معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: ما ورزشگاه آزادی را اجاره کرده‌ایم، ولی شرکت توسعه و تجهیز بهترین جای ورزشگاه را برای خود برداشته تا تبلیغ کند.

حسین خبیری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا محل برگزاری دیدار‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را کشور قطر اعلام کرد، اظهار داشت: ما می‌خواستیم کمپ اسپایر که بهترین کمپ تمرینی کشور قطر است را رزرو کنیم. حتی مکاتبات لازم را هم شروع کرده بودیم، اما گویا AFC از طریق فدراسیون فوتبال اعلام کرده با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده، خودش محل تمرین، اسکان و بازی تیم‌ها را مشخص می‌کند.

وی افزود: هتل و ورزشگاهی که قرار است در آن اسکان پیدا کرده و بازی کنیم مکان خوبی است. ما از فدراسیون فوتبال هم خواستیم تا از قطر استعلام لازم برای حضور خبرنگاران از ایران را هم بگیرد و ببینیم آیا می‌توانیم از اینجا با خود خبرنگار ببریم یا خیر. جا دارد روز خبرنگار را هم به همه اهالی قلم و رسانه تبریک بگویم. دست تک تک آنها را می‌بوسم که با مشقت فراوان رسالت بزرگی را به دوش می‌کشند. یاد خبرنگاران و عزیزانی که الان در جمع ما نیستند را هم گرامی می‌دارم.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس درباره تدارکات این باشگاه برای جشن قهرمانی در بازی امشب (جمعه) مقابل ذوب‌آهن، تصریح کرد: کانون هواداران پرسپولیس مثل تمام بازی‌ها برای این دیدار هم یک برنامه فوق‌العاده داشت که قرار بود در سکو‌های طبقه پایین ورزشگاه آزادی تهران اجرا شود، اما متاسفانه شرکت توسعه و تجهیز سکو‌های طبقه پایین را از ما گرفت که بتواند خودش آنجا تبلیغات کند. آن هم در ورزشگاهی که تحت اجاره ماست و پول آن را پرسپولیس پرداخت کردیم.

خبیری گفت: شرکت توسعه به سکو‌های ما هم رحم نکرد و حق پرسپولیس را تضیع و به ما اجحاف کرد. ما میزبان این بازی هستیم و ورزشگاه را اجاره کرده‌ایم، ولی شرکت توسعه بهترین جای ورزشگاه را که هم در عکس‌ها و هم در پخش تلویزیونی به خوبی پیداست را برای خود برداشته تا تبلیغ کند. این کار نه در شأن پرسپولیس، نه در شأن فوتبال ایران و نه در شأن مراسم اهداء جام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال ما نه تنها با قواعد حرفه‌ای فاصله بسیاری دارد، که آماتور هم نیست. باشگاه‌ها نه از حق پخش بهره‌مند هستند، نه از درآمد واقعی بلیت فروشی که حق انحصاری آنهاست، بهره می‌برند. درآمدشان از تبلیغات محیطی شفاف هم نیست. متاسفانه در فوتبال ما یک مدیر شجاع و با جرأت وجود ندارد که از حق باشگاه‌ها دفاع کند. تبلیغات محیطی برای سازمان لیگ است و در این هم شکی نیست، اما سکو برای ماست و نمی‌دانم چرا شرکت توسعه این حق را برای خودش قائل است که در دیداری که ما میزبانیم و هزینه‌های آن را پرداخت می‌کنیم، روی سکو‌های ورزشگاه تبلیغات انجام بدهد، بدون آن‌که حقوق و ملاحظات باشگاه میزبان را لحاظ کند. واقعا این اتفاقات جای تاسف دارد. امیدوارم وزارت ورزش روی این مسئله حساسیت نشان دهد تا حق باشگاه‌ها بیش از این پایمال نشود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)