مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: از روز اول به بیرانوند و دیگر بازیکنان گفتیم که سقف قرارداد ما ۱۵ میلیارد است.

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به اینکه گفته می‌شود باشگاه استقلال تمام منابع خود از بورس را هزینه کرده، اما پرسپولیس کمتر هزینه کرده است، گفت: اگر به اسناد مراجعه کنید ما هفت هشت میلیارد کمتر سهام‌مان فروش رفت. جا دارد تشکر کنم؛ اگر بازیکنان پرسپولیس امروز با ما هستند یکی از دلایلش علاقه‌مندی آنهاست. تک تک این بازیکنان اگر هر تیم دیگری بروند 15 یا 20 میلیارد بیشتر به آنها می‌دهند. شاید تنها بازیکنی که واقعاً از تیم‌های خارجی پیشنهاد دارد مهدی ترابی است، اما ایشان اصلاً توجهی نکرد و به ذهنش نیاورد و به باشگاه هم نگفت که من بروم. اگر موفقیتی می‌آید باید همه اجزا کنار هم باشند.

به بیرانوند و دیگر بازیکنان گفتیم که سقف قرارداد ما 15 میلیارد است
وی در پاسخ به این پرسش که آیا واقعاً قرارداد بیرانوند 15 میلیارد بوده است، یادآور شد: فرق ما با چند باشگاه دیگر این است که همه اتفاقات باشگاه در بورس عریان است. ما اینطور نیستیم که هلدینگ داشته باشیم و بگویند یک مقدار را از اینجا می‌دهیم و یک مقدار را از جای دیگر. می‌بینیم یک چیزهایی می‌گویند؛ وقتی قرارداد فسخ می‌شود باید قرارداد جدید امضا شود. او نوتیس داد و طلبی از باشگاه داشت. به هر حال این تصمیم را گرفت. قانون به ما می‌گفت قرارداد باطل شده و باید قرارداد جدید بنویسید. از روز اول به بیرانوند و دیگر بازیکنان هم گفتیم که سقف قرارداد ما 15 میلیارد است. او هم امضا کرد. جالب است وقتی قرارداد را خواند دید که قراردادش کم شده است؛ چون حداکثر 20 درصد آپشن می‌تواند داشته باشد. شما می‌توانید قرارداد قبل از فسخ و قرارداد جدید آن را ببینید، متنهی برخی‌ها برنمی‌تابند.

قسط سوم مطالبات رادوشویچ را جور کردم اما انتقال سخت است
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه با اشاره به طلب رادوشویچ و قسط سوم 200 هزار یورویی این بازیکن عنوان کرد: الان مثلاً 200 هزار یورو باید به رادو بدهیم و اگر ندهیم 200 هزار یورو دیگر هم باید جریمه شویم! به من می‌گویند چرا اینطور توافق کردید، اما ما چه کاری می‌توانستیم انجام دهیم؟! البته من پول قسط سوم را جور کردم و از یک دوست خواهش کردم و او هم محبت کرد این پول را به ما امانت داده، اما انتقال پول سخت است.

مگر می‌شود تیم بدون مدیر به سفر برود؟!
درویش درباره لغو اردوی ترکیه نیز گفت: ما یک اسپانسر گرفته بودیم که به او تعهداتش عمل نکرد. بعد هم یک پروازی را خودمان گرفته بودیم که آقای گل محمدی گفت اگر با این پرواز برویم دو روز را از دست می‌دهیم و با این شرایط بهتر است نرویم. ضمن اینکه چهارشنبه به ما گفتند پیروانی از همراهی تیم محروم است. هجدهم این ماه قرعه‌کشی بود و نوزدهم گفتند او محروم است. مگر او چه گفت؟ فقط گفت تیم‌های صنعتی پول در دسترس دارند. به نظر شما این توهین است؟ شنبه یا یکشنبه ظاهراً کمیته اخلاق جلسه دارند. تلفنی هم محرومیت را به ما گفتند و ما گفتیم باید ابلاغ شود. مگر تیم بدون مدیر می‌تواند سفر برود؟ از این جهت تصمیم گرفته شد که اردو نرویم.

پرسپولیس هفت هشت میلیارد در حالت عادی با سایر تیم‌ها فرق دارد
وی که با برنامه ورزش و برنامه گفت‌وگو می‌کرد، راجع به رعایت سقف قرارداد خاطر نشان کرد: اعدادی که می‌شنویم؛ مثلاً ما به آل‌کثیر گفتیم تا سقف به او می‌دهیم، ولی وقتی 15 میلیارد ما را نگرفته حتماً 10 میلیارد بیشتر گرفته است. پرسپولیس هفت هشت میلیارد در حالت عادی با سایر تیم‌ها فرق دارد و بازیکنان حاضر هستند با رقم کمتر به این تیم بیایند، ولی ظاهراً اختلاف بیشتر از این رقم‌ها بوده است. امروز تیم‌های صنعتی دغدغه‌ای ندارند.

عزت‌اللهی قرارداد دارد و اگر ما مذاکره کنیم اغوا می‌شود
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت مذاکره با سعید عزت‌اللهی تصریح کرد: او قرارداد دارد و اگر ما مذاکره کنیم اغوا می‌شود. اگر قرارداد نداشته باشد مذاکره می‌کنیم. ظاهراً تا حالا هم با باشگاهش وارد مذاکره نشده است. وقتی قرارداد دارد حرفه‌ای نیست.

گل‌محمدی می‌گوید چه کسی باشد و چه کسی نباشد
درویش در مورد آخرین وضعیت کادر فنی پرسپولیس نیز توضیح داد: ما در زمینه کادر فنی و بازیکنان دخالتی نداشتیم. گل‌محمدی می‌گوید چه کسی باشد و چه کسی نباشد. مثلاً درباره بازیکن ما گفتیم که فلان بازیکن مشهور است و جذبش کنیم، ولی گفت این بازیکن خوب است با این حال به تاکتیک من نمی‌خورد. ما جزو معدود تیم‌هایی هستیم که صد درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کردیم و فقط آپشن‌ها مانده است. باز هم شاید بگویم ای کاش قهرمان نمی‌شدیم، اما همین کشورهای همسایه هم به قهرمان خود پول می‌دهند، اما شما از سازمان لیگ بپرسید آیا یک ریال به تیم قهرمان دادند؟ خب انگیزه برای قهرمانی چیست؟ می‌گویند ما رسم نداریم. هیچی ما به هیچی نمی‌خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره پرداخت حق پخش تلویزیونی گفت: در بخش‌نامه جدید AFC که صادر شده است، اگر باشگاه‌ها قرارداد مشخصی درباره حق پخش نداشته باشند و مشخص نباشد که چه مبلغی باشگاه‌ها می‌گیرند، مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها صادر نمی‌شود. ما در زمینه کپی رایت هم نمی‌توانیم فعالیت داشته باشیم.

اسپانسر نسبت به تعهداتی که به ما داشته خیلی خوب عمل کرده است
درویش درباره اینکه رابطه باشگاه پرسپولیس با اسپانسر چگونه است، گفت: رابطه ما خیلی خوب است و قبل از سررسید‌ها اسپانسر تعهداتش را انجام داده است. قسط قبلی رادوشویچ را ما از بانک شهر گرفتیم و توانستیم پرداخت کنیم. اسپانسر نسبت به تعهداتی که به ما داشته خیلی خوب عمل کرده است.

3 بازیکن شاخص فوتبال‌مان را به خدمت گرفتیم
وی در ادامه افزود: درباره بازیکنان پرسپولیس باید بگویم که خیلی خوب مسائل را مدیریت می‌کنند، با همه بازیکنانی که با آنها قرارداد نداشتیم به لطف خدا قرارداد جدید بستیم و سه بازیکن شاخص فوتبال‌مان را هم به خدمت گرفتیم و در حال حاضر خدا را شکر شرایط بازیکنان ما خوب است.

در پرونده لوکادیا اگر رأی سیاسی نباشد یقیناً حکم به نفع ما خواهد شد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که «آیا پرسپولیس پرونده باز دارد؟»، خاطر نشان کرد: فقط پرونده لوکادیا را داریم که اگر حکم به نفع تیم ما باشد برای اولین بار این اتفاق خواهد افتاد، اگر رأی سیاسی نباشد یقیناً حکم به نفع ما خواهد شد.

بازیکنان با نظر سرمربی جذب می‌شوند
«بازیکنان خارجی بی‌کیفیت مثل پریرا با نظر چه کسی جذب شدند؟»، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش یادآور شد: الان بحث جذب بازیکن خارجی نداریم، ولی بازیکنان با نظر سرمربی تیم جذب می‌شوند. بازیکن خارجی شاید شرایط خوبی در گذشته داشته باشد، ولی در فوتبال ما نتواند خوب کار کند. لوکادیا را هم خیلی‌ها فکر نمی‌کردند که در لیگ ما خوب کار کند و می‌گفتند چاق است اما بعد از اینکه آمد خیلی خوب بازی کرد.

باشگاه عزت‌اللهی رضایت نامه بدهد با او مذاکره می‌کنیم
وی در واکنش به این موضوع که مبلغ رضایتنامه عزت‌اللهی را باشگاه پرسپولیس پرداخت می‌کند، تصریح کرد: اصلاً بحثی پیرامون اینکه باشگاهش رضایت بدهد، مطرح نبوده است و اگر باشگاه دانمارکی رضایت بدهد با او وارد مذاکره می‌شویم.

سقف قرارداد ما 15 میلیارد است و از این بیشتر نمی‌توانیم بدهیم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که «درخواست مالی آل‌کثیر چقدر بوده است که با پرسپولیس تمدید نکرد؟»، گفت: ما سعی کردیم کاری که از سال گذشته شروع کردیم امسال هم ادامه دهیم و یک سقفی را برای قراردادها گذاشتیم. کنعانی‌زادگان هم که جدیداً به ما اضافه شده است در همین راستا به او گفتیم شایستگی‌ات بالاست، ولی سقف قرارداد ما 15 میلیارد است و از این بیشتر نمی‌توانیم بدهیم. به آل‌کثیر هم گفتیم مبلغی که به او می‌دهیم 13، 14 میلیارد است و او خواسته بیشتری داشت و ما هم به وی گفتیم که به خانواده‌ات ظلم نکن و خودت تصمیم بگیر. وحید امیری یکی از بی‌بدیل‌ترین بازیکنانی است که در تاریخ فوتبال داشتیم. او اگر در دقیقه 89 هم به زمین بیاید کم نمی‌گذارد، امیری چون قراردادش از قبل بود، یک ریال به قراردادش اضافه نشده است و خودش هم هیچ صحبتی درباره آن نداشته است.

هوادار متمول فقط سربلندی پرسپولیس را می‌خواهد و هیچ خواسته‌ای ندارد
وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود هوادار متمول خارجی پرسپولیس هزینه‌های زیادی کرده و در تصمیمات تأثیرگذار است، خاطر نشان کرد: به نظر شما چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ جا دارد از او تشکر کنم. این شخص بیش از 30 سال است که هوادار پرسپولیس است. این هوادار بیشتر در ساختار باشگاه کمک کرده است. حدود 200 هزار یورو تجهیزات فیزیوتراپی خرید تا ما در مجموعه شهیدکاظمی استفاده کنیم. در ازای این خدمات هم فقط سربلندی پرسپولیس را می‌خواهد و هیچ خواسته‌ای ندارد. الان به همه کسانی که انتقاد می‌کنند بگویید 5 میلیارد امانت بدهید، ببینید چند نفر انجام می‌دهند؟

بزرگتر از اینهایی که الان در پرسپولیس هستند در فوتبال ایران نداریم
مدیرعامل باشگاه در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکن بزرگ دیگری به تیم می‌آید، تأکید کرد: شاید یکی دو بازیکن بیایند، ولی باید بگویم که بزرگتر از اینهایی که الان در پرسپولیس هستند در فوتبال ایران نداریم. جا دارد اینجا از بازیکنانی که در تیم بودند و جدا شدند، تشکر کنم. ما با همه آنها دوست هستیم و این‌طور نیست که حالا که از جمع ما جدا شدند ارتباطی نداشته باشیم.  قرار است مراسمی هم برای این بازیکنان بگیریم و از آنها تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)