کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد تیم‌ها در هفته های ابتدایی لیگ برتر فوتبال گفت: شیوع بیماری کرونا باعث شده تا استرس اعضای تیم ها نیز افزایش یابد.

بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با مهر، در خصوص عملکرد تیم‌های لیگ برتری در هفته‌های ابتدایی گفت: تغییر زمان بندی شروع لیگ به خاطر بیماری کرونا باعث شد تا تیم‌ها فرصت کافی برای انجام تمرینات پیش فصل نداشته باشند و میزان آمادگی آنها بالا نیست. همین امر هم باعث شده تا اشتباهات فردی و عدم هماهنگی در تاکتیک اکثر تیم‌ها دیده شود.

کارشناس فوتبال ایران درباره اعتراضات متوالی مربیان و مدیران به تصمیمات داوران افزود: کاملاً متوجه می‌شویم که روی آنها فشار است. وقتی مربی آرام و ساکتی همچون یحیی گل محمدی رفتار غیر حرفه‌ای در اعتراض به داوری نشان می‌دهد دیگر مشخص است که فشار بالای روانی روی فوتبالی هاست. فشاری که بابت بیماری کرونا به وجود آمده و در فوتبال نمود پیدا می‌کند. ترس از سلامتی در کنار نتایجی که تیم‌ها می‌گیرند شرایط را بسیار حساس کرده است. در چنین شرایطی است که باشگاه‌ها باید سراغ روانشناس بروند و تیم‌هایشان را دور از هیجان نگه دارند.

وی یادآور شد: مربی نیاز به حاشیه امنیت دارد. مدیران باید با توجه به تغییر نسل مربیان چنین حقی را بابت ریسک‌هایی که کادر فنی می‌کند به آنها بدهد. نباید خیلی زود پشت مربیان خود را خالی کنند.

ذوالفقارنسب درباره عملکرد پرسپولیس قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: این تیم نیاز به نظم تاکتیکی و آرامش روحی دارد. پرسپولیس تجربه بازی در فینال را دارد و باید از فرصت به وجود آمده برای برگزاری این دیدار در قطر نهایت استفاده را ببرد.

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: تیم‌های شرق آسیا نظم بسیار بالایی دارند. پرسپولیس اگر می‌خواهد خودش را در بهترین شرایط تا فینال نگه دارد باید در بازی‌های داخلی نیز نتایج خوبی بگیرد تا استرس کمی را با خود به دیدار فینال ببرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)