پیشکسوت پرسپولیس گفت: همین که پرسپولیس می‌برد و صدرنشین است یعنی این تیم و کادرفنی کار خودش را خوب انجام داده است.

سرمربی سابق پرسپولیس اعتقاد دارد این تیم در دیدار با ذوب آهن با تمام وجود بازی کرد تا ۳ امتیاز را کسب کند. حمید درخشان ضمن بیان این موضوع می‌گوید: واقعا پرسپولیس با چنگ و دندان بازی کرد تا ۳ امتیاز را کسب کند. ذوب آهن از جمله تیم‌هایی است که خیلی خوب دفاع می‌کند و سخت گل می‌خورد اما بازیکنان پرسپولیس توانستند دروازه این تیم را باز کنند و به ۳ امتیاز برسند. نیمه اول نسبتا متعادل بود و ذوبی‌ها روی ضد حملا خطراتی متوجه دروازه پرسپولیس کردند که با واکنش خوب علیرضا بیرانوند مهار شد اما نیمه دوم حکایت متفاوتی داشت. پرسپولیس ابتکار عمل را به دست گرفته بود و توانست توپ و میدان را در اختیار بگیرد. در نیمه دوم شاهد بازی یک طرفه ای بودیم و خود مهدی تارتار هم اعتراف کرد زور تیمش به پرسپولیس نرسیده است.

کاپیتان اسبق پرسپولیس در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه شکست استقلال برابر سپاهان چه تأثیری روی بازی با ذوب آهن داشته است نیز تصریح می‌کند: شک نکنید تأثیرگذار بوده است. استقلال که باخت عزم پرسپولیس برای شکست دادن ذوب آهن جزم شد. همیشه این طور بوده و نتایج هر یک از دو تیم روی دیگری تأثیرگذاشته است. پرسپولیس می‌دانست با این پیروزی فاصله خود در صدر جدول را با مدعیان به ویژه استقلال بیشتر می‌کند و به همین خاطر با انگیزه بیشتری دوید، جنگید و تلاش کرد تا به گل رسید.

حمید درخشان درمورد پیروزی اقتصادی پرسپولیس نیز می‌گوید: پیروزی، پیروزی است و حالا با اختلاف یک گل یا چند گل باشد. پرسپولیس می‌توانست در دیدار با ذوب آهن گل‌های بیشتری هم بزند اما در نهایت با گل امید عالیشاه برنده شد. این برد هم ارزشمند بود و ۳ امتیاز به امتیازات پرسپولیس اضافه کرد. این حرف‌ها به نظر من چندان معنایی ندارد. همین که پرسپولیس می‌برد و صدرنشین است یعنی این تیم و کادرفنی کار خودش را خوب انجام داده است.

او ضمن اشاره به گل امید عالیشاه آن هم با ضربه سر، یادآور می‌شود: امید عالیشاه برخلاف جثه نسبتا کوچک خود جهش‌های فوق العاده ای دارد و خاطرم هست در یک دربی که من سرمربی پرسپولیس بودم و ۲ بریک بردیم با ضربه سر گل زیبایی زد. او بچه شمال کشور و مازندران است و معمولا بچه‌های خطه مازندران از کودکی والیبال بازی می‌کنند و جهش‌های بلندی دارند. امید عالیشاه هم در دیدار با ذوب آهن بازی زیبایی ارائه داد و یک گل تماشایی هم زد. او در حال حاضر کاپیتان اول پرسپولیس محسوب می‌شود و به خوبی توانست نقش کاپیتانی را نیز بازی کرد و تأثیرگذار ظاهر شود.

درخشان در خصوص بدون تماشاگر بودن بازی دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان نیز خاطرنشان می‌کند: علیرضا بیرانوند قبل از این دیدار حرف قشنگی زد و گفت که بازی بدون تماشاگر مثل بازی دوستانه است. من حق را به بیرانوند می‌دهم و شنیدم مهدی تاج رئیس فدراسیون به دنبال آن است که ادامه مسابقات با تماشاگر دنبال شود. فوتبال با تماشاگر زنده است و جذابیت دارد و امیدواریم هر چه زودتر این امکان فراهم شود. زمانی که ما بازی می‌کردیم بیشترین انرژی را از تماشاگران پرسپولیسی در استادیوم می‌گرفتیم. وقتی وارد ورزشگاه می‌شدیم و می‌دیدیم استادیوم پُر و مملو از جمعیت است روحیه مضاعف پیدا می‌کردیم. یکی از دلایل انتخاب پرسپولیس و همین طور استقلال از گذشته تا امروز داشتن تماشاگر پرتعدا در مسابقات و تشویق‌های آنهاست. بنابراین این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

حمید درخشان در مورد فاصله ۵ امتیازی پرسپولیس با تیم دوم جدول سپاهان نیز عنوان می‌کند: این فاصله به اعتقاد من نه تنها باید حفظ بلکه اضافه شود. ۵ امتیاز حاشیه امنیت خوبی است اما باید افزوده شود. سپاهان اصفهان هم تیم پرمهره ای است که با پیروزی برابر استقلال روحیه گرفته و می‌تواند در ادامه خطرناک باشد. البته به اعتقاد من کافی است پرسپولیس خودش باشد و اصلا نباید به نتایج سایر تیم‌ها توجه کند. اگر حواس پرسپولیس بخواهد دائم روی حریفان باشد تمرکز خود را از دست خواهند داد. البته شکی ندارم یحیی گل محمدی و کادر فنی با تجربه پرسپولیس این موارد را حتما به بازیکنان و به ویژه جوان ترها یادآوری می‌کنند.

او در خصوص دیدار آینده پرسپولیس برابر فولاد خوزستان نیز می‌گوید: قطعا دیدار سختی پیش روی پرسپولیس است. فولاد خوزستان با جواد نکونام تیمی‌است که خیلی سازماندهی شده دفاع می‌کند و بسیار تیم خطرناکی است. به اعتقاد من این دیدار خیلی می‌تواند مهم باشد و سه امتیاز آن برای پرسپولیس حیاتی است. فولاد جزو تیم‌هایی است که می‌تواند و پتانسیل آن را دارد که تیم‌های بزرگ را متوقف کند یا شکست دهد و اگر پرسپولیس برابر این تیم موفق شود می‌تواند مطمئن باشد رقیبان اصلی اش جلوی تیم نکونام امتیاز از دست بدهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)