سرمربی تیم فوتبال تراکتور با بیان اینکه پرسپولیس سال گذشته نشان داد بهترین تیم لیگ است، گفت: بازی سختی مقابل این تیم خواهیم داشت.

تراکتور در هفته دوم لیگ برتر میزبان پرسپولیس است. پاکو خمز، سرمربی اسپانیایی تراکتور در نشست خبری پیش از بازی تراکتور و پرسپولیس گفت: پرسپولیس سال گذشته قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی شد و ثابت کرد بهترین و آماده‌ترین تیم بوده است. ما خودمان را آماده این بازی کرده‌ایم اما قطعا بازی سخت و دشواری خواهیم داشت.

وی در مورد اینکه مدافعان تراکتور به دلیل کُند بودن در بازگشت به مشکل می‌خورند و با توجه به این وضعیت آیا می‌خواهد سبک بازی تراکتور را تغییر بدهد، توضیح داد: خیر. نمی‌توانیم روش بازی‌مان را عوض کنیم و بازیکنان ما کُند نیستند.

سرمربی تراکتور درخصوص اینکه با توجه به موقعیت زیاد نداشتن تیمش در بازی با سپاهان آیا از عملکرد امیرحسین حسین زاده در این مسابقه رضایت دارد، گفت: بازی سپاهان یک بازی بد از همه لحاظ برای ما بود. در واقع شخصیتی که می‌خواستیم تا این بازی را ببریم، نداشتیم. در همه زمینه‌ها مشکل داشتیم و به نفع سپاهان بازی کردیم. توپ را می‌گرفتیم و به حریف می‌دادیم. آنها هم به دروازه ما نزدیک می‌شدند. وقتی تا این اندازه اشتباه می‌کنید، طبیعی است بازنده بازی هم باشید.

خمز ادامه داد: پست اصلی‌ حسین‌زاده مهاجم نوک نیست اما مجبوریم از او در این پست استفاده کنیم زیرا مهاجم نداریم. حتی عارف رستمی هم بیشتر کنار خط بازی می‌کند. سعی داریم مهاجمی پیدا کنیم که بیشتر به ما کمک کند و به همین دلیل هم تغییراتی در کار خواهد بود.

ما بازیکنان بزرگی جذب کرده‌ایم و آنها باید از همان روز اول این را نشان بدهند که بازیکنان بزرگی هستند. خاصیت بازیکنان خوب همین است که از همان روز اول خودشان را ثابت کنند. 

وی ادامه داد: هواداران مهم‌ترین سلاح ما هستند و خیلی از آنها ممنون هستیم که در هر بازی به تراکتور کمک می‌کنند اما باید از این فرصت استفاده کنم و از آنها بخواهم در بازی فردا هم رفتار خوبی داشته باشند و انرژی خود را برای تشویق تیم بگذارند. نباید حرکت ناشایستی انجام بدهند که در ادامه به ضرر باشگاه و تیم شود. از دقیقه اول تا آخر بازی باید انرژی خود را برای تشویق تراکتور بگذارند و از کاری که ممکن است به ضرر تیم باشد، خودداری کنند.

سرمربی تراکتور درخصوص آنالیز پرسپولیس و شرایط این تیم، عنوان کرد: هدف ما این است که صاحب توپ باشیم و در اختیار داشتن توپ برای ما خیلی مهم است. در بازی با سپاهان نتوانستیم حفظ توپ کنیم و باختیم. هر باری که نتوانیم مالکیت توپ داشته باشیم، کار برای تراکتور سخت خواهد شد و بازی را از دست می‌دهیم. بازی فردا هم همین است. باید سعی کنیم توپ را در اختیار داشته باشیم که اگر این اتفاق نیفتد، احتمال دارد ببازیم.

خمز درمورد نفرات محروم و مصدوم تراکتور برابر پرسپولیس گفت: محروم و مصدومی نداریم( این در شرایطی است که صفا هادی به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی با سپاهان بازی با پرسپولیس را از دست داده است.

وی اضافه کرد: به جز بردن چیز دیگری بلد نیستم و همیشه فقط برای برد به زمین می‌روم. هیچ وقت به من یاد ندادند برای مساوی یا باخت بازی کنم. همیشه برای بردن به زمین می‌رویم  و امیدوارم بازیکنانم نیز همین ذهنیت را داشته باشند زیرا در غیر این صورت به مشکل می‌خوریم. مقابل پرسپولیس اگر برای مساوی به زمین بروید، قطعا می‌بازید. همان کاری که فصل گذشته برابر هر رقیبی در هر زمینی انجام دادیم، باید امسال هم انجام بدهیم و برای انجام بهترین بازی مقابل هر رقیبی به زمین برویم.

سرمربی تراکتور خاطرنشان کرد: در هفته گذشته هم تیم بد بود و نتوانستیم بازی خودمان را انجام بدهیم و هم زمین شرایط خیلی بدی داشت. در آن زمین فقط باید توپ را بلند می‌زدیم و به هیچ وجه نمی‌شد روی زمین بازی کرد. برای باشگاه بزرگی مثل سپاهان که استادیوم خیلی خوبی هم دارد، این شرایط مناسب نیست و اصلا نباید اجازه بدهند بازی‌های لیگ برتر در این زمین نقش جهان برگزار شود. باید به شرایط زمین رسیدگی شود.

خمز تاکید کرد: بازیکنان من همیشه باید برای رقابت آماده باشند. برای این موضوع هیچ وقت دیر نیست. بازیکنانی داریم که کارشان این است و هر هفته باید برای رقابت کردن آماده باشند. با یک باخت نباید شرایط روحی‌شان بالا و پایین شودو باید تعادل خود را حفظ کنیم. هنوز خیلی زود است که از لحاظ روحی به هم بریزیم. 

وی درمورد ارزیابی‌اش از زمین چمن ورزشگاه یادگار امام، گفت: زمین شرایط خیلی خوبی دارد و الان مشکلی ندارد اما احتمال دارد در زمستان دچار مشکل شود. 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)