نیست که داوری به نفع استقلال است، نگاه کنید همه مربیان شاکی هستند. هنوز قهرمانی‌ استقلال قطعی نیست؛ اما اینطور قهرمان شدن هیچ ارزشی ندارد. برای جامعه داوری متأسفم که چنین نماینده‌ای می‌آید و اینطور قضاوت می‌کند. مشخص بود که استقلال دو بازیکن سر زن آورده و پرسپولیس نیاز به سر زن دارد اما داور اجازه تعویض نداد.

بیشتر بخوانید

نظر ۳ کارشناس داوری درباره قضاوت سیدعلی در دربی ۹۸ + فیلم

بازیکن پیشین تیم استقلال در مورد اعتراض‌های شدید یحیی گل‌محمدی عنوان کرد: یحیی حق دارد، فشار روی اوست و نماینده ۴۰،۵۰ میلیون است. پرسپولیس به لحاظ تاکتیکی خیلی خوب بازی کرد و تا اواخر نیمه دوم هم کاملاً سوار بازی بود. اتفاقی که افتاد یک شوک بزرگ بود و موقعیتی که خیلی ساده می‌توانست رد شود؛ تبدیل به گل استقلال شد. خیلی جالب بود، من در ورزشگاه بودم و دیدم برای تساوی خیلی خوشحالی می‌کردند و این نشان از بزرگی پرسپولیس است که تساوی هم تیم حریف را خوشحال می‌کند. خودشان هم قبول داشتند که بازنده هستند و داور یک هدیه قبل از سال نو به آنها داد.

«به نظرتان قهرمانی استقلال قطعی است؟» حیدری در پاسخ به این سؤال گفت: به هیچ وجه، سالی بود که هفت بازی به پایان مانده بود و هفت امتیاز با سپاهان فاصله داشتیم ولی همه دیدند که جبران شد. الان هم هفت بازی مانده است؛ تیم‌ها متوقف می‌شوند و این اتفاق هم خواهد افتاد. بعد از مساوی در دربی فکر می‌کردم جام را به استقلالی‌ها دادند که آنقدر خوشحالند.

وی بار دیگر با اشاره به قضاوت سیدمهدی سیدعلی گفت:‌ داور مثل آب خوردن اجازه نداد بازیکن پرسپولیس به زمین برود؛ مگر می‌شود؟ هیچ جای دنیا این افتضاح داوری رقم نمی‌خورد. ضعیف بودن داور را همه دیدند. بعضی از داوران ما واقعاً ضعیف هستند. سیدعلی به هیچ وجه در حد دربی نبود. بهترین کار این بود که داور خارجی انتخاب شود. هر فریادی از سمت استقلال زده می‌شد سوت‌ها به سمت حریف برمی‌گشت. یک هند نگرفت و یک‌جا هم آن شاهکار رقم خورد. نقطه عطف داوری همین‌جا بود و اگر آن اتفاق نمی‌افتاد محال بود استقلال گل بزند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)