پرسپولیس نیوز: حمید درخشان، سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که تفکر فعلی و حاکم بر تیم تفکر درستی نیست و این تیم با این وضعیت به چالش کشیده خواهد شد.

حمید درخشان در خصوص توقف پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی و انتقادهایی که از علی علیپور بابت اینکه پنالتی این تیم را در دقیقه ۹۰ به صورت چیپ زد و از دست داد، اظهار داشت: اگر علیپور هم آن پنالتی را چیپ نمی‌زد و گل می‌شد، باز هم پرسپولیس خوب بازی نمی‌کند. روند بازی پرسپولیس اشکالاتی دارد که باید رفع شود.

وی در خصوص اینکه چه اشکالاتی در بازی پرسپولیس وجود دارد، گفت: در این تیم هماهنگی وجود ندارد و بازیکنان بسیار زیاد جابجا می‌شوند. مگر می‌شود که ۹ هفته از لیگ گذشته باشد و شما دفاع چپ و راست خودتان را نشناسید؟ بازیکن تخصصی در پست غیرتخصصی بازی می‌کند و هر فرد معمولی هم که بازی پرسپولیس را ببینید، متوجه می‌شود که نفرات اشتباه در پست‌های مختلف قرار می‌گیرند. به نظرم کالدرون از بازیکنان شناخت لازم را ندارد و هنوز آنها را در پست‌های مختلف امتحان می‌کند.

درخشان در واکنش به این مسئله که آیا کالدرون با توجه به عملکرد خوب محمد انصاری و محمدحسین کنعانی‌زادگان قصد نداشت به ترکیب آنها دست بزند و به همین دلیل مجبور شد شجاع خلیل‌زاده را به سمت راست ببرد، گفت: اگر او مجبور به بازی دادن به شجاع خلیل‌زاده شده است، نباید او را در دفاع راست بازی می‌داد. شجاع به پست تخصصی خودش می‌آمد و محمد انصاری به سمت چپ می‌رفت. این مسئله عجیب را من به خاطر عدم توانایی مربی یا عدم شناخت او از تیم می‌دانم.

سرمربی سابق پرسپولیس خاطرنشان کرد: این تفکر که اکنون در پرسپولیس وجود دارد، تفکر خوبی برای تیم نیست و پرسپولیس با این شرایط در آینده دچار مشکل خواهد شد. این بازی‌ها و نتایج هشداری برای تیم است که اگر این تفکر ادامه داشته باشد، تیم به چالش جدی دچار می‌شود.

درخشان درباره اینکه پرسپولیس پس از دوران او به برانکو رسید که این تغییرات را تجربه کرد و حالا تیم برانکو به کالدرون رسیده است و این شرایط را چطور مقایسه می‌کند، گفت: این تیم حسن بزرگی نسبت به آن تیم دارد. حداقل این است که استخوان‌بندی تیم حفظ شده و سه سال پشت هم قهرمان شده است. زمان من و تیمی که به برانکو رسید، پرسپولیس شرایط خوبی نداشت و بازیکن مصدوم زیاد داشتیم اما این تیم علاوه بر حفظ استخوان‌بندی و شخصیت قهرمانی‌اش، چند بازیکن خوب هم جذب کرده است. به نظرم اشکال پرسپولیس به توانایی فنی سرمربی تیم بازمی‌گردد.

وی افزود: این تیم باید با شرایطی که داشته باید بهتر از این بازی کند. بازیکنان خوبی جذب تیم شدند که با پرسپولیس غریبه هم نبودند و قبلاً در این تیم بازی می‌کردند. اینکه مربی نمی‌تواند ترکیب خودش را پیدا کند، ایراد بزرگی است. امیدوارم که این تیم بهتر شود، چون در حال از دست دادن فرصت‌ها هستیم و این برای پرسپولیس گران تمام می‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)