سرمربی اسبق پرسپولیس به شرایط این تیم در لیگ برتر و همچنین تغییرات در کادرفنی تیم ملی واکنش نشان داد.

حمید درخشان در گفت‌وگو با فارس، در خصوص شرایط تیم پرسپولیس پس از گذشت شش هفته از لیگ برتر اظهار داشت: خوشبختانه شرایط پرسپولیس خوب است و به نظر من اگر بازی‌ها ادامه پیدا می‌کرد شرایط بهتر هم می‌شد اما به دلیل اردوی تیم ملی مجبور بودند که لیگ را تعطیل کنند. با این همه تعطیلی لیگ این فرصت را به تیم می‌دهد تا خود را بازیابی کند و بازیکنانی که دیرتر به تیم اضافه شدند بتوانند به شرایط خوب برسند. بازیکنی مثل دیاباته دیر به پرسپولیس اضافه شده و این فرصت می‌تواند برای او ایده‌آل باشد تا هر چه زودتر از نظر آمادگی به سایر بازیکنان برسد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس هفته به هفته حرکت رو به جلوی خود را آغاز کرد و در صورتی که این روند ادامه‌دار باشد شک نکنید که اتفاقات خوبی برای تیم رخ خواهد داد. البته پیش‌بینی کردن کار مناسبی نیست اما به نظر من شرایط لیگ این تعطیلی برای پرسپولیس خوب بوده و بازیکنانی که از نظر بدنی عقب هستند می‌توانند خود را به مرکز آمادگی برسانند.

سرمربی اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که از نظر شما و با گذشت شش هفته از لیگ چه تیم‌هایی را می‌توان مدعی قهرمانی دانست، گفت: به نظر من پرسپولیس، فولاد و سپاهان تا اینجا عملکرد خوبی از خود نشان دادند و نسبتا از سایر تیم‌ها مدعیان جدی‌تری برای قهرمانی هستند، اما سایر تیم‌ها شانس چندانی برای قهرمانی ندارند. حتی تیم‌هایی مثل گل‌گهر و استقلال هم که هزینه‌های زیادی انجام دادند، تا اینجا در قواره قهرمانی نبودند.

درخشان در خصوص داوری‌های لیگ که تا اینجا حاشیه‌ساز هم شده، تصریح کرد: اشتباهات داوری تا اینجا تأثیرگذار بوده و به نظر من به اندازه‌ای که فوتبال ما رشد کرده و حرفه‌ای شده، داوران رشد نکرده‌اند. این مسئله به نظر من ایده‌آل نیست و اگر با همین فرمان جلو برویم کار سخت می‌شود. فوتبال ما آرام آرام در حال پیشرفت است، اما داوران از همین سرعت کم هم عقب‌تر هستند و این اصلا خوب نیست. چرا ما نباید چند داور مثل علیرضا فغانی داشته باشیم؟ داوران باید خود را به روز کنند تا از فوتبال عقب نمانند.

وی در مورد روند یارگیری پرسپولیس در لیگ بیست و دوم افزود: پرسپولیس این فصل روند یارگیری بسیار خوبی داشت و نسبت به سایر تیم‌ها بهترین بازیکنان را گرفت. به نظر من پرسپولیس کامل‌ترین تیم است و از خیلی از تیم‌های دیگر جلوتر است.

ملی‌پوش اسبق فوتبال کشورمان در مورد تغییراتی که در کادرفنی تیم ملی در آستانه جام جهانی قطر رخ داده، گفت: به نظر من حضور کی‌روش یک شوک مثبت برای فوتبال ماست چرا که هم بازیکنان از او شناخت دارند و هم اینکه کی‌روش می‌داند از بازیکنان چه می‌خواهد. همه باید دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی موفق شود. به نظر من هر کسی جای کی‌روش می‌آمد، تا می‌خواست با فوتبال ما آشنا شود زمان می‌برد. درست است به کی‌روش انتقادهایی می‌شود، اما او در حال حاضر بهترین گزینه بود و باید همه کمک کنیم تا تیم ملی در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)