وقتی به پرسپولیس آمدم پیامهای زیادی را در دایرکت اینستاگرام گرفتم که اغلب مربوط به درخواستهای هواداران پرسپولیس بود.

پرسپولیس طی فصول اخیر ماجراهای پرچالشی را در سمت راست دفاعی خود پشت سر گذاشته است. آنها در این فصل و بعد از جدایی رامین رضاییان بار دیگر با دانیال اسماعیلی فر به مذاکره پرداختند و توانستند او را در نهایت به تهران بکشانند. دانیال طی نیم فصل باثبت 4 پاس گل و 2 گل در سمت راست دفاعی این تیم، تاثیر خود را روی روند هجومی تیم به خوبی به نمایش گذاشت. او به اتفاقات جالبی اشاره می‌کند که در ادامه می‌خوانید.

نیم فصل ابتدایی حضورت در پرسپولیس با اتفاقات خوبی در این تیم برایت همراه بود و صدرنشین شدید. 
فصل سختی بود. اتفاقات زیادی را شاهد بودیم. رقابت هم شدید بود و علیرغم صدرنشینی و کسب امتیازات مناسب باید بگویم واقعا هیچ حریف آسانی نداشتیم. رقبای سرسختی هم داریم که کار را برای دستیابی به قهرمانی سخت می‌کنند. حریفانی قابل احترام که سعی خواهیم کرد در ادامه فصل بتوانیم با تلاش بیشتر به نتیجه دلخواه برسیم و باعث رضایت هواداران خوب‌مان شویم.

اولین فصل حضورت در پرسپولیس چطور بود؟
واقعا خوب بود. چه از حیث مدیریت و کادرفنی، بازیکنان و خصوصا هواداران یک تیم فوق العاده و کامل هستیم. مدیریت تلاش زیادی برای آرامش تیم داشته و کادرفنی نیز سرآمد لیگ است و هواداران نیز علیرغم غیبت در سکوها، حمایت آنها را واقعا احساس می‌کنیم.

قطعا با حضور در پرسپولیس هدف بزرگی را برای اینکه در جام جهانی قطر حاضر باشی دنبال می‌کردی اما از آن دور ماندی. این چه حسی برایت داشت؟ 
باید گذشت و زندگی در جریان است. اگر بخواهی در یک اتفاق بمانی اتفاقات خوب بعدی را از دست خواهی داد. حضور در جام جهانی را تجربه نکردم اما باعث توقف من نمی‌شود. چیزی که هست این است که باید همیشه خوب کار کنی و عملکرد خوبی داشته باشی. سعی کردم فراموش کنم و به اتفاقاتی که قرار است در آینده در پرسپولیس بسازم متمرکز شوم.

تو در پرسپولیس هم حضور در پست مدافع راست را تجربه کردی و هم حضور در پست‌های تهاجمی. کلا دفاع کردن سخت‌تر است یا حمله؟
در پرسپولیس هر دو سخت است. چون در وهله اول باید تمام تلاش را داشته باشی که از حریف جلو بیفتی و وقتی که گل می‌زنی باید با تمام توان دفاع کنی. اما پست جلو چون حس خوب گل زدن را به تو می‌دهد، واقعا عالی است. در این پرسپولیس اما دفاع راست را زیاد دوست دارم چون در پست جلو و وینگر بازیکنان خوبی داریم که واقعا از من بهتر هستند و بهتر بازی می‌کنند.

اما در سیستم جدید پرسپولیس و بدون مهاجم، شاهد نوع جذابی از نمایش تیم شما هستیم. درباره آن صحبت می‌کنی؟
وقتی قرار است با هافبک بازی کنی، یک بازی مالکانه را شاهد خواهیم بود. ما یک بازی را در شرایطی دنبال کردیم که هشت هافبک داشتیم و دو تا دفاع وسط. تحرک و حفظ توپ هافبک‌ها نسبت به مهاجمان قطعا بیشتر است و وقتی شما حفظ توپ و پاس بیشتر داری، قطعا فرصت گلزنی بیشتر هم شکل می‌گیرد. در این یکی دو بازی اخیر جور نداشتن مهاجم را به هر طریقی کشیدیم و خلاصه در گلزنی هم عملکرد خوبی داشتیم.

خودت هم در این سیستم نمایش خوبی به جا گذاشتی. 
خیلی خوب هماهنگ شده‌ایم و این تعطیلی و وقفه لیگ هم به شخصه به من کمک زیادی کرد. تیم هماهنگی شده‌ایم و همانطور که گفتم تلاش خواهیم کرد تا به بهترین شکل فصل را دنبال کنیم و یک اتفاق خوب را برای هواداران شکل دهیم. در این سیستم هم وقتی با این همه هافبک بازی می‌کنیم موقعیت برای بازیکنان مختلف زیاد شکل می گیرد و خدا را شکر در بازی با نساجی موقعیت داشتم و توانستم دو گل هم بزنم.

پرسپولیس همیشه مدافعان راست خوبی داشته. هواداران پرسپولیس برای حضورت در این تیم از فصل گذشته هم انتظار می‌کشیدند. خودت از شرایطی که دنبال کردی رضایت داری؟
یکی از دلایل اصلی حضورم در پرسپولیس بازی کردن جلو هواداران بود. اما متاسفانه از روزی که وارد این تیم شدم، هوادار ندیدم. امیدوارم که بیایند. اکثر بازیکنانی که به این تیم می‌آیند به خاطر هواداران خاص آن است. هر بازیکنی دوست دارد که بهترین عملکرد را داشته باشد. نمی‌گویم عملکرد کامل و کافی بوده اما سعی کردم تمام تلاشم را برای تیمم داشته باشم تا مورد قبول همه باشد. قطعا می‌توانم خیلی بهتر از این باشم و امیدوارم در نیم فصل دوم خیلی بهتر کار کنم. قطعا حضور هواداران روی کیفیت بازیکن و هر تیمی تاثیر دارد. یکی از دلایل برد بازی مقابل نفت آبادان حضور هواداران بود. پرسپولیس یکی از پرطرفدار ترین تیم‌های ایران و آسیاست و قطعا حضور آنها می‌توانست روی کار ما تاثیر بزرگی داشته باشد.

چطور با عدم حضور هواداران در استادیوم‌ها کنار آمده‌اید؟ 
وقتی هوادار روی سکو نیست، تمام ذهن ما این است که آنها پای تلویزیون بازی را می‌بینند و از ما انتظار دارند. انرژی آنها را حتی از راه دور احساس می‌کنیم و این در ذهن ما نقش بسته که آنها ما را دنبال می‌کنند حتی از راه دور و برای این موضوع تلاش می‌کنیم.

برسیم به این موضوع که چطور بالاخره از سپاهان دل کندی و به پرسپولیس آمدی؟
من دو سال در سپاهان بودم و امسال قراردادم تمام شد و به پرسپولیس آمدم. باشگاه سپاهان هم به من بدی نکرد و دو سال خوب را آنجا داشتم و هم از نظر عملکرد و نتیجه برایم خوب بود و هر چه بودی خوبی بود. اما پرسپولیس دیگر وقت آمدنم بود. شانس به نظرم استفاده و قرار گرفتن از بهترین زمان در بهترین مکان است. من در بهترین و زمان ممکن به پرسپولیس آمدم.

حضورت در پرسپولیس اما با جدایی رامین رضاییان همراه شد. به هرحال رامین از نظر فنی یکی از بازیکنان محبوب بین هواداران بود و جانشینی او برایت می‌توانست سخت باشد. اگر هواداران هم بودند قطعا این فشار بیشتر می‌شد. نظر خودت چیست؟
من جایگزین کسی نشدم و من آمدم در پست دفاع راست برای پرسپولیس بازی کنم. پرسپولیس در این چند سال دفاع راست‌های خوبی داشته و همه آمدند و رفتند. من هم شاید یک سال، دو سال و 10 سال در این تیم باشم و یک روزی باید بروم تا کس دیگری جای من بیاید. من آمدم تا یک نسخه خوب از خودم باشم و نمی‌خواهم مثل کسی باشم و بازی کنم. می‌خواهم بهترین خودم باشم و انگیزه‌ام این است. اینکه انتظار هواداران این باشد که پاس گل بدهم و گل بزنم، خب این تیم هجومی است و همه جای دنیا دوست دارند گل ببینند اما من بیشتر دوست دارم برای تیمم موثر باشم و اگر پاس و گل بزنم هم جذاب‌تر و بهتر خواهد بود. فوتبال یک ورزش تیمی است و برای خودم فرقی نمی کند چه کسی گل بزند و پاس گل بدهد. برایم موفقیت و برد پرسپولیس در اولویت قرار دارد.

وقتی به پرسپولیس آمدی هواداران این تیم درخواست جالبی از تو در اینستاگرام داشتند که توجهت را جلب کند؟
اوایل که آمده بودم می‌گفتند که عکس از پرسپولیس بگذار یا اینکه عکس‌های دوره سپاهان را پاک کن. با تمام احترامی که برای تک تک هواداران قائل هستم به نظرم این اتفاق خوبی نیست. باید حرمت و احترام همه را نگه داشت. نباید گذشته را فراموش کرد و کسی که گذشته‌اش را فراموش کند نمی‌تواند آینده بهتری بسازد. سپاهان هم جزیی از گذشته من است و اینستاگرام هم دفتر خاطرات من است و کسی دفتر خاطرات خود را با تمام اتفاقات خوب و بدش پاره نمی‌کند و دور نمی‌اندازد. یک مقدار در آن دوره تحت فشار قرار گرفتم که عکس‌های دوره سپاهان را پاک کن اما به هر حال به نظرم با توجه به اتفاقاتی که برای شهریار مغانلو افتاده بود، یک مقدار هواداران پرسپولیس ناراحت بودند ولی خب با تمام احترام این کار را نکردم و سپاهان جزیی از زندگی ورزشی من است و الان مهم این است که من با تمام وجود و احساس اینجا هستم و برای پرسپولیس بازی خواهم کرد. چیزهای مجازی زیاد مهم نیست. الان در مجازی بگویم عاشق پرسپولیس هستم اما بد بازی کنم، هیچ هواداری مرا نخواهد پذیرفت. من سعی می‌کنم کمتر حرف بزنم و کمتر مجازی باشم و در دنیای واقعی تمام تلاش و انگیزه خودم را برای موفقیت تیم به کار بگیرم.

از سوی هواداران رامین رضاییان تحت فشار قرار نگرفتی و چطور با آن کنار آمدی؟
والله زیاد به من فشاری نیاوردند که چرا آمدی و فلان. بالاخره رامین هم برای پرسپولیس زحمت کشیده و تلاش داشته و هواداران هم او را دوست دارند. برخی هواداران شاید دوست داشتند بازی رامین را در این فصل هم در ترکیب پرسپولیس ببینند اما باور کنید این مساله به من ارتباطی ندارد و تصمیم پرسپولیس است. من راه خودم را می‌رفتم و قرار بود راه خودم را بروم.همینطور که مساله من به کسی ارتباط نداشت، مساله دیگران هم به من مربوط نبود. من اطلاعی از این موضوع نداشتم و من عامل رفتن رامین رضاییان نبودم.

بازی کدام دفاع راست در لیگ ایران را می‌پسندی؟
همه دفاع راست‌های لیگ خوب هستند. نمی‌شود اسم برد اما هر دو مدافع راست استقلال یامگا و حردانی خوب هستند. رامین رضاییان، دفاع راست گل گهر و ملوان خوب هستند. نمی شود اسم کس خاصی را گفت و واقعا همه آنها خوب هستند. با همه هم خوب هستم و البته زیاد اهل رابطه نزدیک نیستم.

یک تصویر از تو در زمان حضور در تیم ملی و دوره مربیگری اسکوچیچ از تو ثبت شده بود که تو را در حال و هوای خودت نشان می‌داد. دقیقا یادت هست به چه چیزی فکر می‌کردی؟
به عکس نمی‌توانید استناد کنید و برای یک لحظه است. فیلم مهم است چرا که یک لحظه به یک جا نگاه می‌کنی و 10 فریم از تو عکس می‌گیرند. وقتی وارد زمین می شوم به چیزی جز فوتبال و حرف های مربی فکر نمی کنم چون چیزی مهمتر از فوتبال در آن لحظه نیست.

در اردوهای قبل از حضور کارلوس کی روش در تیم ملی بودی اما ناگهان سرنوشتت عوض شد و جام جهانی هم غایب بودی. به نظرت اگر اسکوچیچ بود می‌توانستی در قطر حاضر شوی؟
نمی‌شود گفت شانسم با حضور اسکوچیچ برای حضور در تیم ملی زیاد یا کم می‌شد. حتی با بودن اسکوچیچ هم هر اتفاقی ممکن بود بیفتد. شانس به چیزهایی می گویند که شرایط 50-50 کمک کند اما شانسی نبود، چرا که اگر آقای اسکوچیچ یا هر کس دیگری بود باید تلاشت را می‌کردی و حالا هم که نشد و نباید پافشاری کرد و ناراحت بود و قسمت و خواست خدا بوده است.

حالا شرایط پرسپولیس را در آینده چطور پیش بینی می کنی و قهرمان می‌شوید؟
نیم فصل دوم سنگینی پیش رو داریم و انتظار زیادی وجود دارد و امیدوارم با تلاش بازیکنان و کادرفنی و حمایت هواداران و مدیران بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

جدایی لوکادیا هم با توجه به اینکه پاسور تیم بودی و می‌توانستی روی گلزنی او حساب کنی، برایت بد شد.
خب نمی‌دانیم که در ذهنت چه می گذرد و باید به تصمیمش احترام گذاشت و پرسپولیس به بازیکنی متکی نیست و هر بازیکنی می آید و می رود. بعد از رفتن لوکادیا ما راه مان را می رویم و توقف ناپذیر خواهیم بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)