پرسپولیس نیوز : کارشناس فوتبال مهمترین دلیل نتایج بد پرسپولیس در شروع فصل جدید لیگ برتر را "نبود بازیکنان شاخص" عنوان کرد.

بیژن ذوالفقارنسب  درباره وضعیت نابسامان پرسپولیس در شروع فصل پانزدهم لیگ برتر اظهار کرد: مهمترین دلیل این اتفاق از نظر من نبود بازیکنان شاخص در پرسپولیس است. هر تیم دیگری از سه بازی اول فقط یک امتیاز می‌گرفت شاید زیاد زیر سوال نمی‌رفت اما این نتیجه از پرسپولیس قابل پذیرش نیست.

وی افزود: پرسپولیس به بازیکنان تراز اول و باثبات نیاز دارد اما اکنون هیچ‌یک را ندارد. این مساله باعث می‌شود که تیم با کوچکترین فشاری متزلزل شود و شیرازه‌اش از هم بپاشد.

ذوالفقارنسب درباره فشار روی برانکو و احتمال برکناری او گفت: شاید شناختی که من از برانکو دارم را خیلی‌های دیگر نداشته باشند. برخی از اعضای هیات مدیره باشگاه شخصیت‌های ورزشی‌اند و باید با برنامه کار کنند. آنها نباید تحت تاثیر جو عمومی قرار بگیرند اما به هر حال هر کسی یک ظرفیتی دارد. برانکو در ایران سابقه خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است.

وی ادامه داد: متاسفانه راحت‌ترین راه برای باشگاه‌ها برای این که از فشار هواداران خلاص شوند تغییر مربی است. بازیکنان را نمی‌توانند تغییر دهند چون قراردادشان ثبت شده است. مسئولان تیم و باشگاه باید عوامل ناکامی‌های پرسپولیس در 5-4 سال گذشته را بررسی و آسیب‌شناسی کنند.

ذوالفقارنسب در ادامه گفت: باید دید اگر می‌خواهند برانکو را برکنار کنند، این کار به چه منظوری صورت می‌گیرد؟ اگر هدف رفع مشکل است که مشکل تیم فقط کادر فنی نیست که با تغییرش درست شود. باید همه عوامل آسیب‌شناسی شوند.

وی درباره نحوه یارگیری پرسپولیس در ابتدای فصل و شائبه تحمیل چند بازیکن به تیم از سوی مدیریت باشگاه هم اظهار کرد: باشگاه و مربی باید در این زمینه به توافق می‌رسیدند. در حال حاضر بازیکنان تیم کیفیت و توانمندی لازم را ندارند.

سرمربی اسبق پرسپولیس همچنین گفت: دروازه تیم بسیار متزلزل است. پرسپولیس سال قبل هم این مشکل را داشت و امسال هم دارد. مدافعان بسیار ناهماهنگ هستند و کنار هم بازی نکرده‌اند. در خط میانی هیچ بازیکن شاخصی نیست و فقط کمال کامیابی‌نیا پرتلاش ظاهر می‌شود که او هم تنهاست و بازیکنان کناری‌اش کم‌تجربه‌اند. تیم در خط حمله هم بازیکنان ثابتی ندارد. هیچکدام از بازیکنان پرسپولیس جزو 15 بازیکن اول تیم ملی نیستند.

وی در ادامه از مسئولان باشگاه پرسپولیس خواست که کادر فنی را تحت فشار قرار ندهند. او همچنین افزود: خیلی سخت است که بگوییم امسال پرسپولیس سهمیه آسیا را می‌گیرد. اگر تیم بتواند در پایان فصل جزو شش تیم اول باشد خوب است. مسئولان تیم باید از حالا به فصل بعد فکر کنند و با هدفگذاری روی بازیکنان شاخص، فصل بعد تیم مقتدری تشکیل دهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)