پرسپولیس نیوز: مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس گفت: افرادی که از موفقیت‌های ما ناراحت هستند قبل از تهمت زدن به این فکر کنند که خودشان چه کار کرده‌اند و چه ضعف‌هایی داشته‌اند.

داود فنایی در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس، درباره شرایط سرخپوشان اظهار کرد: شکر خدا شرایط تیم خیلی خوب است و نتایج خوبی هم گرفتیم. از زمانی که ما به پرسپولیس آمدیم زمان کافی برای بدنسازی نداشتیم اما بازیکنان تیم واقعیت با کیفیت و در تمرینات عالی هستند. در این مدت با هر تمرین و هر فشاری که به بدنشان آوردیم به خوبی پاسخ دادند و کاملا با اشتیاق تمرین می‌کنند. در این مدت غیر از یک باخت که آن هم در خانه الدحیل بود و حتی می‌توانستیم نبازیم، در سایر بازی‌ها باختی نداشته‌ایم و این نشان می‌دهد تیم عملکرد خوبی داشته و امیدوارم این عملکرد در بازی‌های آینده هم ادامه داشته باشد.

او با اشاره به اینکه بازیکنان پرسپولیس جاه‌طلب و تشنه موفقیت هستند، گفت: نکته‌ای که در این چند وقت برایم جالب بود این است که پرسپولیس، بازیکنانی دارد که در همه حال تفکر بزرگی دارند و جاه‌طلب هستند. ما هم زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کردیم این تفکر را داشتیم و خوشحالم که دوباره پرسپولیس بازیکنانی دارد که اینگونه فکر می‌کنند. بازی کردن در پرسپولیس این را می‌طلبد که شما همیشه به قهرمانی فکر کنید.

فنایی ادامه داد: به نظر من ما در این چند وقت بازی به بازی پیشرفت کرده‌ایم و بهتر از این هم می‌توانیم باشیم. من با آقا یحیی چند سال کار کرده‌ام و می‌دانم چه نوع فوتبالی را دوست دارد. امیدوارم به مرور زمان به فوتبال مالکانه و مدرنی که آقا یحیی دوست دارد در تیم پیاده کند برسیم و فوتبالی بازی کنیم که تماشاگران پرسپولیس همیشه به آن افتخار کنند.

مربی پرسپولیس درباره وضعیت دروازه‌بان‌های تیم گفت: خیلی خوشحالم که با این دروازه‌بان‌ها کار می‌کنم چون آنها از بهترین‌های ایران و آسیا هستند. در این مدت و بخاطر اینکه بیرانوند فصل بعد لژیونر خواهد شد تصمیم گرفتیم رادوشویچ را هم در شرایط بازی حفظ کنیم. در مدتی که من با آنها کار می‌کنم رفتارشان عالی بوده و همیشه حرفه‌ای کار کرده‌اند. همانطور که گفتم زمان کافی در اختیار نداشتیم اما ما باید هر روز کار کنیم. گلرهای ما فشار تمرینات را تحمل می‌کنند اما باز هم باید تلاش کنیم و هر روز بهتر شویم.

او درباره گل‌های خورده پرسپولیس در چند بازی گذشته و اینکه نقش دروازه‌بان‌ها در این گل‌ها چقدر بوده گفت: وقتی گلی خورده می‌شود کل تیم مقصر هستند و وقتی گلی زده می‌شود هم کل تیم در آن نقش داشته‌اند. نباید زیاد خرده بگیریم چرا که در فوتبال تا اشتباهی رخ ندهد گلی هم زده نمی‌شود. ممکن است یک سری از این اشتباهات بخاطر عدم آمادگی بدنی کافی باشد و بخشی از آنها هم برای تمرکز نداشتن یا یک ‌اتفاق. من می‌گویم اگر دروازه‌بان‌های ما گلی خورده‌اند مقصرش من هستم و باید بیشتر کار کنیم و روی ضعف‌ها کار کنیم. دروازه‌بان هم مثل سایر بازیکنان ممکن است اشتباه کند. شما دو شب پیش دیدید که در ال‌کلاسیکو ترشتگن در اکثر صحنه‌ها خوب بود اما گل زاویه بسته خورد. بازیکن فوتبال ماشین نیست که اشتباه نکند و به نظرم‌ هم دروازه‌بان‌های ما در مجموع عملکرد بدی نداشته‌اند. من در تمرینات هم به بازیکنان می‌گویم که تنها راه بهتر شدن تمرین و تلاش بیشتر است.

فنایی درباره صدرنشینی پرسپولیس و تهمت بعضی افراد به تیم و موفقیت‌هایش به سایت باشگاه گفت: ببینید یک مساله ساده وجود دارد و آن هم این است که وقتی می‌برید یک دوست پیدا می‌کنید و ۱۰ دشمن. بالاخره تیم‌های دیگر هم هزینه کرده‌اند و وقتی موفقیت پرسپولیس را می‌بینند به راحتی نمی‌توانند با آن کنار بیایند. نکته‌ای که مهم است اینکه ما در نیم‌فصل دوم هر ۵ تیم مدعی را یا بردیم یا از آنها امتیاز گرفتیم. تراکتور و شهر خودرو را در تهران بردیم که در دور رفت به آنها باخته بودیم. نفت آبادان را در خانه خودش در حالی شکست دادیم که بعد از مدت‌ها در آبادان به تیمی می‌باخت و‌ مدعی کسب سهمیه آسیایی بود. سپاهان جلوی ما حاضر نشد و ۳-۰ برنده شدیم و با استقلال هم مساوی شدیم.

او ادامه داد: در واقع ما همه این بازی‌های ۶ امتیازی را برده‌ایم و این نشان می‌دهد این تیم خیلی بزرگ است. یادم می‌آید برانکو درباره قهرمانی‌های پرسپولیس همیشه همین را می‌گفت که در بازی رودررو مقابل مدعیان پیروز بوده‌ایم و این بهترین کمک به یک تیم در راه قهرمانی است. از همه می‌خواهم که منصفانه برخورد کنند و قبل از تهمت زدن به این فکر کنند که در تیم خودشان چه کار کرده‌اند و ضعف‌هایشان چه بوده است. متاسفانه ما در ایران همیشه دوست داریم مشکلات خودمان را گردن بقیه بیندازیم و قبول نکنیم که خودمان ضعف داشته‌ایم. این حرف‌هایی که مطرح می‌شود واقعا زشت است و هیچ سودی برای فوتبال ما ندارد. بعضی‌ها از ناکامی تیمشان عصبانی هستند و یک حرفی می‌زنند که بعدا از آن پشیمان می‌شوند. این درست نیست که بازی‌های خودشان را نبرند و بعد، همه چیز را گردن پرسپولیس بیندازند.

مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس در ادامه گفت: این که پرسپولیس در طول این سال‌ها همیشه موفق بوده نشان دهنده تفکر بزرگ و تلاش زیاد بازیکنانش است که به چیزی غیر از قهرمانی راضی نمی‌شوند. همچنین هوادارانی که همیشه کنار این تیم بوده‌اند و با انرژی مثبت و حمایت خود به پرسپولیس کمک کرده‌اند. همچنین یک کادر پشتیبانی قوی از مدیریت باشگاه گرفته تا تدارکات و پزشکی و همه افرادی که کنار تیم زحمت می‌کشند باعث می‌شود تیم با آرامش بیشتر به موفقیت برسد.

داود فنایی درباره تعطیلی موقت لیگ برتر گفت: همه باید نکات بهداشتی را رعایت کنند تا این ویروس به طور کامل ریشه‌کن شود. با این حال تعطیلی موقت لیگ کمکی به این وضعیت نمی‌کند چرا که تمرینات تیم‌ها در این مدت ادامه پیدا می‌کند و شرایط مثل برگزاری بازی بدون تماشاگر می‌شود. شاید فکر می‌کنند که فوتبال اینگونه است که یک بازی را انجام بدهی و بعد یک هفته بخوابی و استراحت کنی تا بازی بعدی! خیر اینطور نیست و تیم‌ها باید بدانند چه برنامه تمرینی را پیاده کنند و امیدوارم در این زمینه تصمیم درستی گرفته شود.

فنایی در پایان گفت: من هر جا بودم تمام تلاشم را برای موفقیت آن تیم به کار گرفتم و به هواداران پرسپولیس هم قول می‌دهم که می‌توانیم بهترین دروازه‌بان‌ها را در آینده با برنامه‌ریزی درست و کار زیاد داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)