پرسپولیس نیوز : پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: وقتی پرسپولیس در ۴ خطش بازیکن شاخصی ندارد، نمی‌توان از این تیم انتظار نتیجه‌گیری داشت.

بیژن ذوالفقارنسب در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس که در حال حاضر در انتهای جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار گرفته گفت: شرایط پرسپولیس اصلاً خوب نیست و این مسئله قابل پیش‌بینی بود چرا که پرسپولیس مشکلات ریشه‌ای دارد و مشکلات ریشه‌ای را نمی‌توان سطحی مداوا کرد. باید آسیب‌شناسی دقیقی صورت بگیرد تا مشخص شود که چرا باشگاهی با این سابقه و شاخصه طی 5 سال باید 8-7 بار هیأت مدیره‌اش بیش از 10 بار مدیرعاملش و نزدیک به 5 بار سرمربی‌اش تغییر کند. آن هم در حالی که با این شرایط نصف بیشتر بازیکنان هم تغییر می‌کنند و این مسئله باید چاره‌اندیشی شود.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص عملکرد این تیم تا اینجای لیگ برتر و اینکه سرخپوشان معتقدند به دلیل بدشانسی و مشکلات داوری نتیجه نمی‌گیرند اظهار داشت: به هیچ عنوان نباید فرافکنی کرد چرا که بحث داوری مطرح نیست. پرسپولیس این قابلیت فنی را ندارد که حریفانش را تحت کنترل قرار دهد. این تیم تیم جوان و با انگیزه‌ای است اما بی‌تدبیری در تیم موج می‌زند.

وی افزود: در درون دروازه‌ یک دروازه‌بان کم تجربه بازی کرد، در خط دفاع نابسامانی زیادی می‌بینیم و هیچ کدام از مدافعان مکمل دیگری نیستند، در خط هافبک سردرگمی عجیبی شاهد هستیم به طوری که کسی مسئولیت بازی‌سازی، کارهای تخریبی و کمک به مهاجمان را برعهده ندارد و در خط حمله هم اگر مهاجم 6 دانگی سراغ دارید به من معرفی کنید. وقتی تیمی در چهارخطش بازیکن شاخصی ندارد نباید از آن انتظار داشت چرا که هیچ هارمونی بین بازیکنان نیست و به همین دلیل می‌بینیم که پرسپولیس یک هفته خوب است و دو هفته بد که این به دلیل بی‌تدبیری و بی‌برنامگی تیم است.

ذوالفقارنسب در مورد کاپیتانی مهرداد کفشگری در بازی با سپاهان و اعتراضات زیادی که به این مسئله شده اظهار داشت: گل بود به سبزه نیز آراسته شد! مشکلات پرسپولیس کم بود و می‌بینیم انتخاب کاپیتان هم به این وضعیت اضافه شده است شخصیت و سابقه باشگاه است که حرف می‌زند و الآن شرایط به گونه‌ای شده که هویت پرسپولیس بسیار متزلزل است و بازیکنانی داعیه کاپیتانی در این تیم دارند که عمر حضورشان در لیگ برتر هم به چهار سال نمی‌رسد آن هم در حالی که در تاریخ پرسپولیس کاپیتان‌هایی مثل همایون بهزادی، علی پروین،‌ابراهیم آشتیانی و در دوره‌های اخیر هم بازیکنانی مثل احمدرضا عابدزاده و علی دایی داشته که هرکدامشان حداقل 50بازی ملی داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان علی پروین و ابراهیم آشتیانی با اصرار دیگران کاپیتان می‌شدند اما الآن می‌بینیم که وضعیت کاپیتانی پرسپولیس مثل سایر ارکان باشگاه همانند مدیریت، کادر فنی و بازیکنان ضعیف شده است. در پرسپولیس همه چیز شبیه به هم است و من از این شرایط تعجب نمی‌کنم.

بازیکن سال‌های دور تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا با شایعه تغییرات در کادر فنی پرسپولیس موافق است یا نه‌، اظهار داشت: در ابتدای صحبت‌هایم هم گفتم که باید آسیب‌شناسی شود و بر اساس این آسیب‌شناسی باشگاه باید تغییرات اساسی و استاندارد را به خود ببیند.

وی در مورد اینکه بهتر نیست برای آسیب‌شناسی پرسپولیس از پیشکسوتان دانشگاهی این باشگاه که هم در زمینه علمی و هم ورزشی صاحب نظریه هستند استفاده شود، اظهار داشت: به هر حال تصمیمات پرسپولیس از سوی وزارت ورزش گرفته می‌شود و وزارت ورزش هم به فکر درآمدزایی باشگاه است که در این میان فرمول‌هایی به میان می‌آید و همین مسئله باعث می‌شود تا پیشکسوتان تحصیل‌کرده از این مدار خارج شوند و کسانی به پرسپولیس بیایند که یا پشتوانه مالی دارند یا وابستگی سیاسی دارند و یا از سوی ارکان نظامی به این باشگاه می‌آیند و نتایج 10 سال اخیر پرسپولیس گویای همه چیز است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)