پرسپولیس نیوز : معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: هر موقع دولت و مجلس صلاح بدانند، ما آماده هستیم دو باشگاه مهم پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

امیررضا خادم پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات طرح های ورزشی خوی با بیان اینکه در حال حاضر واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی منتفی شده است.

وی رویکرد عمده و اصلی دولت در زمینه ورزش را استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در اداره و ساخت اماکن ورزشی اعلام کرد و ادامه داد: می توان با خصوصی سازی، حرکت و جذابیت ورزشی را برای عموم مردم فراهم کرد.

خادم با اشاره به لزوم توجه بیشتر به بخش اقتصادی ورزش افزود: علاوه بر تخصیص اعتبارات دولتی، می توان با جذب سرمایه گذار و خیرین و انجام حمایت های لازم از بخش خصوصی، بخش اقتصاد ورزش را فعال کرده و از این طریق اماکن ورزشی را توسعه داد.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان در ادامه، کمبود اعتبارات را از مهم ترین عوامل تاخیر در تکمیل طرح های ورزشی ذکر کرد.

وی ترویج فرهنگ پهلوانی را از برنامه های اولویت دار وزارت ورزش و جوانان ذکر کرد و افزود: در این زمینه در گام اول مبارزه با فساد در ورزش و ایجاد فضای کاملا سالم و پهلوانی برای رشد و توسعه ورزش در نظر است.

خادم ادامه داد: کلنگ زنی های بی رویه و غیرتخصصی در مناطق مختلف کشور بدون کار کارشناسی، وزارت ورزش و جوانان را میراث دار بیش از چهار هزار و ۴۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی کرده است.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان افزود: برای ساخت و اتمام این تعداد پروژه نیمه تمام، اعتباری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال لازم است در حالی که بودجه عمرانی وزارت ورزش و جوانان فقط پنج هزار میلیارد ریال است و به هیچ وجه جوابگوی هزینه های عمرانی نیست.

خادم افزود: سیاست وزارت ورزش در مرحله اول استفاده بهینه و حداکثری از تمامی داشته ها و سپس بهره مندی از توانمندی بالقوه و بالفعل بخش خصوصی، واحدهای تولیدی و شهرداری ها برای تکمیل و افتتاح پروژه های عمرانی نیمه تمام است.

وی ادامه داد: واگذاری ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان به بخش خصوصی یکی از راهکارهای موفق وزارت ورزش در هموار سازی مشکلات این طرح برای پایان دادن به این پروژه بزرگ ملی بود که بهترین نمونه برای سایر استانها نیز محسوب می شود.

خادم گفت: ساخت دو ورزشگاه پنج هزار نفری در شهرهای سلماس و خوی در حالی که این دو شهر فقط نیم ساعت از هم فاصله دارند، کار غیرتخصصی بوده است که پس از گذشت سالها همچنان شاهد تعطیلی عملیات ساخت آنها به علت نبود اعتبارات لازم هستیم.

وی ادامه داد: تنها کاری که برای کلنگ زنی های بی رویه دولت گذشته از دست وزارت ورزش و جوانان بر می آید چاره اندیشی و ارائه راهکارهای مشارکتی دولت و بخش خصوصی برای اتمام زود هنگام این طرح ها است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)