پرسپولیس نیوز : معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: بحث ما شفاف سازی هزینه‌های فوتبال است نه دخالت در قرارداد بازیکنان.

امیر رضا خادم در توضیح بحث شفاف‌سازی قراردادها در فوتبال اظهار داشت: وزارت ورزش در قرارداد بازیکنان دخالتی نکرده‌ است. در واقع این پیشنهاد تخصصی سازمان لیگ و اهالی فوتبال بوده و هدف ما نظام‌مند کردن و شفاف‌سازی هزینه‌های فوتبال است. آنچه ما از فدراسیون و سازمان لیگ خواسته‌ایم همین شفاف‌سازی هزینه‌های فوتبال است و اینکه اگر پولی از بودجه دولتی صرف می‌شود بی‌حساب و کتاب نباشد.

وی ادامه داد: ما در بحث قرارداد بازیکنان دخالتی نداریم بلکه آنچه سازمان لیگ به ما پیشنهاد داده سقف هزینه باشگاه است که حسابرس دارد و سازمان بازرسی بر آن نظارت می‌کند. تمام بحث ما همین یک جمله یعنی شفاف‌سازی هزینه در فوتبال است. سایر مسائل مباحث تخصصی است که نه به آن ورود می‌کنیم و نه صلاحیت ورود به آن را داریم.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال یادآور شد: سازمان لیگ به ما اعلام کرده بحث سقف هزینه باشگاه‌ها موضوعی است که در اروپا هم دنبال می‌شود و حتی پلاتینی نیز این مسئله را پیگیری می‌کند.

خادم در مورد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: به طور حتم تا پایان سال شرایط کامل حقوقی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس از طریق سازمان خصوصی‌سازی را فراهم می‌کنیم و بعد از آن وزارت ورزش و جوانان دیگر وظیفه‌ای ندارد و این واگذاری از طریق وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از یکی دو هفته دیگر کمیته‌ای را تشکیل می‌دهیم که نمایندگان سازمان خصوصی‌سازی و مجلس هم در آن حضور دارند تا ساز و کار واگذاری این دو باشگاه را مشخص کنیم اما به طور قطع این واگذاری در این فصل انجام نخواهد شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)