پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ دلایل برگزاری دیدار پرسپولیس – راه‌آهن در ورزشگاه تختی را تشریح کرد.

غلامرضا بهروان در حاشیه مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: در فوتبال از هیچ انتقادی ناراحت نمی‌شوم و از مدیران باشگاه‌ها به خاطر همکاری در برگزاری مسابقات تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اتفاقات دیدار صنعت ساری – ملوان بندرانزلی تصریح کرد: در این دیدار اتفاقاتی رخ داد که پرونده آن به کمیته انضباطی ارجاع شده است.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هم استقلال و هم پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کردند، محل برگزاری بازی پرسپولیس و راه‌آهن با قرعه‌‌کشی مشخص شد.

وی با اعلام اینکه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در روزهای 4 و 5 آبان برگزار می‌شود، گفت: چون استقلال در تاریخ 5 آبان در ورزشگاه آزادی میزبان پارسه است مدیر ورزشگاه آزادی با برگزاری دو دیدار پی‌درپی در زمین شماره یک این ورزشگاه مخالفت کرد. به همین دلیل مجبور شدیم حتی در صورت میزبانی پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی بازی این تیم مقابل راه‌آهن را در ورزشگاه تختی برگزار کنیم.

«تیم فوتبال راه‌آهن در تاریخ 30 مهر بازی دارد و باید شرایط این تیم را در نظر می‌گرفتیم»، بهروان با بیان این جمله ادامه داد: مسئولان دو تیم پرسپولیس و راه‌آهن می‌توانند با مدیر ورزشگاه آزادی مذاکره کنند تا در صورت امکان بازی دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

وی با اشاره به دیدار نفت مسجدسلیمان و گل‌گهر سیرجان در شهر مسجدسلیمان عنوان کرد: تیم گل‌گهر سیرجان در جام حذفی در دو بازی پی در پی میزبان بوده است به همین خاطر تعیین میزبان دیدار این تیم مقابل نفت مسجدسلیمان با قرعه‌کشی انجام نشد و تیم گل‌گهر سیرجان باید در مرحله یک هشتم میهمان باشد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر انصراف بیشتر تیم‌ها از حضور در رقابت‌های جام حذفی را از مشکلات این سازمان خواند و افزود: برنامه‌ای ارائه کرده بودیم که مسابقات جام حذفی در این مرحله به صورت رفت و برگشت برگزار شود اما به دلیل فشردگی مسابقات امکان انجام آن مهیا نشد.

بهروان همچنین خاطر نشان کرد: اگر مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد، یک تیم با سه یا چهار مسابقه نمی‌توانست به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند و کیفیت بازی‌ها نیز بالا می‌رفت.

وی درباره اینکه چرا بازی استقلال پنجم آبان‌ماه برگزار می‌شود و باقی بازی‌ها یک روز زودتر است، گفت: به این دلیل که استقلال دو سفر طولانی داشته و به خوزستان و خراسان رفته است و به دلایل فنی بازی آبی‌پوشان یک روز دیرتر برگزار می‌شود.

 

 بهروان درباره مسائل حق پخش تلویزیونی اضافه کرد: بر اساس دستور کتبی علی کفاشیان از هفته دوازدهم لیگ برتر ایران اجازه ورود دوربین‌ها به ورزشگاه داده نمی‌شود. ما قطعا پای حرف‌مان هستیم و از ورود دوربین‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: البته تا دو، سه روز آینده پیگیری‌هایی انجام خواهد شد و من امیدوارم این مشکل حل شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)