سرمربی سابق تیم پرسپولیس گفت: پرسپولیس با وجود قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی ولی بودجه آنچنانی ندارد.

حمید درخشان در خصوص اینکه عملکرد پرسپولیسس را در فصل نقل و انتقالات چگونه می‌بیند و این مطلب از سوی استقلای‌ها القا می‌شود که پرسپولیس پول زیادی برای جذب بازیکنان مورد نظرش در اختیار دارد، اظهار داشت: بهتر است حقیقت به مردم گفته شود و فضاسازی رسانه‌ای نشود. پرسپولیس با وجود قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی ولی بودجه آنچنانی ندارد و آنچه مصوب شده در اختیار این باشگاه است. مطمئن باشید آن قدر این بودجه مصوب بالا نبوده که تمامی بازیکنان مدنظر سرمربی جذب شوند و اگر غیر از این بود تا به حال چنین بازیکنانی به پرسپولیس آمده بودند.

دست باشگاه‌ها بسته شده

وی ادامه داد: مهم‌ترین مسئله برای پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات جذب دو مهاجم خارجی است. عیسی آل کثیر، شیخ دیاباته و لئاندور پریرا رفته‌اند و باید دو مهاجم خوب جذب کرد تا تیم در طول فصل به مشکل نخورد. در دیگر پست‌ها نفرات حفظ شده‌اند و البته باید یک دروازه‌بان ذخیره مطمئن هم برای غیبت احتمالی بیرانوند جذب شود. اینکه قانون ۱۹ بازیکن بالای ۲۳ سال برای تیم‌ها در نظر گرفته شده کار جالبی نبوده چون عملاً آنها را به دردسر می‌اندازد. دست باشگاه‌ها بسته شده و چون نتوانستیم بازیکن جوان و امید خوبی را بسازیم عملاً سرمربی ناچار می‌شود به بازیکنان بزرگسال فرصت دهد چون لیگ نتیجه‌گرایی داریم و اگر یک تیم مدعی قهرمان نشود باید پاسخ هواداران خود را بدهد.

پرسپولیس می تواند مهاجم خوب خارجی بگیرد

سرمربی سابق تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: وقتی گلزن خوبی چون یورگن لوکادیا به پرسپولیس می‌آید پس می‌توان مهاجم خوب خارجی برای پرسپولیس جذب کرد. البته نیاز به جذب بازیکنی است که به پرسپولیس کمک کند نه اینکه نتواند در گلزنی اثرگذار باشد. باشگاه باید مراقبت لازم را از بودجه خود داشته باشد و به جای آنکه پول دور بریزد تا چند بازیکن مدنظرش را جذب کند، یک یا دو بازیکن گران‌تر اما با کیفیت‌تر بگیرد. حالا که بازیکنان متوسط از تیم جدا شده‌اند باید نفرات آماده‌تر جذب شوند تا کیفیت تیم بالاتر برود. قانون محدودیت جذب بازیکن بالای ۲۳ سال هم وجود دارد پس باید بهترین انتخاب‌ها صورت گیرد. بازیکنانی به پرسپولیس بیایند که در آینده افسوس سهم هواداران نباشد به خصوص اینکه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در پیش است.

آقای گل لیگ برتر ۱۳ گل زد

درخشان با انتقاد از عدم پشتوانه‌سازی در فوتبال باشگاهی ایران تصریح کرد: بلد نبوده‌ایم چگونه در فوتبال هزینه کنیم و عملاً آکادمی‌های باشگاه‌ها موفق نشده‌اند نسلی که باید را جانشین بازیکنانی کند که پا به سن می‌گذارند. در زمینه ساخت زیرساخت‌های فوتبال دچار مشکل بوده و هستیم. در لیگ برتر که باید پر محتوا باشد آقای گل لیگ تنها ۱۳ گل زده است. چندین هفته از جدایی یورگن لوکادیا از پرسپولیس گذشته بود اما این بازیکن در صدر گلزنان لیگ قرار داشت. اگر این مهاجم هلندی در پرسپولیس می‌ماند به طور حتم در فاصله چند هفته تا پایان لیگ عنوان آقای گلی را قطعی می‌کرد. باید پول را درست هزینه کنیم، در آکادمی باشگاه‌ها بازیکن‌سازی خوبی نمی‌شود، در نتیجه کیفیت لیگ افت می‌کند. اگر همین فردا هم یک برنامه بلندمدت را برای تیم‌های پایه خرج کنیم چند سال دیگر به نتیجه می‌رسیم و این چرخه در صورت ایجاد نباید قطع شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)