پرسپولیس نیوز: باشگاه پرسپولیس بابت اعلام وصل شکایت سرمربی و مربیان سابق خود دفاعیه اش را به فیفا ارسال کرد.

باشگاه پرسپولیس بامداد یکشنبه بعد از جلسه کمیته ویژه بررسی پرونده های پرسپولیس در فیفا که با ریاست خود محمد حسن انصاری فرد برگزار شد، دفاعیه خود بابت شکایت گابریل کالدرون و خواکین و والنسیا دو مربی سابق سرخپوشان را به فیفا ارسال کرد.

باشگاه پرسپولیس با توجه به شکایت هایی که از سوی مربیان و بازیکنان مختلف از آن به فیفا شده کمیته ای برای بررسی این پرونده ها تشکیل داده است.

روند وضعیت پرسپولیس در فیفا به شرح زیر است:

گابریل کالدرون

باشگاه پرسپولیس با توجه به ادعاهایی که این مربی آرژانتینی در شکایتش مطرح کرده موارد دفاعیه خود را با بررسی های اتفاق های افتاده تهیه کرده و برای فیفا ارسال کردند. این باشگاه مدعی است که فقط ۳۰۰ هزار دلار دیگر باید به این مربی بدهند اما کالدرون ادعای دیگری دارد. باشگاه پرسپولیس بابت مواردی که برای دفاع خود در نظر گرفته نمی خواهد رسانه ای کند تا دست آنها برای کالدرون رو نشود. این موارد با مشورت خواجه وند مسئول حقوقی باشگاه پرسپولیس با چند فرد حقوقی تنظیم شده است.

خواکین و والنسیا

این دو مربی سابق سرخپوشان هم بعد از جدایی از این باشگاه شکایت کرده اند که شکایت آنها از سوی فیفا به پرسپولیس اعلام شده و باشگاه هم دفاعیه خود را در این باره ارسال کرده است.

زلاتکو و مارکو

دو مربی که زمان برانکو در پرسپولیس حضور داشته اند هنوز شکایتشان به مرحله صدور حکم نرسیده است و پرسپولیس باید منتظر اعلام رای شکایت آنها از سوی فیفا باشد.

بودیمیر

این مهاجم کروات توانسته ۴۷۵ هزار دلار پرسپولیس را در فیفا محکوم کند و این رای صادر شده و این باشگاه ۴۵ روز بابت پرداخت آن مهلت داشته است. پرسپولیس از فیفا خواستار مشروح رای شده است که بعد از وصل این مشروح بابت تجدید نظر نامه خود را به فیفا ارسال می کند.

برانکو

سرمربی سابق پرسپولیس با شکایتش این باشگاه را به پرداخت یک میلیون و پنجاه و پنج هزار یورو و همچنین ۵ درصد سود و ۲۰ هزار فرانک سوئیس بابت هزینه دادرسی محکوم کرد.

باشگاه پرسپولیس برای این حکم هم خواستار مشروح رای شده است و بعد از آن درخواست تجدید نظر می کند.

پانادیچ

این باشگاه مبلغ ۷۶ هزار و ۴۸۰ هزار یورو به علاوه ۵ درصد سود سالانه و ۸۶ هزار یورو غرامت به ایگور پانادیچ محکوم شده است که برای این حکم هم باشگاه پرسپولیس خواستار مشروح رای شده و بعد از آن درخواست تجدید نظر می کند.

نیلسون

این دروازه بان برزیلی هم که یک میلیارد تومان باید از باشگاه پرسپولیس بگیرد برای بار دوم از این باشگاه شکایت کرده و با وجود مصالحه ای که دو بار با این باشگاه انجام داده هنوز به پولش نرسیده و پرسپولیس باید منتظر رای دوباره این پرونده باشد.

فرناندو گابریل

همین چند وقت پیش باشگاه پرسپولیس با حضور نمایندگانش در دبی مدعی شده بود با این بازیکن مصالحه کرده اند اما این بازیکن این توافق نامه را در اختیار فیفا قرار نداد تا حکم جدید علیه پرسپولیس صادر شود. در واقع با این حکم مصالحه باطل است.کمیته حل اختلاف فدراسیون بین المللی فوتبال باشگاه پرسپولیس را در پرونده شکایت فرناندو گابریل به پرداخت ۲۳ هزار دلار و پنج درصد سود محکوم کرد.

باشگاه پرسپولیس با توجه به این شرایط جلسه هیات مدیره خود را بار دیگر امروز برگزار کرده است و این نشست در باشگاه در حال برگزاری است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)