بازیکن پیشین پرسپولیس گفت: سقف قرارداد بازیکنان باید به گونه‌ای باشد که عدالت رعایت شود اما متاسفانه قیمت قراردادها برای بازیکن لیگ برتر فاصله زیادی با بازیکنان دسته دوم و سوم دارد و این منصفانه نیست.

حسن خان‌محمدی،بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از روند نقل و انتقالات این تیم اظهار کرد: روند نقل و انتقالات در پرسپولیس تا الان خوب بوده و شروع خوبی داشته البته هنوز هم جا دارد که یکی دو بازیکن دیگر به ویژه در خط حمله جذب کند تا در آسیا شرایط خوبی داشته باشد.

وی درباره بیرانوند و این که آیا فسخ قراردادش درست بود یا خیر؟ گفت: اگر می خواهیم بازیکنی را برای فصل آینده نگه داریم باید هماهنگی لازم را با او داشته باشیم. ناراحتی‌ای که پرسپولیس برای بیرانوند ایجاد کرد باید پیش از بروزش حل می‌شد. حرف هایی که از درون باشگاه برای این بازیکن زده شده بود او را ناراحت کرده بود. وقتی مسائل مالی برطرف نشود در سال های بعد شرایط سختی برای بازیکن ایجاد می شود. فوتبالیست سعی می‌کند طی سال هایی که کار می کند آینده خود را تامین کند. بنابراین حق و حقوق بازیکن باید پرداخت شود. بیرانوند در فصل گذشته بازیکن تاثیرگذاری برای پرسپولیس بود.

خان‌محمدی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا حضور ۳ مدافع ملی‌پوش به پرسپولیس کمک کند و حاشیه ایجاد نمی‌کند؟ خاطرنشان کرد: گل محمدی بر اساس برنامه ریزی و استراتژی‌ای که دارد و برحسب سیستمی که طراحی کرده ۳ مدافع جذب کرده که قطعا این مساله حاشیه ایجاد نمی کند. در تمام دنیا مربی بازیکنان خود را جذب می کند و براساس آن سیستمش را طراحی می کند.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره جدا شدن سیامک نعمتی و کمال کامیابی نیا از پرسپولیس اظهار کرد: این دو بازیکن سال ها برای موفقیت پرسپولیس زحمت کشیده اند به خصوص کمال کامیابی نیا که ۱۰ سال در این تیم بازی کرد. تیم به قهرمانی فکر می کند و شاید دیگر این دو بازیکن با سیستم آنها هماهنگ نیستند و دیگر به درد پرسپولیس نمی خورند اما به هر صورت باید با احترام از این تیم بروند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پرسپولیس می تواند قهرمان آسیا شود؟ گفت: قهرمانی در آسیا با وجود تیم های عربی که از نظر سخت افزار و نرم افزار از ما قوی‌تر هستند واقعا سخت است. امکانات ما اصلا قابل مقایسه با تیم های عربی نیست. البته در چند سال گذشته با همین امکانات محدود به فینال آسیا راه پیدا کردیم. پرسپولیس اگر بتواند چنین تیم هایی را ببرد کار فوق العاده ای انجام داده است.

خان محمدی در پایان در پاسخ به این پرسش که این روزها در نقل و انتقالات شاهد پرداخت ارقام عجیبی به بازیکنان هستیم، نظرتان در این خصوص چیست؟ افزود: بیرانوند بهترین دروازه‌بان ایران است و باید باشگاه پول بیشتری به او بدهد. به اعتقاد من سقف قراردادها خیلی بالا نیست و حتی در صورت بالا بودن، باشگاه ها باید مدیریت کنند و روی قراردادها نظارت داشته باشند تا عدالت رعایت شود. الان متاسفانه سقف قرارداد یک بازیکن لیگ برتری با بازیکن دسته سوم و دوم فاصله زیادی دارد و این دور از عدالت است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)