سرمربی نوجوانان پرسپولیس گفت: نگاه من ساختن بازیکنانی برای آینده باشگاه است. این تیم حاصل همین تفکر است ولی این بچه‌ها به حمایت مادی و معنوی نیاز دارند تا به تیم بزرگسالان برسند.

حسن خانمحمدی که این روزها تیمش در صدر جدول رقابت‌های تهران قرار دارد در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: پنج سال در تیم‌های پایه پرسپولیس فعالیت داشته‌ام. دو سال در رده نونهالان بودم. سال قبل خودم می‌خواستم در رده نونهالان باشم تا یک‌سری بچه‌ها را از رده پایه استعدادیابی و گل‌چین کنیم. کار در این رده، دشواری‌های خاص خودش را دارد ولی می‌خواستم یک سرمایه‌ای از بازیکنان مستعد برای باشگاه در اختیار داشته باشیم. خاطرم هست سال قبل، یک ساعتی درباره این مسایل با شما گفتگو داشتم. گفتم نگاه من ساختن بازیکنانی برای آینده باشگاه است. این تیم الان حاصل همان تلاش است. با این بچه‌ها به نوجوانان آمدم و امیدوارم سیر ترقی را رده به رده تا بزرگسالی طی کنند.

وی ادامه داد: برای این که یک فعالیت آکادمیک به معنای واقعی داشته باشیم باید یک پروسه طولانی از ابتدا تا انتها طراحی شود. باید تیم نوباوگان داشته باشیم. باید مدرسه فوتبال داشته باشیم. خوشبختانه باشگاه، مدرسه فوتبال را راه انداخته است. البته باید خیلی بیشتر از این کار شود ولی برای شروع، خوب است. نگاه ما در مدرسه فوتبال باید کشف و پرورش استعدادها هم باشد.

خانمحمدی در پاسخ به این سوال که درباره راهیابی شاگردان فعلی‌اش به لیگ برتر و تیم بزرگسالان پرسپولیس چه برآوردی دارد، افزود: به خیلی از مسایل و اتفاقات بستگی دارد. به صورت کلی، حداقل ۴، ۵ نفر از این بچه‌ها از نظر فنی، این پتانسیل را دارند که در سال‌های آینده به سطحی برسند که بتوانند برای پرسپولیس بازی کنند ولی باید در تمام این سال‌ها زیر پر و بال آنها را گرفت. کمک و هدایت‌شان کرد. به پشتیبانی مادی و معنوی نیاز دارند. بعضی از این بچه‌ها از شهرستان آمده‌اند و در خوابگاه حضور دارند. بعضی هم از نظر اقتصادی در شرایط سختی هستند. قطعا من به تنهایی نمی‌توانم این بچه‌ها را حمایت و پشتیبانی کنم. برای مراقبت از این نفرات واقعا به کمک و یاری باشگاه نیاز است. در وهله بعدی باید بتوانیم این بچه‌ها را طی سال‌های بعد برای پرسپولیس حفظ کنیم و خیلی مسایل دیگر هم وجود دارد ولی اگر همه این کارها انجام شود شما ببینید چند سال بعد وقتی این نفرات بخشی از نیاز تیم را تامین کنند چه قدر در هزینه‌های نقل و انتقالات و باشگاه صرفه‌جویی می‌شود.

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس همچنین درباره ارزیابی خود از وضعیت تیم بزرگسالان در شروع فصل فوتبال، خاطرنشان کرد: بازی‌های نخست همیشه سخت است. پرسپولیس هم مسابقه با آلومینیوم را با احتیاط انجام داد. از طرفی در سال‌های اخیر همیشه این طور بود که پرسپولیس بازی به بازی بهتر شد. این تیم خیلی حرف برای گفتن دارد و من فکر می‌کنم در دو سه بازی بعدی و در همین بازی با تراکتور، نمایش بهتر و کامل‌تری را از پرسپولیس خواهیم دید. به هر حال نفرات جدیدی هم هستند که باید هماهنگ‌تر بشوند.

خانمحمدی درباره تاثیر وضعیت ورزشگاه آزادی و بدون تماشاگر بودن مسابقه روی عملکرد تیم گفت: طبعا برای تیم پرهواداری مثل پرسپولیس بازی در ورزشگاه خالی سخت است. در این مساله شکی نیست ولی مساله این است که اعضای تیم نباید مرتب به این موضوع بپردازند و ذهن‌شان را بیش از حد درگیر این موضوع کنند. به هر حال شرایطی هست که وجود دارد و باید ذهن خودشان را مدیریت کنند. این جا فوتبال ایران است و از این مسایل وجود دارد. چند سال قبل در زمان برانکو پنجره پرسپولیس بسته شد. تیم اگر می‌خواست فقط به بازیکنانی که ندارد فکر کند از هم می‌پاشید ولی آن تیم همه جام‌های داخلی را گرفت و به فینال آسیا رفت. در زمان یحیی گل‌محمدی هم با کرونا و سایر مسایل، شرایط خاص پیش آمد ولی تمرکز روی برنامه‌ها باعث قهرمانی‌ها و رفتن دوباره تا فینال آسیا شد. بچه‌ها الان هم نباید خیلی به این مسایل فکر کنند و ذهن خودشان را به هم بریزند تا این مرحله بگذرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)