پرسپولیس نیوز: کارشناس فوتبال با بیان اینکه بازیکنان پرسپولیس نباید با رفتارهای اشتباه‌شان به تیم لطمه بزنند گفت: بردهای پرسپولیس کاملا بابرنامه به امتیازاتی که می‌خواهد می‌رسد.

بیژن ذوالفقارنسب در خصوص پیروزی یک بر صفر پرسپولیس در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد قطر گفت: پرسپولیس خیلی هوشیارانه بازی کرد. این تیم می داند از هر بازی چه می خواهد. پرسپولیس با اقتدار در داخل ایران به قهرمانی رسید. در لیگ قهرمانان آسیا هم با برنامه پیش رفته است و بازی خیلی خوبی انجام داد. آنها خیلی خوب توانستند تیم پرستاره السد را کنترل کنند. پس باید گفت برد این تیم حقشان بود.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: عملکرد بازیکنان ملی پوش پرسپولیس نیز خیلی خوب بود. به نظرم دوندگی بالایی در بین بازیکنان پرسپولیس وجود داشت که باعث شد فضاهای لازم در اختیار حریف قرار نگیرد.

وی درباره سیستم دفاعی پرسپولیس تصریح کرد: نبود بازیکن بازیساز برای تیمی که هواداران زیادی دارد چندان جالب نیست. چون هواداران می خواهند بازی زیبا ببینند اما پرسپولیس در علم فوتبال بصورت مکانیکی به پیروزی می رسد.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: نتیجه گرایی پرسپولیس بد هم نیست و دیدیم که این تیم با اقتدار توانست در رقابت های لیگ برتر به قهرمانی برسد. در لیگ قهرمانان آسیا هم نشان داده است چه چیزی می خواهد و برای رسیدن به برد در هر بازی، برنامه ریزی های لازم را نیز انجام می دهد.

ذوالفقار نسب درباره خطاهای بازی پرسپولیس و السد نیز صحبت کرد و اذعان داشت: دوندگی شاگردان برانکو ایوانکوویچ بسیار خوب بود. اما موضوع اینجاست تکل های بی موردی از هافبک های دفاعی و مخصوصا مدافعان این تیم شاهد بودیم. اگر ژاوی تمرکز کافی را زدن ضربات کاشته داشت السد به گل می رسید.

وی ادامه داد: فکر می کنم لازم است تا این تیم روی مسائل روحی و روانی تیمش کار کند. چون شاهد این هستیم که بازیکن باتجربه و متینی همچون سید جلال حسینی تکل های بی موردی در پشت محوطه جریمه می زد که از او بعید بود.

بیژن ذوالفقارنسب خاطرنشان کرد: این تیم نیاز به ریکاوری روحی دارد تا بردهای مهمی را در دور حذفی کسب کند. شخصیت فوتبالی بازیکنان در طول نود دقیقه تاثیر زیادی در نتیجه گیری این تیم دارد. آنها ژاوی را تا حدودی عصبانی کردند و شاهد بودیم که بازیکن بی نظیری مثل او انگیزه اش بیش از پیش شده بود و هر کاری خواست می کرد. نباید بازیکنان پرسپولیس با اشتباهات فردی خود باعث شوند تیم به مشکل بخورد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)