حمید درخشان کاپیتان و سرمربی پیشین پرسپولیس به گزینه‌های خرید یحیی گل محمدی توصیه می‌کند برای تأمین آینده خود به این تیم بیایند.

به بهانه جدایی احمد نوراللهی از پرسپولیس و پیوستن این بازیکن به تیم الاهلی امارات دقایقی با حمید درخشان هم کلام شدیم. مصاحبه خبرورزشی را با پیشکسوت پرسپولیس بخوانید:

سوژه اصلی نقل و انتقالات پرسپولیس جدایی احمد نوراللهی بوده است. در این رابطه صحبتی ندارید؟

احمد نوراللهی بازیکن خوبی است. شاگرد خود من بوده و شاید آن روزی که اولین بار برابر استقلال او را به زمین فرستادم کسی فکرش را نمی‌کرد این همه پیشرفت کند و از این بابت خوشحالم. نوراللهی در این چند سال خیلی برای پرسپولیس زحمت کشید و حالا با یک قرارداد خوب به امارات رفته است. این ماهیت فوتبال حرفه ای است.

آیا پرسپولیس بابت این جدایی لطمه نمی‌خورد؟

باید اولین اقدام باشگاه پرسپولیس پیدا کردن جایگزین مناسب برای احمد نوراللهی باشد. باید بازیکنی انتخاب شود که در پرسپولیس جواب بدهد. بازی کردن در این تیم آسان نیست و همه این موارد باید لحاظ شود. البته پرسپولیس میلاد سرلک را دارد و فکر می‌کنم کامیابی نیا هم تمدید کند.

صحبت از رضا اسدی است؟

امیدوارم گزینه مناسبی انتخاب شود. نوراللهی یک بازیکن معمولی برای پرسپولیس نبوده است.

یک زمانی در دهه ۶۰ شما و ناصر محمد خانی به عنوان ستاره‌های پرسپولیس از این تیم جدا شدید اما این تیم باز هم قهرمان شد چون جایگزین‌های خوبی مثل محسن عاشوری و فرشاد پیوس در این تیم حضور داشتند. قبول دارید؟

فرشاد که زمان ما آمد اما قبول دارم جانشین‌های خوبی داشتیم. ما با اجازه علی آقا (پروین) به قطر رفتیم و دوباره برگشتیم. به هر حال پرسپولیس یک تیم بزرگ است که ویترین بازیکنان محسوب می‌شود. هر بازیکنی به این تیم بیاید حتی می‌تواند آینده مالی خودش را تأمین کند.

اما بازیکنان امروزی پیشنهادات خوبی از تیم‌های صنعتی دارند که می‌تواند آینده آنها را تأمین کند؟

ببینید بازی در پرسپولیس تومنی هفت صنار با بازی در تیم‌های دیگر فرق می‌کند! توصیه من به گزینه‌های خرید یحیی گل محمدی این است که برای بازی در پرسپولیس به پول فکر نکنند. با پرسپولیسی شدن هم مشهور می‌شوند، هم به پیراهن تیم ملی راحت تر می‌رسند و هم می‌توانند در آینده به پول و قراردادهای بهتر فکر کنند. شما می‌بینید احمد نوراللهی به واسطه بازی در پرسپولیس دیده شد و به لیگ امارات رفت. شاید با بازی در سایر تیم‌ها بازیکن به پولی هم برسد اما این فقط یک بُعد ماجراست.

اشاره خوبی در خصوص جایگزین مناسب داشتید. پرسپولیس پس از جدایی شجاع خلیل زاده با اوج گرفتن محمد حسین کنعانی زادگان و سید جلال حسینی احساس کمبود نکرد و…

بله، همین طور است. بازیکن می‌آید و می‌رود. ستاره‌های بزرگی به پرسپولیس آمدند و رفتند اما این اسم پرسپولیس بود که ماندگار شد. طبیعت فوتبال همین است و انشالله با انتخاب یک بازیکن خوب جای احمد نوراللهی هم مثل شجاع خلیل زاده پر خواهد شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)