پرسپولیس نیوز: عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه سپاهان دفاعیات خودش را تحویل داده‌ و باید آن‌ها را بررسی کنیم.

مهدی دادرس، در خصوص فعالیت‌های کمیته استیناف در ایام قرنطینه اظهار داشت: کمیته استیناف فعلا در قرنطینه کرونا قرار گرفته و در این مدت نتوانسته‌ایم در فدراسیون حاضر شویم. چون بررسی پرونده‌ها نیاز به جلسه حضوری دارد و این کار خطرناک است، تا به حال جلسه‌ای نداشته‌ایم. در این مورد جناب صالحی به عنوان رئیس کمیته باید تصمیم بگیرند. البته خودم هم قصد داشتم در مورد برگزاری جلسه به او پیشنهاد بدهم. با اینحال فعلا پرونده فوری نداریم. فعلا مجبوریم در خانه بمانیم و کارگری کنیم و نان و شیر بخریم! (با خنده)

وی در مورد اینکه آیا پرونده بازی سپاهان-پرسپولیس مهمترین پرونده کمیته استیناف است، گفت:‌ خیر، پرونده کفاشیان و ترابیان و محرومیت ۵ساله آن‌ها را هم داریم که نیاز به بررسی زیاد دارد. رئیس کمیته استیناف هم پیگیری‌هایی در مورد آن از طریق برخی نهادها داشته است. پرونده‌های زیاد دیگری هم داریم مانند پرونده‌هایی که باشگاه پول بازیکن را نداده است.

عضو کمیته استیناف در خصوص پرونده‌های طلب بازیکنان تصریح کرد:‌ من در دوران مدیرعاملی خودم در باشگاه‌های مختلف، یک ریال بدهی نداشتم. اندازه جیب خودم قرارداد می‌بستم. یک نفر را پیدا کنید که بگوید من از دادرس طلبکارم. به نظر من امضای آدم مثل ناموس آدم است. اینکه امروز امضا می‌کنیم و فوقش مدیرعامل بعدی می‌دهد، کار خوبی نیست. متاسفانه امروز به کلک زدن افتاده‌ایم.

وی افزود: امروز به بازیکن می‌گویند فلان قدر بگیر یا قسطی بگیر. بازیکن می‌گوید آن روز که من قرارداد بستم دلار هزارتومان بود، الان ۱۵هزارتومان است. این را هم می‌گویید یک سومش رابگیر! انصافتان کجا رفته؟ متاسفانه فقط به دنبال زمان خریدن هستند. حالا می‌دهیم، فوقش شکایت می‌کند یا روی شکایتش اعتراض می‌کنیم و… خداراشکر خیلی‌ها دنبال این بودند که از من نقطه ضعفی بگیرند اما این اتفاق نیفتاد و این هم لطف خدا به من بوده است و کار را شسته و رفته تحویل دادم.

دادرس در خصوص زمان تعیین تکلیف پرونده دیدار سپاهان و پرسپولیس عنوان کرد: حتما تا قبل از شروع اولین مسابقه لیگ برتر این پرونده تعیین تکلیف می‌شود. باشگاه سپاهان دفاعیات خودشان را تحویل داده‌ و باید آن‌ها را بررسی کنیم. منظر ما دوطرفه است و سعی می‌کنیم عدالت را رعایت کنیم. پرونده‌های زیاد دیگری هم وجود دارد. اگر پیروز شوند می‌گویند دفاعیه محکمی داشتیم و اگر بازنده شوند می‌گویند ظلم شد و حق ما را خوردند. شاید الان هرکسی از دید خودش حکم بدهد اما ما به این مسائل توجه نمی‌کنیم و طرف هیچ کس را هم نمی‌گیریم. همیشه سعی کردیم کارمان با عدالت باشد.

عضو کمیته استیناف در مورد اینکه ممکن است رای این کمیته، رای کمیته انضباطی را برگرداند، گفت: فلسفه کمیته استیناف این است که حکم صادر شده از سوی کمیته انضباطی یا هر کمیته دیگر را بررسی کنیم و این مساله دو بعد دارد؛ یا آن حکم تایید می‌شود و یا رد می‌شود. ما هم اجازه نداریم قبل از دیدن مستندات در مورد پرونده، حتی مثبت یا منفی فکر کنیم. همه چیز ممکن است.

وی افزود: هر دو طرف این پرونده مستندات خودشان را ارائه دادند اما هنوز آن‌ها را بررسی نکرده‌ایم و فکر می‌کنم تا چند روز دیگر انجام بگیرد. هر زمان که در دفتر کمیته حاضر شویم به این پرونده رسیدگی می‌کنیم. هنوز تاریخی برای شروع کار مشخص نیست و چون بازی‌ها هم مشخص نیست که چه زمانی شروع می‌شوند، برای این پرونده هم عجله‌ای نیست.کرونا نشان داد زندگی بدون فوتبال معنا ندارد. امیدوارم این ویروس هرچه زودتر از مملکت ما و تمام دنیا دور شود و همه ما روال عادی زندگی را در پیش بگیریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)