پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شده، اما دنبال قهرمانی جام حذفی و دومین دبل متوالی است و به همین دلیل باید استقلال را هم ببرد.

حسن خان محمدی در گفت‌وگو با فارس، در باره ارزیابی‌اش از برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی در جام حذفی باید خودش را آماده بازی با استقلال می‌کرد. فکر می‌کنم هر دو تیم شرایط خیلی خوبی دارند و بدون تردید بازی جذابی را خواهیم دید.

وی افزود: پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شده، اما دنبال قهرمانی جام حذفی و دومین دبل متوالی است. این تیم برای حفظ روند موفقیت‌های اخیرش به برد مقابل استقلال نیاز مبرمی دارد و به نظر من می‌تواند این بازی را هم با پیروزی پشت سر بگذارد.

مدافع اسبق تیم پرسپولیس تصریح کرد: تمام بازی‌ها به ویژه دیدارهای جام حذفی که به شکل تک بازی برگزار می‌شود سخت است. استقلال و پرسپولیس شرایط خوبی دارند اما می‌توانم بگویم دربی پیش رو، جنگ تفکرات فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی است. آنها باید با در نظر گرفتن شرایط خاص دربی تدابیر مناسبی برای این بازی به کار گرفته و کاری کنند بازیکنان با تمام وجودشان در دربی بازی کنند.

خان محمدی خاطرنشان کرد: مربی‌ای که می‌خواهد تیمش را برای دربی به زمین بفرستد باید بازیکنانش را از نظر تاکتیکی و روحی و روانی آماده کند تا آنها بتوانند تفکرات وی را در زمین پیاده کنند و به اهدافشان برسند. امیدوارم گل محمدی هم برای پرسپولیس در دربی چنین تفکرات و تمهیداتی را به کار بگیرد تا این تیم با بردن فینالیست شود.

وی درباره بی‌انگیزه شدن بازیکنان پرسپولیس پس از کسب قهرمانی لیگ برتر گفت: هر تیمی در دنیا پس از رسیدن به جام قهرمانی تا حدی افت می‌کند و این موضوع طبیعی است، اما شرایط دیدار با استقلال آن هم در نیمه نهایی جام حذفی با تمام بازی‌ها متفاوت است.

بازیکن اسبق پرسپولیس افزود: جذابیت و حساسیت دربی به حدی بالا است که خود بازیکنان هم از لحاظ انگیزشی در سطح بالایی قرار می‌گیرند و می‌خواهند با بردن این دیدار دل طرفدارانشان را به دست بیاورند. دربی بازی فوق العاده مهمی است و عملکرد خوب یک بازیکن در آن، بیش از هر دیدار دیگری مورد توجه قرار می‌گیرد.

خان محمدی در باره ابراز نگرانی افشین پیروانی نسبت به تکرار اشتباهات داوری به سود استقلال در دربی پیش رو توضیح داد: در بازی‌های اخیر استقلال اشتباهات داوری وجود داشته، اما این اشتباهات شرایط تیمی مانند سپاهان را متزلزل کرد. زمانی اشتباه تأثیرگذار نیست، اما این که یک تیم با خطای داور از جام حذفی کنار برود و شانس خود را برای کسب سهمیه آسیا از دست بدهد، یعنی داوران تیمی مانند سپاهان را نابود کرده‌اند.

وی ادامه داد: نگرانی پیروانی هم به همین دلیل است و می‌توان به مدیر تیم پرسپولیس حق داد. با این وجود نباید بازیکنان پرسپولیس چندان روی این موضوع فکر کنند زیرا در چنین حالتی تمرکزشان برای بازی با استقلال بهم می ریزد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس در مورد بدون تماشاگر برگزار شدن بازی، خاطرنشان کرد: کرونا شرایطی را ایجاد کرده که به برگزاری بازی بدون تماشاگر عادت کرده ایم. همانگونه که در تمام دیدارهای اخیر لیگ تماشاگران در ورزشگاه حضور نداشتند و بازیکنان به ورزشگاه خالی عادت دارند.

خان محمدی تصریح کرد: نمی‌توان شرایط را تغییر داد اما امیدوارم از سوی مسئولان برگزاری بازی تمهیداتی در نظر گرفته شود تا بازیکنان با شور و حرارت در دربی حاضر شوند و با ارائه یک نمایش زیبا بینندگان تلویزیونی را هم به وجد بیاورند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)